Miliony dla PGKiM! Przedsiębiorstwo zrealizuje największy w historii projekt!

6
PGKiM

 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (PGKiM) otrzyma miliony złotych dotacji na modernizację kanalizacji i oczyszczalni ścieków. To największy projekt w historii spółki. Jego wartość sięga 37 milionów złotych!

W ramach realizacji projektu przewidziano: rozbudowę i modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków, dwa etapy modernizacji w sumie ponad 9 km sieci kanalizacyjnej na terenie miasta, a także budowę przepompowni ścieków w Tarnowskiej Woli i wodociągu w Nowej Dębie o długości niespełna 1 km oraz budowę hydroforni „Strażacka” wraz ze zbiornikiem i rurociągami, a ponadto zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej (w tym „Hakowca”, czyli specjalnego samochodu ciężarowego z napędem na wszystkie osie i z możliwością zakładania wymiennych nadwozi).

Podjęta inicjatywa przyniesie wymierne korzyści. Ponad 19 tys. osób skorzysta z ulepszonego oczyszczania ścieków, a 8 osób będzie miało dostęp do lepszego zaopatrzenia w wodę.

Inwestycja zakończy się w marcu 2021 r. wydatkami w wysokości 37 mln zł, z czego 19 mln zł pokryje przyznana dotacja. Resztę środków zapewni pożyczka ze środków krajowych NFOŚiGW (10,8 mln zł) oraz wkład własny beneficjenta (blisko 85 tys. zł). Umowę dotacyjną podpisali ze strony beneficjenta Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny i Zastępca Prezesa, Główny Księgowy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie – Antoni Kapusta i Marek Pabian, a obecny był przy tym Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon.

Spółka przeprowadziła przetarg i wyłoniła wykonawców na realizację dwóch najważniejszych zadań tj. na modernizację kanalizacji w mieście (etap 1) i oczyszczalni ścieków. W ciągu najbliższych dni nastąpi przekazanie placu wykonawcom.

Marek Ostapko

 

 

6 KOMENTARZE

  1. Czy naprawdę trzeba było zatrudnić aż Marka Ostapkę aby zrobić kompetentny projekt, a tak na marginesie to w końcu ktoś wykorzystał wiedzę i potencjał i Marka. Marek na burmistrza !

  2. >19 tys. osób skorzysta z ulepszonego oczyszczania ścieków a 8 osób będzie miało dostęp do lepszego zaopatrzenia w wodę.<
    to niezły koszt na jednego

    A ciekawe kto i za jaką prowizję będzie "koordynatorem projektu"

    I skąd się tak od razu wzięli wykonawcy, jakiś przetarg…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here