TURNIEJ BRYDŻOWY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ

10

W dniu 26.06.2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie brydżyści rozegrali kolejny turniej kończący rywalizację w sezonie 2022/2023. Był to turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Damiana Diektieranko, który ufundował puchary dla wszystkich 20 uczestników (10 par – jako, że w brydża gra się parami).

Zwycięzcami turnieju została para Teresa Wilk – Marek Mikulski, na drugim miejscu uplasowała się para Marek Ulatowski – Piotr Wilk, a na trzecim para Ireneusz Kogut – Grzegorz Kornak.

Najlepsze 3 pary w sezonie 2022/2023:

  1. Marek Ulatowski – Piotr Wilk,
  2. Bogdan Kaczmarek – Zenon Rozenbajgier,
  3. Ireneusz Kogut – Grzegorz Kornak.

Natomiast trójka najlepszych brydżystów indywidualnie w sezonie 2022/2023 wygląda następująco:

  1. Leszek Mroczek,
  2. Marek Ulatowski
  3. Piotr Wilk.

Turnieje w Domu Kultury rozgrywane są w każdy poniedziałek w okresie od września do czerwca następnego roku. Uczestniczą w nich mieszkańcy Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego, Chmielowa, Kolbuszowej i Stalowej Woli. Jest to znakomity sposób spędzania wolnego czasu i wymagająca rozrywka umysłowa.

W turniejach uczestniczą zarówno panie jak i panowie w wieku od lat trzydziestu do … ponad dziewięćdziesięciu. Najstarszym uczestnikiem jest Eugeniusz Pabian (grający w parze z żoną Janiną).

Wyniki cotygodniowych turniejów oraz klasyfikacja długofalowa będąca sumą wszystkich turniejów w sezonie jest prezentowana na stronie Miasta i Gminy Nowa Dęba:

http://www.nowadeba.pl/po-godzinach/sport/tenis/

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w turniejach brydża sportowego od nowego sezonu 2023/2024.

Tekst: Leszek Mroczek
Foto: Zenon Rozenbajgier

 

10 KOMENTARZE

  1. A co tam brydż , wazne ze puchar był od przewodniczącego . Panie przewodniczący a kiedy turniej w szachy , tenisa ? Niech inni też mają szansę zdobycia pucharu a nie wszyscy umieją grać w brydża

  2. Super wiadomość, nawet bym nie wiedziala ,że jest taka grupa. Pozdrawiam wszystkich uczestników i gratuluje wygranym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here