Woda niezdatna do picia! Dotyczy całej gminy!

63

Przeprowadzone w dniu dzisiejszym badania SANEPID-u wykazały obecność bakterii coli w wodzie. W związku z tym nie nadaje się ona do spożycia nawet po przegotowaniu !

W chwili obecnej trwa akcja powiadamiania mieszkańców o zagrożeniu. Informacje są rozwieszane na tablicach ogłoszeń i klatkach schodowych. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w porozumieniu z PPIS podejmuje niezwłocznie działania eliminujące zagrożenie. Kolejne wyniki badań będą znane jutro i w zależności od sytuacji alarm zostanie przedłużony lub odwołany.

Infekcja wywołana przez E.coli dotyczy głownie układu pokarmowego, powoduje biegunkę i wymioty głownie u ludzi o osłabionym układzie odpornościowym jak również u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku. Szczepy E.coli powodujące infekcje poza układem pokarmowym tzw. ExPEC (Extraintestinal Pathogenic Escherichia coli) stanowią zaledwie 3% serotypów w populacji E.coli i mogą powodować u ludzi zapalenie płuc i ucha oraz pęcherza moczowego.

Wyznaczono zastępcze punkty dystrybucji wody zdatnej do picia w mieście i poszczególnych sołectwach Gminy Nowa Dęba: na terenie miasta – w okolicy Placu Gryczmana (PLANTY) – parking przy SOK  na terenie osiedli i sołectw – przy Remizach OSP

 

63 KOMENTARZE

  • Dzisiaj po starej cenie nie mozna sie myc, jutro po nowej cenie mozna do niej nawet sikac

 1. Odda mi gmina pieniadze za wode w ktorą zainwestowalem w sklepie? Zbieram paragony:) a tak poważnie to juz powinny dzialac punkty z pitną wodą…sztab kryzysowy powolać!

 2. Popis w wykonaniu władz mpgkim,oraz gminy! Informacja o nie zdalnej wodzie do picia w innych gminach były dużo wcześniej, a u nas na samym końcu.

  • Jaki skandal tak sie zdarzać moze w calej Polsce tylko jedni informuja o tym a drudzy nie .

 3. Kolejny raz już gmina i mpgk dały przykład nieudolności. Podwyżki na wode to wiedzą ja dawać a jak syf z kranu leci to nawet nie raczą obywateli poinformować. Gdzie są punkty wydawania wody pitnej ja się pytam? Co nasze kochane jakże nieudolne władze zrobiły w tej kwestii. Rzenada i kompromitacja…

 4. Czysta woda w Twoim domu w dowolnej ilości za 1 zl./dziennie. Bez bakterii i innych szkodliwych związków. Koniec z kupowaniem i noszeniem wody w plastikowych butelkach. Domowe filtry osmotyczne z montażem i z wieczysta gwarancją. Dostępne raty. Szczegóły pod tel. 730293979

 5. PANIE REDAKTORZE, PROSZĘ ZAPYTAĆ URZĘDNIKÓW, O ILE DOKŁADNIE ZOSTAŁA PRZEKROCZONA NORMA, BO TEJ INFORMACJI UMIG NA ROZWIESZANYCH OGŁOSZENIACH NIE PODAŁ, A POWINIEN!!!

 6. Przy tak długich i intensywnych opadach deszczu istnieje duże ryzyko zanieczyszczenia wód gruntowych, należałoby częściej pobierać próby do badania w celu szybszej reakcji, ale po co się wysilać? Widać Warzywo nie nadaje się do zarządzania MPGKiM

 7. Wyznaczono zastępcze punkty dystrybucji wody zdatnej do picia w mieście i poszczególnych sołectwach Gminy Nowa Dęba: na terenie miasta – w okolicy Placu Gryczmana (PLANTY) – parking przy SOK na terenie osiedli i sołectw – przy Remizach OSP

 8. Próbki pobrano 29 maja. Dlaczego o tym, że jest syf w kranach dowiedzieliśmy się dopiero dziś i ok. 15?Czy aż tyle potrzeba czasu by wykryć baterię w wodzie? Jak to napisał jeden z przedmówcow można się było domyślić że po takich opadach zasoby wód mogą zostać zanieczyszczone… Porażka.

