KOLEJNA DOTACJA POZYSKANA! PONAD 1,9 MLN ZŁOTYCH Z PROGRAMU OLIMPIA.

26
Od lewej: minister Marcin Warchoł, przew. RM Damian Diektiarenko, minister Kamil Bortniczuk, radny Tomasz Wolan

Gmina Nowa Dęba znalazła się na liście beneficjentów programu „OLIMPIA”. Projekt zakłada budowę przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Jedna z nich ma powstać w Tarnowskiej Woli.

O wynikach naboru poinformował na swoim Twitterze minister Marcin Warchoł:

Nabór wniosków do programu rozpoczął się 1 marca 2023 roku. Rząd dofinansuje samorządom budowę przyszkolnych hal sportowych o lekkiej konstrukcji. –Realizacja inwestycji powinna przyczynić się do poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Dofinansowanie sięga 80% wartości zadania, jest więc o co powalczyć– wyjaśnia Damian Diektiarenko.

W celu pozyskania wysokiej dotacji, nowodębscy radni Damian Diektiarenko i Tomasz Wolan w towarzystwie ministra Marcina Warchoła spotkali się z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem. Podczas spotkania uzasadniali konieczność przyznania dotacji dla gminy Nowa Dęba. O sprawie informowaliśmy w artykule „Jest szansa na budowę hali przy szkole podstawowej w Tarnowskiej Woli„. Jak wynika z decyzji urzędników, argumenty zostały uznane za zasadne, a do gminy Nowa Dęba trafi 1 mln 950 tys złotych.

26 KOMENTARZE

 1. Przepraszam, że zawracam głowę ale mam szybkie pytanko. Ile dotacji załatwili radni Marian Tomczyk i Tomasz Gazda? Na sesji ich nie widać to rozumiem że przesiadują w różnych instytucjach i ministerstwach i ściągają kasiorę dla Nowej Dęby. Dobrze kminię czy się mylę?

 2. Rząd rozda pół miliona złotych na wiejskie potańcówki. Imprezy muszą odbyć się w czasie kampanii

  Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił start nowego programu „Potańcówki wiejskie”. Instytucja podległa ministerstwu rolnictwa zamierza przeznaczyć pół miliona złotych na wsparcie organizatorów zabaw tanecznych, którzy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie sięgające nawet 10 tys. złotych.

  • Jestem przekonany ze ta budowa jest pod wieska ustawiona,jak odejdzie z urzedu zostanie szatniarzem

 3. Jak widać aktywność popłaca. Siedząc na dupie i pierdząc w stołek nic się nie zdziała. Burmistrz mógłby też zabrać się do roboty. Znając jednak jego aktywność porównywalną do starosty, to jeszcze te pieniądze mogą być zwrócone, a nie wykorzystane w Tarnowskiej Woli.

  • Wniosek o dotację wypełniali pracownicy UMiG na polecenie Burmistrza. To Burmistrz wraz z Panią Skarbnik, będą podpisywać umowę. Dwóch Panów Radnych zrobiło sobie wycieczkę do Warszawy i na tym ich rola się skończyła, no i zrobili sobie kolejną fotkę.

 4. Drogi się sypią, a Ci będą budować przyszkolne hale, gdzie szkoły są zamykane, bo dzieci brakuje xDDDDDDD Logika pantofelka. Chcecie głosów? To zróbcie coś co się ludziom realnie przyda i poprawi w jakikolwiek sposób komfort ich życia.

 5. Jak Rada zamknie Szkole u owsikow to zloze podanie o dzierzawe i bede chodowal pieczarki ,na rozruch jakies dolce znajde

 6. Ile można ładować w sport?
  Tak, jest ważny, ale równie dobrze można iść na spacer do lasu, na rower, zapewnić karnet na basen w ramach WF itd., itp.
  Co z dostępem do służby zdrowia? Co z dostępem młodzieży do pomocy psychologicznej? Co z ekologią w gminie? Co z dostępem młodzieży do nowych technologii? Czy cokolwiek jest w tej kwestii robione – bo może są takie inicjatywy, tylko nikt o nich nie mówi/ nie pisze?

  • Zasada jest prosta. Albo my dostaniemy te dwie banie, albo ktoś inny w Polsce. Gotówka na czysto z budżetu centralnego, bez kredytowania.

   „Jak dają, to brać”

 7. Mateuszek ostatnio most otwierał a teraz ma przyjechać do Nowej Dęby i otworzyć zakłady metalowe w których będą granaty produkować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here