Piąta runda polskiej ekstraklasy badmintona w Lublinie

0

W czterech miastach Polski: Białymstoku, Bieruniu, Warszawie i Lublinie rozegrane zostały mecze V i ostatniej rundy polskiej ekstraklasy badmintona.

Młoda drużyna badmintonistów Stali Nowa Dęba tym razem walczyła w Lublinie, a jej przeciwnikami były kolejno zespoły: KS Chojnik Jelenia Góra, OSSM SMS Białystok oraz ABRM Lublin. Ambitny, jeden z najmłodszych zespołów polskiej ekstraklasy badmintona Stal mimo walecznej postawy doznał trzech porażek.

Najpierw uległ po niezwykle dramatycznym pojedynku drużynie z Jeleniej Góry 3:4. Punkty w tym meczu dla Stali zdobyli: w singlu mężczyzn – Tymoteusz Malik, w deblu kobiet – Beta Mycek / Izabela Tomczyk oraz mixt – Tymoteusz Malik / Natalia Róg. Młoda drużyna Stali była bardzo blisko zwycięstwa w tym meczu, ale zabrakło jej przysłowiowego łutu szczęścia, które w sporcie jest nieodzowne.

W drugim swoim meczu stalowcy ulegli zdecydowanie, silnemu zespołowi z Białegostoku 0:7, naszpikowanego reprezentantami i medalistami mistrzostw Polski, uczestnikami mistrzostw Europy i Świata.

W trzecim swoim meczu zespół Stali uległ po wyrównanym meczu drużynie gospodarzy z Lublina 2:5. Punkty w tym meczu dal Stali zdobyli: w singlu mężczyzn – Szymon Malik oraz w mixście – Szymon Malik / Natalia Róg.

Warto nadmienić, że w dwóch ostatnich pojedynkach nie wystąpił najlepszy zawodnik Stali, jej filar Tymoteusz Malik, którego trenerzy: Adam Bunio i Mateusz Czachor zwolnili na studniówkę.

Należy również podkreślić fakt, że obaj trenerzy w tych pojedynkach śmiało postawili na młodość i desygnowali do gry Rafała Lejko oraz debiutanta na ligowych badmintonowych kortach, utalentowanego Jakuba Suszyńskiego.

W męskich pojedynkach deblistów doszło do historycznego ustawienia w zespole Stali, albowiem trener Adam Bunio odważnie wystawił do męskiej gry podwójnej obok siebie: 29 – letniego Mateusza Czachora (w przeszłości wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski, uczestnika mistrzostw Europy) i  17 – letniego Jakuba Suszyńskiego (aktualnego medalisty mistrzostw Polski młodzików i juniorów młodszych i członka kadry Polski juniorów U – 17), czyli wujka i siostrzeńca. Obaj mimo przegranych meczy, jako para deblistów zaprezentowali się z dobrej strony, mając za przeciwników dużo mocniejsze pary.

Tym samym badmintoniści Stali Nowa Dęba zakończyli rozgrywki polskiej ekstraklasy badmintona w fazie zasadniczej.

W sezonie 2017/2018 jeden z najmłodszych ligowych badmintonowych zespołów polskiej ekstraklasy, zespół Stali Nowa Dęba występował w składzie: Natalia Róg, Beata Mycek, Zofia Tomczyk, Izabela Tomczyk, Tymoteusz Malik, Szymon Malik, Rafał Lejko, Jakub Suszyński i Mateusz Czachor (II trener i kapitan).
Drużyna we wszystkich meczach pokazała wielką ambicję, wolę walki oraz charakter, a także mimo bardzo młodego wieku (średnia to niespełna 19 lat) duży potencjał, które to cechy będą na pewno procentowały w przyszłości.

Teraz przed przyszłym Zarządem MKS „Stal „Nowa Dęba duże wyzwanie związane ze wzmocnieniem składu osobowego, przede wszystkim o przynajmniej dwie klasowe zawodniczki, które ten młody i perspektywiczny zespół wydatnie wzmocnią i pozwolą na nawiązanie walki z najmocniejszymi drużynami w Polsce. Zdecydowanemu zwiększeniu musi również ulec budżet sekcji badmintona, ponieważ w nowym sezonie rozgrywkowym 2018/2019 rozgrywki polskiej ekstraklasy badmintona zostaną na potrzeby transmisji telewizyjnych i internetowych rozbudowane do 6 rund, a ekstraklasa będzie liczyć nadal 16 zespołów rozsianych po całej Polsce

Tak więc przed przyszłymi władzami Klubu stoi duże wyzwanie, a czas pokaże jak będzie to zrealizowane.

Na zdjęciach jeden z najmłodszych badmintonowych ligowych zespołów w Polsce podczas V rundy ekstraklasy w Lublinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here