Fundacja TVN wesprze szpital w Nowej Dębie

68
Podczas prowadzonej w trakcie koncertu zbiórki środków na walkę z epidemią koronawirusa Fundacja TVN „Nie jesteś sam” zebrała dotychczas łącznie prawie 5 mln złotych. Środki pozyskane od darczyńców indywidualnych, firm i instytucji przekazywane są pierwszym 32 szpitalom i innym placówkom medycznym, które zgłosiły pilne zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej dla swoich pracowników. Wśród placówek, które otrzymają pomoc jest również Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.
Łącznie, po podliczeniu wszystkich środków, które darczyńcy indywidualni i instytucjonalni przekazali na rzecz walki z epidemią, kwota zebrana w ramach akcji #koncertdlabohaterów wyniosła 4,99 mln PLN. W wydarzeniu, zorganizowanym 4 kwietnia przez serwis Player, Fundację TVN oraz Bongo Media Productions wzięło udział 36 polskich artystów, którzy wystąpili online na żywo w podziękowaniu pracownikom służb medycznych i ratunkowych.
Od 10 kwietnia zebrane pieniądze przekazywane są szpitalom i innym placówkom medycznym w całej Polsce zgodnie z celem zbiórki, tj. na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników służb medycznych i ratunkowych walczących z epidemią koronawirusa. Pierwsza pula środków, w kwocie 3,5 mln zł, została już uruchomiona i trafia do 32 szpitali i innych placówek medycznych, które w pierwszej kolejności zgłosiły do fundacji naglące zapotrzebowanie na ww. artykuły (kombinezony medyczne, rękawiczki, maski ochronne, przyłbice itd.).
„Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu artystów i hojności wszystkich, którzy włączyli się do akcji, możemy szybko pomóc szpitalom w zapewnieniu najpotrzebniejszych im dziś produktów. Ogromnie się z tego cieszymy i jeszcze raz bardzo, bardzo gorąco wszystkim dziękujemy!” – powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”. „Pieniądze przekazujemy w pierwszej kolejności 32 szpitalom, ale już pracujemy nad kolejnymi zgłoszeniami. A ponieważ z brakiem środków ochrony boryka się dziś ogromna część placówek, kontynuujemy zbiórkę i nadal prosimy o wsparcie, bo dzięki temu będziemy mogli pomóc kolejnym ośrodkom w kraju” – dodała.
W zależności od skali prowadzonej działalności (tj. liczby łóżek szpitalnych oraz personelu) instytucje te otrzymują kwotę 30 – 150 tys. zł na zakup produktów koniecznych do zapewnienia swoim pracownikom ochrony przed zakażeniem.
Źródło: TVN

68 KOMENTARZE

  • Może by tak pupil TVP Sławomir i ten z disco polo uj… wie nie ważne, dał coś od siebie, chociaż na jeden respirator by zrzutkę zrobili? Nie mój hajs ale można się lansować? Prawda?

  • Albo rydzol? Ile dał? null! Ale na radyjko to hajs od emerytów bierze. Skandal!

 1. Ja bym nic nie wzięła od tej zakłamanej, lewackiej, anty katolickiej i kłamliwej stacji !! TFU !! Więcej nie ma sensu pisać, biorę wózek i idę do biedronki pochodzić sobie po sklepie….

  • czytając tę komentarze cieszę się że już tu nie mieszkam. Jak się coś dostaje to mówi się dziękuję A nie pluje jadem. zdrowia życzę dla Mieszkańców

 2. Ludzie, ogarnijcie się! Liczy się każda złotówka. To nasz wspólny szpital. Nasza placówka. TVN pomaga. Dajmy wszystkim szanse i wsparcie.

  P.S. Chciałoby się, by pomógł i Rydzyk…

 3. Wychodzę z założenia, że jeśli niektórym ta akcja się nie podoba, by w razie kłopotów zdrowotnych jechali do szpitala ulokowanego w Toruniu :) Ale jak dobrze wiemy, gdy jednego czy drugiego krzykacza coś dopadnie zdrowotnie to zgłosi się tutaj, bo najbliżej, no nie cebulaki? Hipokryci do sześcianu :) Wtedy wio do Torunia :)

 4. To Warchoł z ekipą nie będzie zadowolony!!!Miasto wolne od lgbt a tu proszę TVN!!!A jak się jarozbaw dowie….;co to będzie,co to będzie….

