Premier: Zamykamy szkoły, muzea, teatry. Wszystko przez Koronawirusa

70

11.03.2020 godz: 10.56

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie, ale już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował premier.

– W czwartek i piątek placówki oświatowe będą otwarte, rodzice muszą się przygotować do nowej sytuacji – mówi premier. Zamknięte zostaną również instytucje kultury. Minister Zdrowia poinformował, że na chwilę obecną stwierdzono 25 przypadków koronawirusa w naszym kraju.

Chodzi o przedszkola, szkoły, kina, teatry i inne instytucje oświatowe i kulturalne.

11.03.2020 godz: 11:35

Burmistrz Miasta i Gminy informuje: W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w porozumieniu z sołtysami i przewodniczącymi zarządów osiedli, informuje się, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem zaplanowane na marzec zebrania wiejskie i osiedlowe na terenie gminy Nowa Dęba nie odbędą się.

11.03.2020 godz: 14.30

Dyrektorzy Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji (SOSiR) oraz Samorządowego Ośrodka Kultury (SOK) po konsultacji z burmistrzem podjęli decyzję o tymczasowym zamknięciu obu placówek.

70 KOMENTARZE

 1. Dobry krok. Jest to prewencja czyli zapobieganie. Nie bójcie się, nie nakręcajcie i nie panikujcie:) lepiej zapobiegać niż leczyć. Życzę zdrówka!

  • Jak to pisałeś to właśnie był szturm.. byłem widziałem.. wyszedłem. Jak przed jakąś wojną.. masakra. A w stokrotce już normalnie, jak codzień.. :):)

  • Kto z rządu PIS będzie taki odważny i zamknie kościoły?? Wszystko zamkną a kościół będzie otwarty.. dramat

  • Przecież nie wszystko zamykane jest! Każdy sklep jest otwarty czyli chcesz to idziesz, nie chcesz to nie idziesz, wiec dlaczego kościoły maja byc zamknięte. Nie chcesz to nie idziesz! Proste? W pracy, sklepie, na ulicy, w autobusie itd to odwalcie sie od kościołów ateiści!

  • kler miał zawsze głupie pomysły. Zamknąć kościoły od zaraz, tam najprędzej można się zarazić korona wirusem a pomodlić ludzie mogą się w domu, ponoć Bóg jest wszędzie…

 2. W Jadachach mężczyzna z podejrzeniem wirusa jest w szpitalu w Mielcu. Rodzina nie jest obkęta kwarantanną chodzą do szkoły sklepu czy pracy. Coś tu jest nie tak.

 3. W Tarnowskiej Woli też są kobiety, które wróciły z Włoch. Nikt nic nie mówi, cisza… a wnuki chodzą do szkoły. To jakaś masakra.

  • Powiedzmy że…. Podejrzana osoba z wirusem pracująca w Dezamecie trafia na obserwację do szpitala – i co???? Objąć kwarantanna cały Dezamet??? Przecież to nonsens

  • Cały nie tyle ile osób miało kontakt. Nonsens to mówienie że to nonsens wiedząc co zrobili Włosi i jakie to ma skutki. Tu nie chodzi o panikę ale o odpowiedzialność, uczenie się na błędach innych.

  • Niedos ze Tarnowska zarazona od dawna owsikiem to teraz dolozono jej koronawirusa, czy to KARA BOZA?

 4. Tak. Towaru w Biedronce brak aż do dostawy zamówienia. Nakupić, schować a jak będzie zarażenie i tak do szpitala. Typowa machina strachu. Portugalczyk już ręce zaciera bo wigilia przychód jest na wiosnę. Więcej ludzi choruje i umiera na zwykłe choroby. Nagle trzeba myć ręce ? Serio ? Maseczka można sobie….. Jakoś od 2000 roku straszą nas chorobami różnej maści a wszytko funkcjonuje nadal. Jakby to był taki straszny wirus to czy były by konieczne zarażenia za pieniądze ? Ogarnijcie się ludzie bo zwykły człek nie może sobie kupić wody bez stania w półgodzinnej kolejce. Pić bimber i jeść czosnek. PiS wif ju.

 5. W Nisku gostek wrócił z Włoch i poleciał do żony na porodówkę. I jeszcze łaził po salach. Szpital zamknięty otoczony przez policję, gostek na kwarantannie i pewnie kara go nie minie

 6. Apel do radnych Szanowni Państwo zainteresujcie się osobami starszymi na swoim terenie. Sami chodzą do sklepów, aptek i narażają się na zarażenie wirusem zupełnie niepotrzebnie. Przecież są organizacje które mogą im pomóc w codziennych zakupach i dostarczyć leki. Zwróćcie uwagę, zwłaszcza na osoby starsze na obszarach wiejskich!

 7. Do #rock
  a co ci szkoda że na tacę nie rzucisz czarnemu w sutannie? Zapłacisz BLIKEM, online będziesz stał w kolejce to wpłatomatu? Młodzi mają to w dupie. I bardzo dobrze. Ja jestem ateistą a , koronawirus koło uja mi lata zawsze można sobie radio Maryja posłuchać

  • Te ateista idz do kosciola msze sie odbywaja normalnie, ratuj dusze bo ja krece sie kolo ciebie

 8. Czy to prawda że zabrali jakąś kobietę z rozalina ? Tak samo jak i z tarnowskiej? Podobno z Włoch przyjechały. Tak samo jak z Innowacji jakiegoś gościa zabrała karetka wczoraj?

