Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie w Żyrakowie

0

Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków koło Dębicy rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Młodzików”Orbitek Cup 2020″ w badmintonie.

Na starcie stanęło wiele czołowych zawodniczek i zawodników z całej Polski.
W zawodach tych znakomicie spisał się młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik który wystąpił w grze pojedynczej i podwójnej w kategorii młodzików młodszych. W grze pojedynczej młodzików młodszych Krystian nie dał najmniejszych szans swoim rywalom i w znakomitym stylu, nie tracąc nawet jednego seta wywalczył pierwsze miejsce.
W grze podwójnej młodzików młodszych po rewelacyjnej grze pierwsze miejsce wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin.
Tym samym Krystian został uznany najlepszym zawodnikiem tego turnieju w tej kategorii wiekowej.
Był to już kolejny w tym sezonie znakomity występ tego młodego badmintonisty na badmintonowych kortach Polski, jednoznacznie świadczący, że Krystian cały czas czyni postępy i w chwili obecnej zalicza się do ścisłej krajowej czołówki badmintonistów Polski w tej kategorii wiekowej.
W kategorii młodzików wystąpił Karol Wąsik brat Krystiana. W grze pojedynczej chłopców uplasował się na siódmym miejscu, a w grze podwójnej młodzików wspólnie ze swoim parterem deblowym Kacprem Obłozą (UKS Jagiellonka Medyka) wywalczyli czwarte miejsce.
Na zdjęciach na najwyższym stopniu podium w Żyrakowie Krystian Wąsik ze Stali Nowa Dęba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here