MKS STAL NOWA DĘBA: Wysokie zwycięstwo seniorów! AWANS młodzików!

2

SENIORZY

W sobotnie popołudnie drużyna Stali Nowa Dęba podejmowała u siebie zespół KP Tanew Wólka Tanewska. Mecz ten można określić jako popis i kanonadę strzelecką piłkarzy Stali. W 28 minucie pierwsza bramkę w tym spotkaniu pewnie wykorzystując rzut karny zdobył kapitan drużyny Karol Wilk. Dwie minuty później wynik podwyższył Kamil Kabaciński. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie w 44 minucie zdobył Fryderyk Ciździel. W dobrych nastrojach, prowadząc 3:0 piłkarze Stali mogli udać się do szatni. W drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie mogli ujrzeć jeszcze dwie bramki. Pierwszą z nich w 75 minucie strzelił Paweł Stochmal. Minutę później rzut karny wykorzystał grający na co dzień na pozycji bramkarza Marek Głód. Bramka ta ustaliła rezultat spotkania. Wynik meczu 5:0.

Skład Stali to: Kalandyk (B), Wilk (C), Styka, Ciździel, Serafin, Mokrzycki, Amjad, Tereszkiewicz, Nowak, Stochmal, Kabaciński

Ławka: Głód, Sytnikov

JUNIORZY

W sobotę o 12:30 podopieczni trenera Daniela Młynarczyka podejmowali u siebie Spartę Jeżowe. Wynik do przerwy po dobrej grze i wyrównanym spotkaniu to 0:0. Warto dodać, że w około 20 minucie po jednym ze strzałów naszych juniorów obrońca rywali wybił piłkę z linii bramkowej. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 64 minucie niestety jednak zdobyli ją piłkarze Sparty Jeżowe. W 72 minucie było już 2:0. Juniorzy Stali Nowa Dęba nie zdołali odwrócić wyniku spotkania. Najbliżej strzelenia bramki dla Stali w drugiej połowie był Fabian Dul – jego atomowy strzał z okolic 30 metra zatrzymał się jednak na poprzeczce. W doliczonym czasie gry po dosyć przypadkowej bramce samobójczej padł ostatni gol tego spotkania. Wynik meczu 0:3.

Skład Stali to: Grdeń (B), Wilk B, Wilk J, Dul, Krzyżanowski, Kizior F, Kizior M (C), Płaza, Janczyk, Słowik, Kowalski

Ławka: Konefeł, Frodyma

MŁODZIK

W sobotę o 11 podopieczni trenera Arkadiusza Tereszkiewicza podejmowali u siebie zespół UKS AP Kolejarz Zagórz. Mecz ten był ostatnim meczem sezonu naszych młodzików. Młodzicy przed tą kolejką zajmowali pierwsze miejsce w tabeli a do pewnego awansu potrzebny był im minimum jeden punkt. Jednak początek spotkania i gol przeciwników w 5 minucie zwiastował trudny mecz. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie w konsekwencji czego młodzicy Stali byli poza awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Przyszedł więc czas na drugą połowę podczas której bohaterem drużyny okazał się Kajetan Sudoł. Młody obrońca Stali w 36 i 44 minucie strzelił dwie bramki, które zapewniły zwycięstwo i upragniony awans. Gratulujemy awansu i życzymy kolejnych sukcesów.