 9. Nie czarujmy się. Jesteśmy w czarnej d…., żadne zasady, stany nie pomogą. Na oddziale jeden fartuch, z 30 masek i z dwa opakowania rękawic, płyny do dezynfekcji na wykończeniu. Nie ma przeszkolonego personelu, nie ma środków ochrony, a procedury to tylko sterta papierów bo nie ma realnej możliwości ich wykonania. Zgonów i zarażonych jest dużo więcej niż podano oficjalnie w Polsce. Jedyna rada to siedzieć w domu.

  • Siedziec w domu?, myc rece co 10 minut,malo oddychac i sluchac durnych komunikatow ,HA, HA, HA

 10. Facet wrócił zza granicy nikt go na granicy nie spisywał. Z kwarantanny się śmieje. Jego żona w Dezamecie pracuje. Jeśli okaże się że ma wirusa to nie tylko on ucierpi, ale wszyscy którzy mieli kontakt z nim i z jego żoną. Ludzie nie zdają sobie sprawy że są zagrożeniem dla innych. Takich przypadków pewnie jest więcej. Bądźmy odpowiedzialni za siebie , ale również za innych.

  • Dokładnie. Taka prawda. W mediach apelują żeby zostać w domu ale do roboty musicie iść. Wiec nie panikowac heheheh.

  • bo kasty urzednicze,nauczycielskie,itp maja wole,a robol musi na nich wyrobic !!! tak było,jest i bedzie !!!
   niech zyje biurokracja !!!

  • Tak masz racje. Jednakże, sam wybrałeś sobie ścieżkę – jak Ty to nazywasz – robola. Urzędnicy, nauczyciele, lekarze, prawnicy, pracownicy biurowy poszli na studia i zostali pracownikami umysłowymi. Mogą tym samym z powodzeniem pracować zdalnie i w ten sposób wykonywać swoją pracę i otrzymywać zapłatę, a pozwala na to era internetu.

   Ty natomiast jesteś pracownikiem fizycznym, wytwarzasz pewne dobra, które następnie Twoja firma sprzedaje i z Tobą dzieli się częścią zysku.

   Pisanie o specjalnych kastach to bardzo dziwne zachowanie, ponieważ też miałeś i nadal masz możliwość pójścia na studia i zdobycia lepszego wykształcenia, a tym samym zmiany pracy na umysłową. Studia w Polsce są darmowe. Wystarczy trochę chęci.

   Poza tym, nie zazdrość umysłowym, bo przeważnie zarabiają tyle samo, a czasami mniej niż pracownicy fizyczni. Sytuacja z wirusem jest jaka jest i akurat teraz bardziej opłaca się być tzw. „umysłowym”.

  • Kierownik_z_Dezametu, aleś przywalił swoją wypowiedzią. Zresztą niejeden pogardzany przez Ciebie robol bez szkoły żyje i powodzi mu się lepiej niż matołowi, któremu wmówiono, że bez studiów nigdzie nie zajdzie.
   W swojej wypowiedzi jesteś tak pusty i zapatrzony w swoje egoistyczne „ja” że aż mi Cię szkoda.
   Pamiętaj o jednym cienki bolku,kierownikiem się bywa,człowiekiem się jest.Całe życie.

  • Panie Robolu, przeciez nik Pana nie atakuje. Wyraznie napisalem ze wiecej Pan zarabiasz. Przy obecnych rzadach to wlasnie robole sa wynoszeni na piedestal przez jedyna obecnie sluszna partie – 500+, zasilki, itp.

   A w naszej firmie kierownikiem sie jest i koniec kropka, a Ty marsz na hale śrubki skrecac bo Ci premie zabiore ;-D

  • Kierownik_z_Deza/\/\etu, cienki bolku o nicku taboretem pisanym.
   Twój monolog tak samo trudno przerwać jak perorę sprzedawcy odkurzacza, który odwiedził mnie z rewelacyjną ofertą nabycia sprzętu w cenie wielokrotnie wyższej od towarów rynkowych podobnej klasy.
   Wyrzuć implanty i zacznij używać tego, co masz w ułamkowej wielkości – własnej inteligencji i… nie obrażaj mojej.

  • Jezeli to prawda to swiadczy o braku odpowiedzialnisci Proboszcza , ktory zlamal zakaz zgromadzen wydany przez Rzad

  • A nie do ręki? A to coś nowego chyba, bo zrobili dyspensę na msze w kościele a jednak towarzystwo chodzi i bierze do ust? Grubymi i starymi nićmi szyte toż to towarzystwo jest, musi być.

 11. Świadczy o braku odpowiedzialności proboszcza ale tez utwierdzaniu ludzi w zabobonach , ze może są niegodni by wziąć komunikant do ręki, tymczasem to starsza tradycja niż przyjmowanie do ust. Na mszach nawet się nie zająknęli , że można na rękę.

  • Wchodząc i wychodząc ze szpitala to masz Swój płyn do odkażania czy korzystasz z wiszącego obok drzwi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here