Minister Marcin Warchoł przekazał nowoczesny ultrasonograf

40

Wiceminister Sprawiedliwości i poseł Marcin Warchoł w ostatni dzień minionego roku odwiedził nowodębski szpital powiatowy.  Powodem jego wizyty było uroczyste przekazanie nowoczesnego ultrasonografu kupionego z pieniędzy Funduszu Sprawiedliwości. Do zakupu dołożyło się też starostwo powiatowe w Tarnobrzegu.

Chcielibyśmy podziękować ministrowi Marcinowi Warchołowi za pomoc dla szpitala. – mówił Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski. – Ta pomoc jest dla nas nieoceniona, bo jest to sprzęt ratujący życie. Kupiliśmy nowoczesne USG dokładając także pieniądze powiatowe, by sprzęt mógł służyć przez kolejne lata wszystkim, którzy go będą potrzebowali. Nie ukrywam, że liczymy na dalszą współpracę. Dziękuję też samorządowcom z Nowej Dęby, którzy wystąpili z tą inicjatywą.

Jak podkreśliła dyrektor lecznicy Wiesława Brzycka, nowy sprzęt jest wielofunkcyjny i służy szpitalowi do diagnostyki  nie tylko tkanek miękkich, ale także twardych, czyli kości. – Wykorzystujemy go u pacjentów w różnym wieku, od noworodków, po seniorów – zapewniła Wiesława Barzycka, dodając, że  nowy aparat USG zaspokoi potrzeby szpitala na następne 5 lat.

Minister Marcin Warchoł przypomniał, że Fundusz Sprawiedliwości działający przy Ministerstwie Sprawiedliwości to pieniądze pochodzące od sprawców przestępstw, zazwyczaj drogowych, które są przekazywane ich ofiarom, czyli najbardziej potrzebującym. Pieniądze te otrzymują nie tylko pokrzywdzeni, ale też ci, którzy ratują ich życie, czyli strażacy oraz pracownicy służby zdrowia.Dla szpitala w Nowej Dębie z Funduszu Sprawiedliwości zostało przekazane 250 tys. zł.  Pozostałą kwotę potrzebna do zakupu sprzętu, czyli niemal 120 tys. zł, dołożyło Starostwo Powiatowe. Jak podkreślał wiceminister Marcin Warchoł, na potrzebę doposażenia nowodębskiej placówki zwrócili uwagę radni Damian Diektiarenko i Tomasz Wolan.

W spotkaniu, prócz dyrekcji szpitala i starosty tarnobrzeskiego wzięli udział także  wicestarosta Jacek Rożek, członek zarządu powiatu Wojciech Gruszka, przewodniczący Rady Miasta Damian Diektiarenko i Tomasz Wolan, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, nowodębscy radni raz poseł Zbigniew Chmielowiec.

40 KOMENTARZE

 1. Ten Chmielowiec to jest chyba posłem tylko na papierze, albo pracuje zdalnie przez internet. Cała jego kolejna kadencja to kilka interpelacji, i wieczna kampania wyborcza „w terenie”. Nic nie można „oddać do użytku” bez jego osobistego namaszczenia…

 2. Poprostu zenada ,jeden ultrasonograf a tu ciach mamy najwazniejsze glowy panstwa (nowa deba) jarajace sie do selfi z aparatura , brakuje jeszcze orkiestry I kwiatow ……

 3. Szkoda że nie szukają pieniędzy na WOŚP – tak jak było za dawnych lat i sprzęt z serduszkami był często ofiarowany szpitalowi!? Ale dyro oświaty w ND przegonil imprezę na peryferie i pozamiatane – teraz się kupuje głosy i sielanka trwa

  • Nie rób wiochy. wosp już dawno jest passé, od kiedy dotarło do ludzi ile z tego ma jej założyciel. Ten syn milicjanta.

  • to Ty nie rób obory cityman – za młody chyba jesteś skoro takie głupoty wypisujesz!!! facet zrobił akcje z niczego i to w czasach przemian wraz z Polakami których potrafił zmobilizować – a jak po kilkunastu latach zrobiło się bardzo głośno o akcji na świecie, to za przeproszeniem Caritas zamiast iść ich przykładem to zaczął akcję oczerniać i tak jest do dziś!? niestety tak łatwiej, i tak robią wszyscy nieudacznicy!!! a ja osobiście znam po Polsce kilkoro ludzi, których dzieciom sprzęt z akcji WOŚP uratował życie i do dziś chodzą na szczęście po tym Bożym świecie!? więc więcej pokory dla ludzi i do świata proszę – panie cityman

 4. Ten wiceminister różne rzeczy przekazuje – wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prorzadowy-portal-publikuje-prywatna-korespondencje-dziennikarza-z-wiceministrem-ten/6623w2g

 5. A całe to spotkanie kosztowało nie jeden taki ultrasonograf . No lecz Przewodniczący musi Lans z Inicjatywy Nadal Robić , to już nie jest Śmieszne ………….

 6. Panie ministrze. Dziękuję że pamięta pan o Nowej Dębie. Wielu miało nadzieję że po wyborach pan odpuści. Jednak widać że dotrzymuje pan słowa. Dziękuję za wsparcie. Wszystkiego dobrego w nowym roku.

  • Jak dostał się m.in. dzięki naszym radnym tam gdzie chciał – to przyzwoitośc nakazuje mu na początku się pojawiać u swych wyborców – to była transakcja wiązana w końcu!!! Nic innego jak partyjna pomoc

 7. Pan minister przekazuje też inne rzeczy – hee, hee – byle po trupach za władzą! Oj przejedzie się on jeszcze na swoich wodzach i guru

 8. jaki on minister haha nie nadaje sie złodziej kłamca jak całe pis najgorszy rząd i partia zniszczyli zadłużyli kraj nie prawda on nie dofinansował gdzie on by komu dał to jest kasa z wośp .i tyle w temacie

  • Anon -żeby kogoś nazwać złodziejem, to należy mieć dowody.Jeżeli ich nie posiadasz, to ZAMILCZ i tyle w temacie!

