Przekazanie do użytku wiaty rekreacyjnej w Jadachach

53

W Jadachach (gm. Nowa Dęba) miało miejsce uroczyste przekazanie  publicznie dostępnej wiaty rekreacyjnej. Była to również okazja do wielu rozmów na temat funkcjonowania sołectwa i działającym na jego terenie stowarzyszeń.

Altanę ze środków własnych wybudowało Nadleśnictwo Nowa Dęba. Jak podkreślał nadleśniczy Kazimierz Kopeć Lasy Państwowe starają się w miarę swoich możliwości rozwijać bazę turystyczną i rekreacyjną. – Ze społeczności Jadachów i członków prezydium Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damiana Diektiarenko i Tomasza Wolana płynęły do nas sygnały, że w sołectwie brakuje takiej infrastruktury. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zbudowaliśmy na naszym terenie wiatę ogniskową – tłumaczy nadleśniczy.

W uroczystości wziął również udział wiceminister sprawiedliwości, poseł na sejm RP Marcin Warchoł. Podsekretarz stanu przywiózł Kołu Gospodyń Wiejskich kolejną bardzo dobrą wiadomość: – Miło mi poinformować, że wasze Koło otrzymało 10 000 zł dofinansowania od Lasów Państwowych w ramach programu „Natura od kuchni”. Gratuluje wam drogie panie aktywności i zaradności – mówił Marcin Warchoł.

Jak podkreśla wiceprzewodniczący RM Tomasz Wolan, miejsce nie zostało wybrane przypadkowo: – Jest to teren na uboczu sołectwa, w cichym i spokojnym miejscu. Myślę, że będzie służyło mieszkańcom Jadachów. Dziękuję za realizację tego zadania panu nadleśniczemu Kazimierzowi Kopciowi i ministrowi Marcinowi Warchołowi za udzielone wsparcie. Już dzisiaj w imieniu Koła Gospodyń Wiejskich „Jagodzianki” zapraszam na organizowane przez nas 2 maja 2023 roku wydarzenie w ramach programu „Natura od kuchni”. Podobnie jak w roku minionym będzie można skosztować darów lasu. Szczegóły podamy na plakatach.

Koło Gospodyń Wiejskich „Jagodzianki” przygotowało pyszny poczęstunek. Na stole pojawiły się sałatki, pierogi oraz ciasta. Na przybyłych czekały również rarytasy z dziczyzny.

53 KOMENTARZE

 1. Podoba mi się to jak sobie społeczność w Jadachach ogarnia tematy. Widać, że wieś tętni życiem. Po sąsiedzku w Cyganach u radnego Mariana Tomczyka marazm i smuta.

 2. W Jadachach nie trzymają z włodarzem gminnym to i widać coś się dzieje. Przydupasi burmistrza czekając na jego pomysły wegetują na niekorzyść swoich wyborców. Młodzi to młodzi. Ile wydarzeń dla mieszkańców zorganizował pełen wigoru starosta. Ile zorganizował bardzo aktywny pan burmistrz? Co najwyżej nudne eventy pt. Charytatywna Aukcja Sztuki. Ale dajcie im szansę na kolejną kadencję to będą kolejne świetne inicjatywy i być może doczekamy się III charytatywnej aukcji sztuki na którą ja osobiście z niecierpliwością czekam.

 3. Wszystko ładnie, pięknie. Fajnie, że mieszkańcy Jadachów się jednoczą, zastanawiam się tylko po co tam Warchoł ? kupić sobie głosy ?
  Panie przewodniczący, zrób coś Pan dla miasta, oprócz świecenia buźką przed kamerką…

  • Po wyborach nie zwiną a zostanie. Dlatego kto mądrzejszy to bierze ile może właśnie przed wyborami. Teraz jest moment aby to wykorzystać.

  • Takie rzeczy powinny być robione/załatwiane w trakcie trwania kadencji, a nie tuż przed wyborami, by wyborcom pokazać, że niby się o nich dba, bo to śmiech na sali. Pozorowane działania za pięć dwunasta. No, ale kto ciemny to to łyknie.

 4. No ta, jeszcze lasu na Porębach nie dosadzili do końca a juz pojechali na placki. Na porębach nie było placków a jeszcze gulasz zajumali. panowie politycy, a zwłaszcza ty wolan, opamiętajcie się. Żenada!!!

  • Pojechałem sadzić las, tylko wyszło,że chodzi o parę zdjęć zrobionych dla polityków a nie o las. To nas sadzących te drzewka z myślą o WYBITNYM POLAKU tak …….. Gratulacje dla kucharza, gulasz był przesmaczny. Mnie chodzi o to,że ……..to polityka a nie o wyraz szacunku dla WYBITNEGO POLAKA.

