DPS w kwarantannie. Pracownicy nie opuszczają budynku

9

W dniu wczorajszym dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie poinformowała, że placówka została poddana kwarantannie do odwołania. Personel placówki, który przebywał w pracy w momencie ogłoszenia kwarantanny pozostał w budynku i opiekuje się podopiecznymi.

Z naszych informacji wynika, że ani pracownicy DPS-u, ani pacjenci nie mają objaw zakażenia, niemniej ze względu na kontakt z osobą u której test wykazał obecność COVID-19 wprowadzenie kwarantanny okazało się niezbędne. Wszystkie osoby przebywające w ośrodku (pracownicy i podopieczni) zostaną poddani badaniom, które potwierdzą lub wykluczą obecność koronawirusa w ich organizmach.

Zobacz również:
1. „Koronawiurs w nowodębskim szpitalu”
2. „U 21 osób z nowodębskiego szpitala stwierdzono COVID-19”

9 KOMENTARZE

  1. Myślę że zamiast zastanawiać sie nad tak nurtujacymi pytaniami.. łatwiej będzie zanieść wode i potrzebne rzeczy do DPSu bo głupim gadaniem i komentowaniem nikt jeszcze świata nie zbawił pozdrawiam

  2. Jakim prawem trzyma się na siłę tych ludzi pod jednym dachem? Jeżeli potencjalnie zarażonych jest kilka osób, to reszta też ma być chora? Niby tyle milionów testów miało trafić w pierwszej kolejności do służby zdrowia, dpsów, a tu klops.. rząd naraża życie pensjonariuszy i personelu ! To jest pogwałcenie praw obywatelskich, wolności i ogólnie swobód będących podstawą funkcjonowania demokratycznego państwa ! UE powinna się tym zająć i poskromić reżimowe zapędy kaczora ! Rządzący powinni mieć postawione zarzuty narażania ludzi na uszczerbek zdrowia (nawet bezobjawowe zakażenie pozostawia zniszczenia w organizmie – płuca) a nawet życia ! Opozycjo działaj !

  3. Jak można pomóc? Chciałabym zrobić jakies zakupy dla przebywających tam, nie stać mnie na wiele ale chce pomoc. Mam je zostawić pod drzwiami? czy za ogrodzeniem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here