  • Zadłuzyli? Zniszczyli? któś ci mózg wyprał? Porozglądaj sie jak rozwija sie Polska ofermo

 9. Anonim z 13:57, wosp nie wyłudza od nikogo, w przeciwieństwie od innych bardzo znanych instytucji i osób, ulubieńców takich jak Ty. Co więcej WOSP nie doi budżetu, jak wyżej wspomniane podmioty

  • @Anonim,powiedz mi, ile kosztuje np.światełko do nieba?W którejś z kolejnych edycji WOŚP obsługiwanej przeze mnie samo światełko”świzdu gwizdu”kosztowało naszą pipidówķę lekko ponad 2600 zł.Do tego doliczyć koszty energii elektrycznej,dni wolnych za godziny należne za dni świąteczne etatowych pracowników policji,straży miejskiej,umig,domu kultury i wielu innych.Ile to wychodzi?Potem montaż reklam WOŚP tam gdzie jest choćby najdrobniejszy sprzęt WOŚPReklam które mają świecić 24/h Marznące dzieciaki zbierające do puszek.A potem?Choroba pewna.A w efekcie rodzic zapłaci „panu dochtorowi”i aptece.Róbta co chceta.

  • Ktoś. Faktycznie koszty organizacji są większe niż to co uzbieraja. A dzieci wszystkie później chore do tego uczą się takiej głupoty jak darmowa pomoc dla innych. Przecież katolicka nauka pokazuje jaki ma być katolik jak to się nie zgadza to z mieczem albo jak dziś zwyzywac od masonów, antypolakow itd. Gdyby wosp kradlo już dawno by PiS to udowodnił ale nie może bo nie kradli a sprawdzali dokładnie jeśli ktoś chce to nie wspiera caritas lub inną organizację ale po co ta nienawiść? Dlaczego ktoś kto ma inne poglądy nie może zrobić czegoś dobrego tylko od razu złodziej oszust antychryst. Za bardzo to idzie w jedną stronę. Tyle że szybko się odwróci a nasza władza po roku widzę powoli pokazuje prawdziwą twarz niby działają ale pchają nas w rzeczy które nie powinny być najważniejsze jak światopoglądowe.

 10. 31.12.2019 Facebook
  „Piękny prezent na koniec roku od ministra Marcin Warchoł
  Infonowadeba.pl
  · 31 grudnia 2019 ·

  Minister Marcin Warchoł z wizytą w nowodębskim szpitalu. Sprzęt dofinansowany przez ministra w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Nowoczesny ultrasonograf został zakupiony za ponad 370 tys złotych”
  Ten wpis to typowa propaganda sukcesu – prezent od ministra ??? przecież Marcin nigdy nie był ministrem, jak już to dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości 250 tyś. zł. Pozostałą kwotę potrzebna do zakupu sprzętu, czyli niemal 120 tys. zł, dołożyło Starostwo Powiatowe. Dobrze, że sprzęt został zakupiony, ale troszeczkę rzetelności Panie redaktorze w info na Facebooku.
  Tak na marginesie WOŚP jak przekazuje sprzęt to nikt nie dofinansowuje i nie jest przekazywany z taką „pompą” i jeszcze jedno, w tym roku chyba nasz szpital nie otrzyma żadnego sprzętu od WOŚP.
  Po raz pierwszy WOŚP w tym roku nie będzie w Nowej Dębie, ale to nic nie szkodzi, mamy „ministra Marcina Warchoła” jak będzie rozdawał takie prezenty, to po co w naszym miasteczku finał WOŚP?
  Pozdrawiam
  Tak tu sobie piszę

 11. wośp to wośp tamto ile uzbierali? znowu rekord? ile sprzętu kupili? za ile? a ile to kosztuje bez znaczka wośp bez negocjacji p. Owsiaka? ile pan Owsiak z tego ma? kto płaci za organizację imprez gminnych, miejskich itp. itd. ? p. Owsiak? jego i jego żony fundacje? a p. Warchoł z własnej kieszeni wyłożył? z publicznych? czyli z naszych podatków? to kto za to płaci? a służba zdrowia? ministerstwo zdrowia? i tak można w kółko zaczynając od naszego gminnomiejskiego podwórka … a odpady posegregowane idą do osobnych pieców czy do jednego wspólnego? latający redaktor do dzieła! zbadaj sprawę choć raz jak należy

  • nie wiem z jakiej choinki sie urwałeś, ale już po świętach i zwierzęta znowu gadają po swojemu. Poczekaj do następnej wigilii i znowu będziesz miał szansę powiedzieć coś ludzkim głosem, ale proszę cię abyś się przygotował, bo gadasz teraz jak po prochach. A Owsiak zbyt dużo życia uratował, aby taki parch jak ty poniewierał go po takich forach jak te.

 12. Wszystkim tym którzy na WOŚP wylewają pomyje otworzę oczy, SP Z ZOZ Szpital Powiatowy w Nowej Dębie do tej pory otrzymał sprzęt medyczny od Fundacji WOŚP na łączną kwotę:
  1 011 961,37 PLN (słownie:jeden milion jedenaście tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt jeden złotych 37/100) i nie siejcie propagandy, że koszty organizacji są większe niż to co uzbierają !!!!!!!
  Wystarczy otworzyć ten link i wpisać Nowa Dęba
  https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here