MUZEUM CZY BASEN. OTO JEST PYTANIE FILM

54

Nowa Dęba ma pozyskać około siedem milionów złotych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Spore emocje na sesji Rady Miejskiej wywołała dyskusja, na co te środki przeznaczyć. Wedle planów burmistrza miałoby powstać gminne muzeum – zupełnie inną wizję mają radni. Ich zdaniem należy zainwestować w modernizację zamkniętego przed kilku laty odkrytego basenu. Jaki zakończy się spór burmistrza i radnych?

Zapraszamy do obejrzenia materiału iTV WISŁA:

O sprawie pisaliśmy również tutaj: „Basen czy muzeum. Spór radnych i burmistrza”

54 KOMENTARZE

 1. Jestem za muzeum poświęconemu osobie Wiesława Ordona.To najwybitniejszy maz stanu w naszej gminie, w centrum miasta na plantach powinien JUZ stać jego pomnik i młodzi powinni jakiś mural jego stworzyć Fajnie byłoby tez przemianować jakaś szkole jego imieniem i poprzez to spopularyzować jego szlachetne nazwisko i jego dokonania. Co do muzeum to powinny być tez wstępy płatne oczywiście ze zniżkami dla dzieci, uczniów,studentow. Wpływy z tych wstępów powinnismy przeznaczyć jako wspólnota miasta i gminy na wybudowanie jakiegoś zamku czy pałacu dla pana Ordona. Zasłużył jak nikt inny w tak krótkiej historii naszego pięknego miasta. Część i Chwala Wiesiu!!!

  • SenackiKOperciarz mialem na myśli Błaszczaka Macierewicza Morawieckiego no i prezesa Zorganizowanej Grupy Przestępczej PiS Jarosława Kaczyńskiego, którzy to wszyscy są na usługach Moskwy. W TVP szczujni są w cudzysłowiu przeciw Moskwie a w rzeczywistości są promoskiewscy Świadczą o tym 90 % ich postępowania zgodnego z Kremlem. Już nawet jak oglądasz tvpis to masz najlepszy przykład prokremlowskiej propagandy. Abre los Ojos!!! Otwórz oczy!!! Bo ci tvpszczujnia zasłoniła.

  • Senacki KOperciarz Reset emitowany był gdzie??? W TVP która to nie jest tv publiczna, opiniotwórczą oraz obiektywna. Tam nie pracują dziennikarze tylko kupieni przez bandytów z PiSu propagandyści, którzy potrafią tylko kłamać, niszczyć ludziom życie, szczuć i być sterownikiem zorganizowanej grupy przestępczej PiS. Taki Reset PiS zrobil przez te 8 lat ze nikt z PO nawet oskarżenia nie dostał. To tylko kłamstwa skomlącego który przepierdoli wybory z kretesem. Spokojnie teraz nowa władza zrobi wam pieski pisowskie taki reset jaki się wam od 2007 roku należał. Nie wierze ze ludzie oglądają ta ruska propagandę w tvpszczujni i dalej wierza w te kłamstwa propagandy prorosyjskiej… ale już niedługo…

  • Drodzy miłośnicy czołowego volsdeutscha Donaldinia (który jest wyższy od Kaczora o 2cm) przypominam że ten typ na wręczeniu orderu karola wielkiego powiedział – „Ja jako gdańszczanin” nie polak tylko gdańszczanin. Za komuny ten „bojownik” by l agentem STAZI.
   Ale za to wybrałeś IV RZESZĘ, rozkradzenie Polski i najazd muzułmańskiej rewolty.
   A …. szkoda słów dla głupoty niemieckich pachołków.
   BOŻE MIEJ NAS W SWOJEJ OPIECE – TYLKO W TOBIE NADZIEJA

  • Rumpelstickin nie jestem zwolennikiem Donalda i gdzieś mi lata jego osoba ale w ostateczności wole taki rząd niż dyktaturę małego karakana agenta Moskwy i jego podwładnych bandytów z PiS u którzy są na usługach Moskwy. Wole demokracje wolność słowa tolerancje i równość niż państwo policyjne prywatę kolesiostwo złodziejstwo i sprzedawanie Polski Ruskom i im służenie jak to miało miejsce przez 8 lat pod dyktando PiSu nie wspominając o czarnej mafii Kleru i ojcu zlodzieju Rydzyku. Kościołowi już dawno ktoś powinien pokazać miejsce w szyku bo to jedna wielka pedalska i pedofilska mafia. Bóg to nas powinien mieć w opiece właście przed takimi ruskimi agentami z PiSu i przed pysznym, fałszywym i zachłannym Klerem z kolejnym ruskim agentem Rydzykiem na czele. Bóg powinien otworzyć wam wszystkim oczy zanim nie będzie za późno i za nim nie będziecie musieli po rusku rozmawiać

  • Rumpelstickin co do najazdu muzułmańskiej rewolty To PiS sprzedaje na lewo wizy tymże muzułmanów. Zobacz sobie oficjalne dane ile muzułmanów wjechało do Polski za rządów Tuska a ile za prorosyjskich rządów PiSu. Moskwie właśnie o to chodzi rząd pisowski idealnie wkomponował się w politykę Kremla. Wiec zanim zaczniesz cos pierdolic to najpierw sprawdź sprawdzone oficjalne dane.