  • Dali pralko-suszarke na tyle ich stać. Tam miejsca na nic nie ma łóżka wszędzie a Ci z pralką wyskoczyli

  • Dali pralkę bo tam była potrzebna pralka. Podaj swoją godność zwrócimy się do Ciebie o cos innego skoro cie stać. Będziemy ci bardzo wdzięczni.

  • do ratownika
   Mi nikt nic nie daję za darmo muszę zape…ć płacę podatki by Takiego jak Ty i Takich jak Ci z lansem Utrzymać .

  • Ty Rysio nie pochlebiaj sobie. Ile ty zarabiasz żeby z twoich podatków kogoś utrzymywać ? Pewnie jesteś zwykłą nieszczęśliwą miernotą i zostało ci tylko krytykowanie innych w internecie.

  • W porównaniu do Ciebie prowadzę Działalność podatku do zapłaty od 3 do 4 tysięcy co miesiąc . Więc nie obrażaj Ala Kierowniku . Ja by coś zrobić muszę kupić by mieć a jak się orientuje to na pogotowiu kaskę mają dobrą
   Więc co za Lamenty niech się złoża i kupią. Chyba że Ty też Kierownik kupujesz chłopaka kawę ale w To Wątpię Wielki Cwel ale w Gębie.

  • Hultaj, podaj adres.
   W drodze kompromisu wyręczę Starego i nie skończy się na pocałowaniu i polizaniu.
   Obiecuję że będzie STAĆja nie TFU TFU.

 5. Podobno do jarozbawa już doszło co to się wyrabia w Nowej Dębie!!! Zaczął mlaskać!!!Mlasnoł już kilkukrotnie!!!Bardzo zły znak dla Warchoła?

 6. Super! Przynajmniej żaden szanujący się wyznawca religii smoleńskiej ani żaden sympatyk czy członek rządowej partii ( ze wskazaniem na słowo -członek) nie będzie chciał przebywać w tym szpitalu, co da szansę na zdrowie i życie innym, którzy naprawdę potrzebują opieki lekarskiej

 7. Ale to 150000 PLN od TVN!!!! PiS bolszewia już ma problem z serduszkami WOŚP!!!! Jestem ciekaw jak oni to sobie wytłumaczą!?!? Przecież TVN jest niemiecki,lewacki i c..j wie jaki!!!To wsparcie od TVNu musi ich strasznie uwierać!!!!

 8. Warto cofnąć się do początków TVNu. Grupa ITI w skład której wchodzi TVN została założona już w latach 80tych na polecenie kierownictwa siłowych resortów PRLu.:

  „[Jerzy Urban do Tow.Generał Czesław Kiszczaka]
  „Proponuję utworzenie w MSW oddzielnego pionu ( służby) propagandowej, działającej także w obrębie MO. Znaczna część politycznie ważnych w skali kraju przedsięwzięć polityczni-propagandowych ma związek domeną działalności MSW. Dopóki w kraju toczyć się będzie walka polityczna, MSW będzie planować i realizować przedsięwzięcia o największym znaczeniu z punktu widzenia jej przebiegu. Niezbędny jest, więc poważny, instytucjonalny instrument umożliwiający lepsze wykorzystanie propagandowe tych operacji, bezpośrednie oddziaływanie na społeczeństwo w pożądanym kierunku. (…)

  Służba propagandowa MSW powinna mieć możliwość dawania do TV, radia i prasy gotowych programów do druku, albo też dostarczania TV, radiu i prasie półproduktów, którym ostateczny kształt nadadzą redakcje TV, radia i prasy.(..) W przypadku tego rodzaju rozbudowy służby propagandowej, decydujące znaczenie będzie mieć obsada kadrowa. Trudno jednak znaleźć dobrych dziennikarzy, którzy zdecydują się przejść do MSW. Nie mniej mam pewne propozycje, które jak uważam, warto przynajmniej rozważyć:

