Piranie SOSiR Nowa Dęba walczyły w Dębicy

2

W miniony weekend 15-16 kwietnia w Dębicy odbyły się zawody III edycji FENIX POOL PARTY.

Na starcie zameldowała się rekordowa liczba 55 drużyn z całej Polski, a łączna liczba zawodników wyniosła 780. Była to największa impreza pływacka w historii naszego województwa. Oprawa zawodów była wyjątkowa, do walki zawodników zagrzewał DJ, którego obecność wraz z efektami świetlnymi i dymnymi wprowadzały atmosferę dyskotekowej zabawy. Poziom sportowy był bardzo wysoki, a ton rywalizacji nadawali reprezentanci Polski w wielu kategoriach wiekowych z takich klubów jak chociażby G-8 Bielany (obecnie najlepszy pływacki klub w kraju). Rywalizacja odbywała się na basenie olimpijskim 50 metrowym, a przez cały czas prowadzona była perfekcyjna relacja telewizyjna on- line, dzięki czemu rodzice mogli śledzić występy swoich pociech pozostając w domu.

Piranie wystawiły 12-osobową reprezentację: Anna Sudoł, Zuzanna Spelak, Karol Rozmus, Stanisław Krasowski, Maja Rozmus, Maja Daniek, Szymon Ordon, Maria Tereszkiewicz, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski, Julia Kolev, Milena Rydzik. Nasi zawodnicy wywalczyli 16 miejsce w klasyfikacji klubowej!!!

Na podium dwukrotnie stanęła Maja Rozmus zdobywając złoto na 100 metrów stylem motylkowym i srebro na 200 metrów stylem zmiennym. Maja wywalczyła również dwa awanse do serii finałowych w bloku popołudniowym zawodów i po pięknej rywalizacji zakończyła je również na podium zdobywając 2 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 3 miejsce na 100 m stylem motylkowym.

W najmłodszej kategorii wiekowej wspaniale wystąpiły nasze maluchy Zuzia, Karol i Ania, którzy we wszystkich swoich startach zajmowali punktowane miejsca w pierwszych dziesiątkach. Ania Sudoł w wyścigu na 100 metrów motylkiem wywalczyła srebrny medal!!!

Ksawery i Janek jak zwykle wypadli wspaniale uzyskując bardzo wartościowe rezultaty i pomimo, iż rywalizowali z zawodnikami rok i dwa lata starszymi meldowali się w pierwszych dziesiątkach rywalizacji mocno zasilając konto punktowe naszego zespołu.

Występy wszystkich Piranii były bardzo dobre i sprawiały duże poczucie dumy u trenerów. Przed nami pozostaje rywalizacja w finałowej edycji Podkarpackiej Lidze Dzieci, oraz Letnie Mistrzostwa Województwa. Trzymamy kciuki za dalsze postępy, a co za tym idzie, sukcesy i wierzymy, że jeszcze nie raz Piranie potwierdzą swoje możliwości, przysparzając wszystkim kibicom wiele radości.

Hubert Krasowski

Trener sekcji PIRANIE SOSiR Nowa Dęba

2 KOMENTARZE

  1. Serce rosnie jak sie czyta o Piraniach, wspaniale wystepy, fantastycznie, ze mlodzi maja zapal do plywania, to swietnie rozwija, nie tylko sportowo ale i psychicznie. Trenujcie, zdobywajcie medale, zycze Wam i Trenerowi abyscie trafili do kadry narodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here