Oddział intensywnej terapii w dalszym ciągu bez lekarzy

33

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie nie wznowi pracy z początkiem lutego, tak jak początkowo zakładała dyrekcja placówki. Oddział pierwszego stycznia czasowo zaprzestał działalności leczniczej.

Wybudowany za ponad 8 milionów złotych boryka się z brakiem lekarzy, a de facto wystarczających środków finansowych by tych lekarzy do Nowej Dęby sprowadzić. Nie jest tajemnicą, że oczekiwania płacowe na tego typu oddziałach są ogromne.

Zawieszenie działania  OAiIT  przedłużono do 31.03.2022 roku.

Na stronie placówki zamieszczono ogłoszenia o przyjęciach do pracy personelu medycznego: między innymi anestezjologów, reumatologów, chirurgów czy kardiologów, ale także logopedów, pielęgniarek i diagnostów laboratoryjnych.

 

33 KOMENTARZE

 1. Jeśli pensja lekarza na takim oddziale sięga 50 tysięcy złotych miesięcznie to od samego początku było wiadomo, że utworzenie takiego oddziału pogrąży ten szpital bo nie będzie powiatu stać na jego utrzymanie. Przeczuwali to wszyscy poza wybitnym Jureckiem Sudołem który dzisiaj przechylając główkę na bok i rozkładając krótkie rączki, z miną srającego jeża szepcze sloganami typu: no kto by się spodziewał. robimy wszystko co w naszej mocy by wznowić działanie tego oddziału. Jurecek od zawsze bohatersko walczy z problemami które sam stwarza.

  • Podziękujcie Wałęsie, i innym po tym OTUONIE, czyli podziękujcie wszystkim ministrantom edukacji, wszystkim ministrantom zdrowia i reszcie lawendowej bandzie watykańskiej, że przez 3 dekady przemian ustrojowych mieli służbę zdrowia w Dudzie.

  • Wydaje mi się, że to raczej pan Paweł Bartoszek razem z poprzednia dyrekcją parli na powstanie tego oddziału.

 2. Kultywowanym absurdem tutejszego samorządu było coroczne przelewanie 100 tysięcy złotych z gminy Nowa Dęba do skarbca powiatu z przeznaczeniem na tutejszy szpital. Dzięki temu powiat mógł 100 tysi przeznaczyć na inne cele czyli np. chodniki w Dymitrowie Dużym albo w Kaczakach. Można więc powiedzieć, że finalnie to nowodębski podatnik fundował te chodniki w Dymitrowie i Kaczakach albo stoły do ping ponga dla OSP Dąbrowica. Teraz ta kasa została zabrana i gmina przeznacza je na cele gminne. Powiat zaś zamiast budować zimowe orliki w Gorzycach niech wydaje pieniądze na właściwe utrzymanie podległych mu placówek w tym szpitala w Nowej Dębie. Amen.

 3. Jak starostą był Bartoszek to potrafił o Gorzyce zadbać. Sudoł o Nową Dębę nie potrafi zadbać. W Nowej Dębie powinno się w tej kadencji o wiele więcej budować, kosztem innych gmin, które w poprzedniej kadencji były lepiej dokapitalizowane! 3 lata powiatu przespane! Dobrze, że wypływają tematy szpitala i wydziału komunikacji to przynajmniej przypomniało mi, że jest taka instytucja jak powiat. Zasiadają tam tez radni, ale przez ostatnie 3 lata byli schowani chyba pod ziemią. Bierzemy się do pracy panie i panowie!

  • W przeciągu 3 lat raz wyszli wszyscy z pod ziemi, zagłosowali za podwyżką diet i pensji starosty po czym znowu pochowali się po kątach. po co w ogóle to starostwo funkcjonuje?

 4. Radni powiatowi i starostowie podwyższyli sobie diety i wynagrodzenia. Strzelam, że rocznie ta podwyżka będzie powiat kosztować ponad sto tysięcy złotych. Na podwyżki dla siebie kasa była, a na szpital nie ma?

 5. Idzie reforma kadrowa na ostro (tak jeszcze nigdy nie było) w szpitalu w Tarnobrzegu, bo pewnie poszły już rozkazy z Warszawy do wojewody i marszałka, żeby postawić na sicher któryś szpital pod nową jednostkę i ew. Amerykanów.

  Wstępne rozpoznanie w Dębie musiało wypaść tragicznie.

  Jureczek dał sobie podwyżkę, siadł pod stołem i myśli, że nikt go nie widzi

  • Beno, zejdź z drogi, weź pod pachę Jasia Strażaka, idź do Susła, napij się i idź spać. Powoli zbliża się czerwiec, sianokosy, może ze starostą z jakimś chodnickiem w Baranowie zdążycie

  • Rzeczywistość boli, a nie jakiś beniowaty. Rzeszów i Mielec się zbudowały, gdy było finansowanie unijne, itp. Dęba przewaliła kasę na pięć odsłon plant, „plazadur” nad zalewem z tonącym podestem do mola, a gimnną kasę na infrastrukturę ładowała w strefę w Chmielowie, zamiast na miejscu. Szpital rozkopany w dwóch miejscach, przecięty drogą krajową, bez możliwości transportu chorych i poszkodowanych w stanie ciężkim między oddziałami. Zbieranina wolnostojących budynków, tysiąc powierzchni zewnętrznych do ogrzania. 20 lat temu trzeba było myślec o budowie kompleksu, a nie w czasach cen materiałów z kosmosu. Ale ambicjonalne znęcanie się „wrzawy” nad dr Sałkiem było ważniejszym zajęciem…

   Co oni następnemu pokoleniu zostawiają?

 6. Brawa, dla zakłamanych świń. Dla siebie podwyższki pensyjek o 100%, a dla społeczeństwa brak lekarzy. Godności i rozumu człowieka nie macie za grosz.

  • Ludzie pracują, miesiąc w miesiąc z ich pensji są potrącane pieniądze na składkę zdrowotną i gdzie są te pieniądze? Dlaczego Owsiak miałby się dorzucić i łatać dziurę, która powstała z winy niekompetencji rządzących?

  • Wszystkich. Dekady rządzenia, afer, trwonienia pieniędzy, eliminacji opozycji, a służba zdrowia jak była w ruinie to dalej jest, a co najgorsze ten stan coraz bardziej się pogłębia.

   „Owsiakowe pieniądze są nasze”. xDDDDDDDD

   Nigdy nic do puszki nie dałeś, ale będziesz sobie rościł do nich prawo. Brawo!

 7. owsik się reklamuje że sto miliony i więcej… kurna chata firmy mu ponawpłacały a nie „zbieracze” nazbierali… w Kolbie widać było jak nazbierali na rynku… światełko do nieba …. żenada i tak było w wielu niby sztabach… wreszcie i ND się opamiętało i tej ściemy nie robi… dzieci wysyłaś na wiatrt zimny i zimno owsik czemu nie stoi z tacą… tylko skacze w ciepłym studiu TV?

  • I nikt nigdy nie był w stanie udowodnić mu malwersacji tych milionów, choć tak wielu się starało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here