  1. Mariusz Walter nadaje się na głównego konsultanta, jakiegoś szefa propagowania, szefa realizacji programów radiowo-tv – jednym słowem na kierownika pionu propagandy, lecz główną siłę koncepcyjno – fachową. (…) Przedstawia tow. Rakowskiemu i mnie sporo interesujących koncepcji ogólnopolitycznych i propagandowych. (…) Kilkakrotnie wysuwano wobec niego fałszywe oskarżenia: o nadużycia finansowe (upadło), o członkostwo w „Solidarności” – zupełnie nieprawdziwe. Pozytywnie zweryfikowany w 1982r. Sam się usunął z TV, mając dość nękania go. Sprawę zna generał Jaruzelski. Dwukrotnie polecał przyjąć go na powrót do TV. (…) Walter zwleka z decyzją powrotu, żądając satysfakcji i pognębienia jego wrogów.(…) Walter jest więc w tej chwili do wzięcia i wkrótce będzie za późno, bo ma otrzymać wysokie stanowisko w TV, jak mu się tam oczyści przedpole. (….)

  (…)

  Jedyną firmą zagraniczną w dziedzinie mediów, którą znałem była firma należąca do Jana Wejcherta, ulokowana w Irlandii, na obszarze doków portowych, które stanowiły wydzielony w Irlandii obszar tzw. „raju podatkowego”. Mechanizmy działań tego raju podatkowego były analogiczne do tych, które funkcjonowały na Guernsey.

  Firma ta nazywała się Cantal , a później zmieniono jej nazwę na I.T.I. Ta firma finansowała się z kredytów banku handlowego International w Luksemburgu.

  Zapytałem służb wojskowych czy mogę podjąć kontakt z Wejhertem. Otrzymałem wówczas informację, że on już współpracuje ze służbami wojskowymi, więc będzie to proste. W tym czasie byłem dyrektorem Departamentu Kredytów w BHI. Poznałem w czasie tych rozmów z Wejhertem jego współpracowników m.in. Marcina (literówka – przyp.Samuel) Waltera. Zasugerowali mi, że jeżeli jest potrzeba zorganizowania – znalezienia przykrycia dla agentów działających w dziedzinie mediów i ich finansowanie, to najlepiej stworzyć międzynarodowy koncern z udziałem Filmu Polskiego. (…) Przekazałem te sugestie do wojska, ale postawiłem warunek że jeżeli mam się tym zająć to muszę dostać ludzi którzy znają się na mediach i byliby w stanie taki koncern zorganizować. (…) Ten biznesplan przekazałem do WSI oraz Wejchertowi, do oceny.(…)”

  Całość:
  http://wolnapolska.pl/index.php/Publicystyka/2010110312553/iti-powstao-na-zlecenie-sub-brzmi-oszoomskoprawda-sprawd/menu-id-201.html

  • jak myślisz, dlaczego Janusze i Grażyny to synonim tępego wieśniaka oderwanego granatem od pługa ( z całym szacunkiem dla ludzi ciężko pracujących na roli) Jak myślisz, kto jest bardziej głupi, czy ten co wymyśla bzdury czy ten co je powtarza? Ile ty miałaś lat gdy był stan wojenny? 12? 14? Więc co ty możesz wiedzieć o tamtym czasie ? A powtarzasz za kimś, niekoniecznie prawdziwe informacje szkalując Bogu ducha winnych ludzi. I po co ty do tego kościoła chodzisz, skoro z ciebie jest taka…… (tutaj jest wulgaryzm, określony drugim wulgaryzmem )

  • Grazyna 55 całkowicie się z Tobą zgadzam, tez interesuje mnie prawda , a nie propaganda. Joozek najwyraźniej tego nie kumat to dla takich jak on jest nazbyt trudne , bo wymaga logicznego myślenia i poprawnego wnioskowania. Rzecz w tym , ze takich Joorków czy innych Jaskow jest zdecydowanie więcej. Ich nie przekonasz, mają swoją jedyna rację Tak łatwiej żyć.

