Turniej badmintona „Małopolska open” w Tarnowie

1
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels
W województwie małopolskim w Tarnowie rozegrany został pierwszy w tym sezonie turniej badmintona „Małopolska Open”. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu badmintonowego zaawansowania.
Na starcie stanęło wiele zawodniczek i zawodników z Polski południowej i zachodniej.
W tym gronie znalazła się pięcioosobowa grupa badmintonistów z Nowej Dęby, mieszanka: młodości, rutyny i amatorów.
Zawodnicy z nowej Dęby spisali się znakomicie i aż pięciokrotnie stanęli na podium dla zwycięzców, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu.
W grze pojedynczej mężczyzn rozegranej w formule „open” drugie miejsce wywalczył junior młodszy Karol Wąsik, trzecie miejsce wywalczył brat Karola, młodzik Krystian Wąsik. Obaj w pokonanym polu pozostawili wielu starszych i bardziej doświadczonych graczy.
W grze podwójnej mężczyzn rozegranej również w formule „open” po znakomitej grze wywalczył debel braci: Karol Wąsik / Krystian Wąsik, którzy nie mieli sobie równych, pozostawiając w pokonanym polu wiele starszych i bardziej doświadczonych par deblowych.
W grze pojedynczej amatorów w kategorii „amator początkujący” w sposób bezdyskusyjny zwyciężył tata Karola i Krystiana, Sławomir Wąsik.
Tak więc cała rodzina Wąsików stanęła na podium dla zwycięzców.
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat drugie miejsce wywalczył Tadeusz Szczur, a na piątym miejscu uplasował się drugi z nowodębian Grzegorz Ordon.
Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy z Nowej Dęby startowali na własny koszt.
Wielkie gratulacje dla całej piątki nowodębian.
Na zdjęciach badmintoniści z Nowej Dęby podczas „Małopolska Open” w badmintonie i na podium dla zwycięzców w Tarnowie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here