  • niestety nie jestem PISiorem ! moje sympatie to NARODOWCY, ale zapewne zaraz zostanę okrzyknięty faszystą. Ale nie jestem zdrajcą i nie oddaję Kraju pod obce panowanie. UE chce nam wcisnąć nachodźcow, chcą nas zmusić do przyjęcia euro – co się wiąże z tym że nasze rezerwy złota pojadą do Frakfurtu i przestaną być polskie, lasy i bogactwa naturalne pod zarządem UE, szkolnictwo też pod zarząd UE, itp itd. Podali to dzisiaj po obradach komisji parlamentarnej UE. A poza to chyba jest różnica między ilością tych sprowadzonych ponoć do pracy , a liczbą ponad miliona nierobów których chce nam wcisnąć Donald z Rzeszą.

 2. Przecież po utracie kadencji, jako były nauczyciel historii mógłby kandydować na dyrektora muzeum i objąć ciepłą gminną i dożywotnią posadkę! Takie proste, jak rybka Frosta

 3. Na początek wypada się przywitać Sporadycznie zdarza się mi zamieszczać komentarze na tej stronie, ale jako mieszkaniec tej gminy niechętnie przechodzę obojętnie obok podobnych spraw jak ta w artykule. Jestem ciekaw czy burmistrz na muzeum a rada gminy łożyłaby pieniądze na te swoje pomysły jeśli byłyby to ich prywatne działalności i trzeba by było do nich dokładać? Kto będzie odwiedzał to muzeum aby zarabiało na siebie? Kto będzie utrzymywał basen otwarty i ludzi pracujących tam po 2 max 3 miesiącach sezonu? Pytam się kto, bo brakuje mi racjonalnej odpowiedzi na te pytania? Nie nakręcajcie się wzajemnie na siebie, są inwestycje ważniejsze w gminie niż ambicje poszczególnych osób…

  • Miasto to nie firma. Rzadko się zdarza żeby jakaś inwestycja na siebie zarabiała. Samorząd dotuje stowarzyszenia, kluby, orkiestry, realizuje różne inwestycje aby uatrakcyjnić ofertę ( kino, ścianki wspinaczkowe, korty, parki linowe itp. ) i do każdego z wymienionych dokłada a nie zarabia. Wątpię żeby chodziło o czyjeś pojedyncze ambicje. Bardziej chodzi o przywrócenie tego co kiedyś Dęba już miała. 20-to tysięczne Miasto i w wakacje nie ma gdzie pójść z dzieckiem się popluskać. Od dwóch lat słychać o rozwoju i o przyciąganiu żołnierzy z całymi rodzinami. Tylko do czego ?

 4. Mnie to wygląda jakby burmistrz wiedząc że już niedługo będzie musiał oddać stołek, chce dać ostatnia szansę zarobić swojemu znajomemu który oczywiście przez przypadek wygrałby przetarg na budowę ww. muzeum :) kolejna inwestycja trafiona, jakich wiele miał w swojej kadencji.

 5. I teraz każdy pisze co innego, nierzadko odmiennego od poleceń nadwodza….

 6. Kogo będzie stać na wymianę wody w basenie jak ktoś się za przeproszeniem zesra i będzie incydencik kałowy? Teraz po tych kebsach to strach soczystego bąka puścić a co dopiero udzielać swoje tłuste ciałko w miejskim basenie. Zróbcie jeszcze tam lodziarnię, postawcię budkę z kebabami i srajcie i rzygajcie do tego basenu.

 7. Szanowni mieszkańcy Nowej Dęby a może by tak wystąpić z propozycją do Rady i władz gminy o wybudowania w rejonie plant tężni solankowej dla mieszkańców i ich małych dzieci. Osoby starsze i dzieci maja w naszym środowisku problem z chorobami górnych dróg oddechowych. Korzystanie z takiej tężni pozwoli na poprawę zdrowia dla starszych i dzieci.Takie obiekty w pobliżu posiadają Mielec,złożyli wniosek o budowę drugiej na osiedlu Smoczka,Sandomierz,Zaklików .Starania o budowę tężni czyni Kolbuszowa,a u nas na topie szatnie dla LZS.
  Podaję ten temat pod rozwagę radnym i mieszkańcom przy planowaniu inwestycji na następny rok.