  • mieszkaniec, problem w tym, że każda stacja posługuje się propagandą. To narzędzie stare jak świat, by sterować bezmyślnym bydłem, więc coś takiego jak „prawda” nie może zaistnieć. Jedni robią to zręczniej, inni mniej, ale to jest chleb powszedni w tym biznesie. Zresztą politycy też robią to codziennie. Jedno mówią, drugie myślą, trzecie robią. Można to obserwować, ale wyciąganie daleko idących wniosków nie ma sensu, bo nie znasz kulis przedstawianych spraw tylko przekaz płynący i ustawiony w konkretny sposób. W czymś takim nie można znaleźć prawdy.

  • równie dobrze możesz materiałów źródłowych szukać w TVP. Tam jest sama prawda. Nawet gó/wn\o prawda też jest. Chociaż patrząc dokładniej, to tylko taka tam jest….

 9. A teraz poproszę o genezę powstania Tv Trwam i Radio Maryja!!!! Poproszę o równie wiarygodne materiały źródłowe!!!I koniecznie wątek zbiórki na stocznie i wątek nadajników tej stacji w KRAJU RAD!!!!

 10. ludzie co wy robicie !!!!!!!!!!!!!! uspokójcie się żadna telewizja wam prawdy nie powie ani TRWAM ani TVP ani TVN pokazują tylko to co chcą i to do czego zostały stworzone czyli RELIGIA, PAŃSTWO i OPOZYCJA. A wy co opluwacie się nawzajem, opluwacie ratowników, ludzi którzy wam coś dają, nie ważne co, czy ratują wasze zdrowie i życie, czy dają wam pralkę, czy kasę, co się z wami dzieje nie macie dosyć tej żółci, nie macie innych problemów???? A może zainteresujcie się osobami starszymi kupcie im pieczywo, leki a może ktoś z was z dobrego serca zapłaci im za to ??????

 11. TVN bierze się za edukację. Ale: „Projekt edukacyjny TVN, o roboczej nazwie „Korki.tv”, ma być emitowany w stacji Metro. Nadawca powołał się na kancelarię premiera w ofercie wysłanej potencjalnym reklamodawcom. Po ujawnieniu sprawy przeprosił kancelarię premiera i usunął jej logo ze swoich materiałów. O sprawie w świąteczny weekend poinformował portal TVP.info.”

  Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wiadomosci-w-dwoch-materialach-skrytykowaly-tvn-za-relacje-o-kaczynskim-i-projekt-edukacyjny

 12. Edzia
  JA POWIEM TAK-wszyscy ludzie,którzy wywodzą się z rodzin komunistów i towarzyszy z lat PRL-u tj:
  dzieci,wnuki i prawnuki(takie osoby i całe rodziny zawsze będą głosić i popierać lewackie poglądy,ponieważ mają ukształtowany światopogląd w domu przez dziadków i rodziców).
  Z takimi ludźmi nie ma sensu dyskutować – to są dwa odrębne światy!
  TVN to najbardziej szkodliwa stacja polskojęzyczna-nie mylić z polską.Skupia potomków komunistów PRL-u.
  Wystarczy posłuchać „FAKTY”- ile tam jadu i nagonki oraz propagandy sowieckiej!

  • Spójrz ile osób będących w pisie ma koneksje rodem z pzpr. Dlaczego nie wypowiesz się na ten temat? :) Co to za podwójne standardy? Śmiech na sali.

   TVN to stacja prywatna, która nie jest dotowana z budżetu państwa, więc może tworzyć treści jakie chce. Poza tym nie ma obowiązku jej oglądania, więc nie wiem w czym widzisz problem.

   Co innego z TVP. Ta stacja żyje dzięki podatkom, więc w głównej mierze jest utrzymywana przez wszystkich Polaków. Jak nie abonament to miliardowe dotacje. Owa stacja chwali się rzekomą misyjnością swoich programów, ale poza „1z10” próżno tam szukać czegoś wartościowego. Jakieś marne szoł, telenowele, zero różnicy względem nadawców prywatnych, a na domiar złego partia rządząca wykorzystuje TVP do własnych propagandowych celów za pieniądze podatników. Gdyby politycy sami za to płacili z własnej kieszeni to, by było pół bidy, ale problem stanowi to, że robią to za naszą kasę i śmieją się ludziom prosto w oczy.

