Piranie na Otylia Swim Cup w Lublinie

0

W dniach 21-22 października na obiektach kompleksu AQUA Lublin odbyły się prestiżowe zawody pływackie z cyklu Otylia Swim Cup. Ta impreza zgromadziła na starcie 72 kluby z całej Polski, a łączna liczba zawodników wyniosła 792 osoby. W zawodach tych udział wzięła również liczna grupa zawodników z Ukrainy, których obecność znacznie podniosła już i tak bardzo wysoki poziom rywalizacji.

Piranie w Lublinie zameldowały się w 17-sto osobowym składzie: Emil Wołosz, Łukasz Rak, Zuzanna Spelak, Anna Sudoł, Karol Rozmus, Piotr Wiącek, Karolina Kwaśnik, Emilia Regiec, Marcin Ozga, Stanisław Krasowski, Szymon Ordon, Maja Daniek, Maja Rozmus, Ewa Wiącek, Maria Tereszkiewicz, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski.

Nasi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i pomimo bardzo wysokiego poziomu rywalizacji spisywali się świetnie wiele razy zdobywając miejsca w pierwszej dziesiątce. Praktycznie każdy start naszych zawodników kończył się ustanowieniem nowego rekordu życiowego co świadczy o doskonałym przygotowaniu do tych zawodów.

Piranie SOSiR Nowa Dęba siedmiokrotnie stawały na podium dla zwycięzców!!!

Medale zdobywali:

Złoto

Jan Krasowski w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym

Srebro

Karol Rozmus w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym

Ksawery Siwiec w wyścigu na 100 m stylem motylkowym

Jan Krasowski w wyścigach na 50 m stylem dowolnym i na 50 m stylem grzbietowym

Brąz

Maja Rozmus w wyścigu na 100 m stylem motylkowym

Jan Krasowski w wyścigu na 100 m stylem dowolnym

Wyniki pozostałych naszych zawodników napawają nas dużym optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Okręgu Podkarpackiego. Postawa drużyny Piranii po raz kolejny była dla nas powodem do dumy, za co serdecznie wszystkim zawodnikom dziękujemy.

Wspaniałą atrakcją szczególnie dla najmłodszych zawodników była obecność podczas trwania całych zawodów naszej mistrzyni Otylii Jędrzejczak, która dopingowała zawodników, z wielką cierpliwością rozdawała autografy i pozowała do zdjęć. Każdy uczestnik mógł zobaczyć, a nawet dotknąć złota olimpijskiego wywalczonego przez Otylię w Atenach w 2004 roku. Zawody te były dla nas dużym przeżyciem i dodały dodatkowej energii i motywacji do dalszej pracy.

Brawo Piranie!!!

Hubert Krasowski

Trener sekcji PIRANIE SOSiR Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here