 9. czy ktos wie jak czesto dokonywane sa badania wody przez sanepid w ND ? bo chyba nie codziennie? dzis sie dowiedzieli mieszkancy o nie nadajacej sie do spozycia wodzie,a stan powodziowy,ciagle intensywne deszcze sa od 2 tygodni,z tego moze wynikac ze te bakterie sa moze nie od dzis,lecz juz od kilkunastu dni,i mieszkancy pili wode skażona. w okresie powodziowym sanepid powinien badac wode wg,mnie codzien !

  • W takiej Warszawie to chyba nawet małże są monitorowane co godzinę. Serio.

 10. Tutaj nieraz podają informacje o zdatności wody do spożycia, raz na miesiąc lub częściej ew. rzadziej nie wiem ale zawsze zastanawiało mnie to po co to podają ale jednak jakaś historia jest tych informacji więc można sobie to sprawdzić.

  • Sprawdzilem
   Punkt pobrania stacja uzdatniania wody Nowa Deba zawartość bakterii z grupy coli 47 jtk na 100ml
   Punkt pobrania Buda Stalowska 17 jtk na 100ml
   Wymóg rozporządzenia ministra zdrowia w spr. jakości wody przeznaczonej do spozycia przez ludzi dla wody zdatnej do spozycia dla powyższego parametru wynosi 0 jtk na 100 ml wody.

 11. Panowie radni…..i burmistrzu Nowa Deba za co wy bierzecie pieniadze? Niech się wreszcie ktoś przyjrzy pracy MPGK…to się do ekspresu reporterów nadaje…świete krowy Pana Burmistrza tam siedzą na ciepłych stołeczkach i na emeryturę czekają. Żenada.

 12. Za brak przygotowania mieszkańców do ww sytuacji odpowiada gospodarz. Wójt Ordon odpowiada za całą pewnością za ten stan rzeczy za brak przygotowania do takiej sytuacji kryzysowej. Miasto i gmina spanikowana wykupiona woda w sklepach. Późna reakcja władz i odpowiedzialnych służb. Kompromitacja i porażka. Miasto w chaosie! Ty za to odpowiadasz wójcie!

 13. DZISIAJ KOLEJKA PO WODE NA PLANTACH TO JAKAS MASAKRA! na każdej ulicy powinien być punkt z wodą butelkowaną jak jest w sołectwach i osiedlach! Panie wójcie, wez sobie pan ten beczkowóz do Tarnowskiej i zacznij rozdawać butelkowaną wode! TO SIE NADAJE DO TV…

  mam nadzieje że za to ktos odpowie:)

 14. Strategia budowania byle czego byle gdzie by tylko przeciąć wstęgę przynosi widoczne efekty.
  Ten nasz wójt zapomniał, że jak coś już jest to trzeba to utrzymywać!
  Woda to początek. Dalej basen, szkoły, drogi ….

 15. To jest poważna sprawa, bo problemy jelitowe męczą ludzi ponoć od poniedziałku. Sprawa dla prokuratora. Władze do dymisji.

 16. Woda ta nie stanowi wiekszego zagrozenia.Natomiast beczka z wodą stoi okolcy DK a mogla by sie przemieszczac po ulicach ND tak jak to mialo miejsce w piatek nikt by nie musial ganiac tak daleko.

 17. Jedna butelka 1,5 litrowa na jedną osobę w rodzinie to chyba jakiś żart sprawa nadaje się do tv. To jest jakaś kpina. Za co my płacimy podatki
  Gmina nie umie sobie po radzić z takim problemem. Gdzie jest burmistrz. ? Powiniem ta wodę sam rozwozic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here