   Wy tu tracicie czas na waśnie i boje między sobą, a prawda wygląda tak, że politycy z pisu i po oraz dziennikarze z tvp, tvn i innych stacji poza kamerami piją wódeczkę w tych samych lokalach, klepią się wzajemnie po plecach i śmieją się z tego jak wojujecie o nic między sobą ku uciesze tych na górze :)

 13. A wy dalej swoje :(:( to jakaś masakra ja się pytam macie w tym jakiś interes, nudzi się wam???? nie macie co robić ???? Jeden mądrzejszy od drugiego: Anonim, TVN złodzieje, Edzia, Tadeusz, Anonim, po co wam to będzie wam lepiej jak ktoś powie tak macie rację?????
  To ja mówię tak macie rację.
  No i co lepiej wam??????
  A teraz moja propozycja wyjdź z domu (najpierw załóż rękawiczki i maseczkę) znajdź jakąś potrzebującą osobę ( na pewno mieszka koło Ciebie) i zaproponuj pomoc.
  I co teraz Ci nie lepiej że pomogłeś?????

  Dajcie spokój z tą polityką to nie czas na takie spory, ten artykuł mówi tylko o tym że ktoś coś dał i nie jest ważne kto i co i jakie ma poglądy.
  Tracę wiarę w naszą społeczność choć się tu urodziłem i mieszkam od 40 lat, smutno mi z tego powodu.

 14. A w ND może choć święconą wodę rozdadzą : ” Tarnobrzeg. Maseczki, rękawiczki i płyn dla każdego gospodarstwa domowego. Miasto rozda 17 tysięcy pakietów ochronnych „

 15. Tarnobrzeg rozdaje swoim mieszkańcom maski i płyn do dezynfekcji, Kolbuszowa również. A Wy siedźcie i kłóćcie się TVN czy TVP.

 16. Polsat , Polsat jest najlepszy. Każdy to wie przeciez. .Nie musi być maska wystarczy szalik lub komin, sam minister to ogłosił. Po co niepotrzebnie tracić kasę, jeszcze się przydać może.

 17. Czy to ku..rfa ważne, czy TVN wesprze masz szpital czy jakaś inna stacja? Poje…bni jesteście ? Cieszyć się i tyle. Brać hajs i pokazać im faka. Dają, biorę nie dają nie biorę.

 18. A CO TVN PRZEKAZAŁ OD SIEBIE?!!!!!!!!!!!!!!!!! NIC…………….. Zbiera pieniądze od ludzi. Nawet głupi Polszmat przekazał kase z reklam. tvn to ściek taki sam jak polszmit i tvpis. Uprzedzając docinki debili …..tvtrwam też.

  • Wszelkie wpłaty na jakąkolwiek stację telewizyjną czy to bezpośrednio (tvPiernikToruński) czy pośrednio na fundację (słoneczko i niebiescy) są dobrowolne, więc nie wiem o co się rzucasz. Nie ma przecież obowiązku dawania im kasy, a tak poza tym każdy robi ze swoimi funduszami co chce. Babuleńka wpłaca całą rentę czy emeryturę na Tadzia, a potem labidzi, że do pierwszego nie ma co jeść? Jej sprawa, a ciebie to nie powinno interesować. Skoro daje się wykorzystywać to widocznie to lubi :)

   Ludzie obejrzą spot reklamowy, wpłacą na fundację czy wesprą stację bezpośrednio, ale nadawca nie ma obowiązku przekazywać tej kasy na pomoc w walce z koronawirusem. To ich DOBROWOLNA WOLA, zagrywka piarowa, by pokazać solidarność i mieć gest, który w pozytywny sposób dotknie nielicznych, ale zawsze coś.

   Przecież do zadań telewizji nie należy działanie w sytuacjach kryzysowych. TVN nie musiał dać kasy, a Polsat też nie musiał przekazać wpływów ze spotów reklamowych. To była tylko ich wola, rozumiesz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here