Po naszym artykule Urząd zapewnił, że będzie odkomarzanie w gminie!

32
Zdjęcie autorstwa icon0.com z Pexels

Dzisiaj rano w godzinach przed popołudniowych na wniosek naszych czytelników opublikowaliśmy artykuł pt. „Plaga komarów! Czy będzie odkomarzanie”, w którym informowaliśmy o problemie mieszkańców wynikającym z nadmiaru insektów. Po kilku godzinach Urząd Miasta poinformował, że odkomarzanie w gminie zostanie przeprowadzone!

Uruchomiliśmy również specjalną sondę w której nasi czytelnicy mogli wyrazić swoje zdanie na temat zasadności przeprowadzenia oprysków przez gminę. 95% z biorących udział w ankiecie opowiedziało się za przeprowadzeniem odkomarzania lub zakupem własnej maszyny służącej do przeprowadzania tego typu zabiegów.  Kilka godzin po naszym artykule Urząd Miasta wydał komunikat w którym zapewnił, że podejmie stosowne działania. Treść komunikatu prezentujemy poniżej:

KOMUNIKAT w sprawie „ODKOMARZANIA” 

      W związku z licznymi zgłoszeniami w sprawie wzmożonego wylęgu komarów, Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba informuje, że podjęte zostały czynności dotyczące wyłonienia firmy i ustalenia terenów, na których wykonane zostanie odkomarzanie.

Skuteczność prowadzonej akcji uzależniona jest m.in. od warunków atmosferycznych. Użycie rozpylanych środków może okazać się nieskuteczne w przypadku wystąpienia opadów deszczu.

Biorąc pod uwagę komunikaty meteorologiczne przewidujące opady na naszym terenie w czasie nadchodzącego weekendu, decyzja o terminie przeprowadzenia odkomarzania zostanie podjęta w najbliższy czasie.

Z decyzji cieszy się radny Tomasz Wolan, który już w maju wnioskował do burmistrza Wiesława Ordona o podjęcie działań w tym temacie. – Cieszę się że moja i mieszkańców interwencja przyniosła skutek w postaci obietnicy przeprowadzenia odkomarzania – komentuje radny.

32 KOMENTARZE

 1. to nie jest wasz artukuł wyście mieszkańcy nic nie gadaliście to był pomysł gminy urzędu oni wystosowali to do mieszkańców a te artukuły co sa pisane sa śmieszne a te radne pisiory nie potrafia rządzic po co ich wybrali trzepiaja sie nie wiadomo czego i pisior za pisiorem będzie to jest czarna zaraza

 2. Działa ktos w tej radzie miasta i gminy ?? Woda skażona -nie wiadomo od jakiego czasu była i ile ją piliśmy.Komary gryzą jak cholera – można było już tydzień temu zacząć odkomarzać.Na co wy czekacie w Stalowej Woli od razu było odkomarzanie.No ale tam mają z prawdziwego zdrzenia burmistrza.

 3. Ciekawe czy Pana burmistrza komary pogryzly? Militariada za pasem zapewne wtedy będzie odkomarzanie specjalnie na tą imprezę….

 4. Co za cyrk! Najlepszym w radzie jest autentycznie Paweł G. Dobrze że jest w urzędzie brawo on! Dzieki niemu wiekszosc mieszkancowbczuje sie pewniej i wie co jest grane.

 5. Tobie chyba Sobieski+ zaszkodził. Faceta na oczy pierwszy raz widzę i gdy nagle na niego najeżdżają to gada jakby dopiero co obiad wpierw….alał. Beka, stęka, pierdzi i udaje że jest bogiem.

 6. Szanowny Panie redaktorze,
  Na stronie internetowej Miasta i Gminy Nowa Dęba pojawiła się informacja, że odkomarzanie będzie odbywało się w dniach 11-14.06 od godziny 18. Spodziewam się, że środki,które będą rozpylane w bezpośrednim kontakcie z organizmem stanowią pewne zagrożenie zdrowotne dla człowieka.
  Czy mógłby Pan w imieniu czytelników dopytać się o dokładny plan odkomarzania? Tak byśmy mogli omijać tereny, gdzie będą prowadzone prace.

 7. Sorry bylo to odkomarzanie? Bo jak komary byly tak sa, a nawet jest miejscami wiecej ręcznie panowie to możecie wiecie co sobie zrobic? !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here