Stypendia i nagrody sportowe rozdane

11

W czwartek 07 marca 2019 roku w Sali Kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie miało miejsce rozdanie nagród i stypendiów sportowych za osiągnięcia sportowe w 2018 roku. Spośród zaproszonych gości przybyli: Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Leszek Mirowski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba, Damian Diektiarenko – Przewodniczący Rady Miejskiej, Stanisław Pręga – Prezes PZW Koło nr 12 w Nowej Dębie. Licznie przybyli również zawodnicy wraz z rodzicami oraz trenerzy.

Za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w 2018 roku Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Zarządzeniem nr 48/2019 z dnia 28 lutego 2019 roku przyznał 4 stypendia sportowe, 17 nagród dla zawodników oraz 5 nagród dla trenerów. 2 nagrody dla trenerów sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba przyznał Dyrektor SOSiR – Adam Szurgociński. Każdy laureat odebrał z rąk Burmistrza list gratulacyjny oraz z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej upominek rzeczowy.

Wśród laureatów znaleźli się:

 • trenerzy: Julian Zięba, Dariusz Żak, Adam Bunio, Mateusz Czachor, Mariusz Chwałek, Piotr Socha i Hubert Krasowski.
 • zawodnicy, którzy otrzymali stypendia: Beata Mycek, Rafał Lejko, Tymoteusz Malik oraz Jacek Duda.
 • zawodnicy, którzy otrzymali nagrody: Jakub Borowiecki, Szymon Durlak, Kamil Dzióba, Maciej Kopeć, Patryk Kopeć, Dawid Maguder, Hubert Maguder, Szymon Malik, Zuzanna Milczanowska, Nikodem Naróg, Tymoteusz Plaskota, Agata Puzio, Michał Puzio, Karolina Smolarczyk, Gabriela Urbańska, Karol Wąsik oraz Krystian Wąsik.

Wszystkim nagrodzonym składamy szczere gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Iwona Serafin
SOSiR

11 KOMENTARZE

 1. tak na marginesie : do Państwa Radnych proszę złożyć wniosek na odpowiedniej komisji w odpowiednim czasie (teraz już za późno) o zwiększenie środków na stypendia i nagrody dla sportowców a zapomniał bym o trenerach, bo to co jest nagrodą to wstyd nazywać , zarówno dla sportowców jak ich trenerów
  mnie taka nagroda to raczej by obraziła, widocznie młodzież mamy dobrze wychowaną i inaczej to odbiera .
  Raz jeszcze apeluję do Państwa Radnych o zwiększenie środków na SPORTOWCÓW !!!

 2. obserwuję od dłuższego czasu poczynania władzy względem sportu w naszym mieście i muszę zauważyć że nakłady na sport czyli działalność stricte sportową są podobne od kilkunastu lat, jedynie „sztucznie” podnoszone co roku są nakłady na tą dziedzinę poprzez poprawę infrastruktury sportowej tj. budowa boisk przyszkolnych, sala sportowa przy SP Nr2, sala sportowa w Chmielowie, nie trafione projekty zadaszenia trybun stadionu sportowego itp. Ci którzy się czepiają (np. ja ) mają odpowiedź : no przecież idzie tyle milionów zł na sport – o co wam ludzie chodzi !
  Tak idzie, i bardzo dobrze że idzie, bo niby gdzie ludzie ten sport mają uprawiać. Ale oprócz boisk i sprzętu sportowego najważniejszym elementem tej układanki są ludzie, bo co nam z boisk, sprzętu jak brak KADRY SZKOLENIOWEJ !!! A to chyba najważniejsza brakująca część tej układanki. Bo niby kto miałby szkolić sportowców ? Wolontariusze ???
  Trenerzy, którzy jeszcze pracują ze sportowcami robią to za przysłowiowe „BÓG Zapłać”, że muszą odbierać dzieciom i młodzieży nagrody co rocznie przyznawane przez Burmistrza by móc dopiąć pas przy spodniach na ostatnią dziurkę. TO jest obraz kondycji sportu w naszym mieście, to jest bardzo przykry widok dla wszystkich, dla sportowców, dla trenerów oraz dla mieszkańców. Z całym szacunkiem dla WAS SPORTOWCÓW (trenerów, dzieci, młodzieży i dorosłych) robicie bardzo dobrą robotę dostając szpica w podzięce od władzy, władzy która pięknie przy Was wychodzi na zdjęciach, władzy która dzięki waszym osiągnięciom sportowym pięknie lansuję się przy każdej możliwej okazji.
  Nowi Radni to młodzi prężni i ambitni ludzie, którzy ze sportem mieli (mają) o wiele więcej wspólnego niż dotychczasowi radni, na Was spoczywa obowiązek uzdrowienia tej chorej sytuacji zwanej sportem w naszym mieście.

  • Zaczne od tego ze zaplata BOG Zaplac to wielka zaplata, po drugie chcielista WOJTA ORDONA to macie,zobaczcie jak preznie wypina piers na zdjeciu

 3. @Anonimie, spróbuj nakarmić głodne dzieci za „Bóg Zapłać” a zobaczysz czy będą syte. Co do głosowania na wójta to ja wraz z moją rodziną Ordonowi zakreslilismy „Nie”. A to że ludziom należy godnie zapłacić za pracę to nikt łaski nikomu nie robi. Poczekajmy zobaczymy ilu to będzie pracować za grosze, wynikiem marnej płacy jest marna praca.

  • Aga masz watpliwosci do BOG ZAPLAC?, zobacz naszych kaplanow czy wygladaja na glodnych?,a zyja za BOG ZAPLAC, a Pralat nawet dostal nowego BMW wiecej wiary dziewczyno

  • @Anonimie spójrz proszę na stronę SOSiR-u, ile to ofert pracy czeka na człowieka ;-)
   Tylko dlaczego nikt na te kąski się nie rzuca? Bo płaca nie adekwatna do pracy! Idź spróbuj, zarobisz i posmakujesz więcej wiary ;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here