  • Ile kosztuje utrzymanie tężni solankowej?
   Z jej działania korzystać będą wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha bez względu na wiek w sezonie letnim przez co najmniej 200 dni w roku. Średni roczny koszt eksploatacji i utrzymania tężni (energia elektryczna + uzupełnienie solanki) wynosi 30 000,00 zł.

   źródło: https://wbo.walbrzych.eu/projekt/5632

 8. Oglądałem w TV Rzeszów zespół basenów w Jaworniku Polskim – pokazuje nam w jakiej ciemnej d…. się znajdujemy. Mała gmina ma tak piękny obiekt, a my co? Nasz basen oddany w 1938 roku jest już zabytkiem (jak i również wieża ciśnień).Uważam ze nasze miasto zasługuje na porządny zespół basenowy z trampolinami, zjeżdzalniami i tunelami. Co do muzeum to uważam że płk Szypowski i jego pamiątki powinny mieć miejsce w Przyzakładowym Muzeum (które to DEZAMET powinien stworzyć). Przypominam że płk. Szypowski był komendantem zakładu a nie burmistrze miasta którego nie było. Bo miasta jeszcze nie było i nie wiadomo czy akurat w tym miejscu miało powstać. To że powstało tu osiedle to zasługa bardziej Arbait Lager Deba niż COP-u. Burmistrz to tak kocha historię że stacja kolejowa pozostała przy przedwojennej nazwie, mimo że leży w granicach administracyjnych miasta.

  • Osiedle zaczęło powstawać przed wojną! Nie wprowadzaj ludzi w błąd. przykład to bloki na ul. Mickiewicza,J.Pawła, ul.Leśna , Szpital itd

  • Tak mój drogi uczony zaczęło powstawać osiedle, ale to osiedle nosiło nazwę AWARYJNE. Ponad to,
   to miał być zakład produkcji amunicji, a więc chociażby na przykładzie PIONEK widać że samo miasto jest w stosunkowo dużej odległości od miasta niż to ma miejsce np w Stalowej Woli. Praktycznie do naszych czasów nie dotrwały żadne plany przedwojenne. Ci co budowali to osiedle wspominali że właściwe miasto miało być nieco dalej – ale gdzie – tego im nie powiedzieli A to co było planowane nie doszło wskutek wojny do realizacji. Niemcy zamierzali tu stworzyć dwa poligony, pomiędzy Stalową Wolą a Dębą miał być poligon Luftwafe , a pomiędzy Dębą a Mielcem poligon SS. A z osiedla Awaryjnego, zakładów, po wybudowaniu pętli dla zawracania parowozów oraz dwóch pętli (pomiędzy zakładem a Rozalinem) – powstał Obóz Pracy (Arbait Lager Deba) który to wraz z większym Obozem Pracy w Mielcu miał się zajmować obsługą poligonów i sprzętu wojskowego. To co wybudowali tutaj niemcy to kilka bloków i innych budynków dla kadry obozu, one przetrwały – natomiast baraki , które były na trenie zakładów i w okolicach dzisiejszej rampy – rozebrała i wywiozła Armia Czerwona. A resztę to już chyba znacie.

 9. Podzielić ta kasę na wszystkich mieszkańców!!! ktoś będzie chciał basen kupi sobie roczny karnet na basen inny będzie chciał pic tose kupi 10 skrzynek wódki Kręgle?? Proszę bardzo starczy mu na rok z dojazdami do Rzeszowa….

 10. Cała Nowa Dęba to muzeum,więc to już mamy. Niech zarządzający wreszcie coś zrobią dla młodzieży
  bo wszyscy uciekną!! Ale wtedy na pewno sprawdzi się tężnia dla starszych i dzieci.

 11. Śmietanka jaśnie panujących nie tylko w gminie ale i w powiecie maja chrapkę na tzw Paulusówkę od dawna szukają jakby to ogarnąć i zakotwiczyć swoje tyłki na dobre i drzeć dożywotnio kasiorkę.Mam nadzieję że radni trochę bardziej rozumieją potrzeby miasta zważając na zwiekszającą się liczbę ludności w naszym rejonie i przekażą te środki na basen albo rewitalizację lub remont Paulusówki i który w niewspółmierny sposób zapewni albo letni wypoczynek albo odpowiedni poziom opieki nad dzieciakami bo w obecnej sytuacji czasami żal zbiera jak się patrzy na powolną agonię tych obiektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here