 5. ale pokazówka nie maja co robic on nie nadaje sie na zadnego ministra ten warchoł pisior da cos a stare babki poleca i będ an apis głosowac

  • Takiej wiaty nie dostaniesz kamień węgielny wkopał sam Burmistrz , Grzęda wydał decyzję na budowę , ostatni gwóźdź wbił nik inny jak sam Wolan . Serce i dusza się raduje że mamy tak zacnych i wspaniałych włodarzy gminy . Na ich część hip hip ….

 6. Świat szykuje się do wojny i przygotowuje schrony dla ludności. A w grajdole jak zwykle na odwrót. Tu buduje się wiaty wyborcze.
  To jest miś na skale naszych możliwości …

 7. W wariancie, w którym Długi odpada, byłoby ciekawe, czy go stara przypadkiem nie wywala z domu następnego dnia

  Wtedy jedyne wyjście to porada/wsparcie, np. od Fundacji Q w Tarnowskiej

 8. Na Warchoła tylko stare babki lecą . Alkohol pohowali jak zdjęcia robili , przecież Wolan to na kazdej imprezie sobie nie odpuści

 9. Warchoł chyba nigdy porządnej wiaty nie widział i kazał wybudować takie dziadostwo . Najlepiej było to jeszcze słomą pokryć , tą co mu z butów wychodzi

 10. No i wyszło Szydło z worka... PiS głosno obiecał zmianę, że mandaty będą wisieć przez rok, a nie przez dwa.

  ale nie powiedział że dopiero po wejściu w życie uchwały, najwcześniej we wrześniu. Ci wyborcy, którzy już dostali mandat, będą dalej czekali dwa lata na skasowanie błędów

 11. Troche żenujące że poseł w randze wiceministra przyjeżdża na oddanie wiaty. Ludzie lepsze wiaty grillowe maja na podwórkach. A co do lasu papieskiego to Jan Paweł II raczej nie chciałby żeby jego dobre imię wykorzystywać do lansu w kampaniach wyborczych. Nie mam nic przeciwko lansowaniu się w kampanii wyborczej ale trochę pokory. Podobno PiS walczy o do te imię JPII ale w kampanii szastają jego imieniem tylko dla własnych korzyści.

  • Parę informacji porządkujących:

   Warchoł jest z Solidarnej Polski, a nie z PiS-u. W 2021 opuścił Solidarną Polskę, startując w wyborach na prezydenta Rzeszowa poparty przez Tadeusza Ferenca. Nie wiem, czy do SP wrócił, ale ma jej logo na swojej stronie internetowej.

   Poseł nie jest w randze wicemnistra, tylko jest posłem i wiceministrem jednocześnie, co w III RP jest tradycją wszystkich ugrupowań, choć ustrojowo kuriozalne. Jest to zaburzenie trójpodziału władzy i świadczy o postkolonialnym charakterze ustroju oraz realnym braku instrumentów demokoratycznych. Tajemniczo ani Unia, ani nikt w Polsce z jakiegkolwiek ugrupowania nie protestuje przeciwko zlaniu się władzy ustawodawczej i wykonawczej właśnie w fakcie możliwości łączenia stanowisk tego rodzaju. Każda partia na tym drze we właściwym dla siebie czasie.

   Niezależnie od tego, Warchoł załatwia szmal na wiaty jako poseł z północno-podkarpackiego okręgu wyborczego (okręg nr 23), bo stąd startuje i ma głosy. Jeżeli to dla ciebie jest żenujące, że polityka jest walką o zasoby, to apeluję niniejszym, żeby poseł Warchoł załatwiał kasę w taki sposób, aby nie zyskiwali narzekający, ale żeby zyskiwał ja – „Volenti non fit iniuria”. Polityka w historii ludzkości jest tym, czym jest, a nie tym, czym ludzkość chciałaby, a nigdy do tego nie doprowadziła. Trochę realizmu.

   Tak jak czerwoni w kampaniach szastają imieniem JPII od 50 lat drukując oskarżenia wobec niego z powietrza, tak Solidarna Polska robi w stronę pozytywną, pewnie trochę przesładzając w stylu. Przy warto dodać przy temacie JPII. Otóż dwóch z trzech księży, których rzekomo niedostatecznie skarcił JPII za podejrzenia pedofilskie (ostatnie głośne zarzuty), okazało się współpracownikami SB. JPII dość przyzwoicie wykorzystał ścieżkę dochodzoniową i dyscyplinarną, jaką przewiduje prawo kanoniczne. Co zrobiła dalej PRL-owska prokuratora wobec kolegów z Firmy? Jak to wyszło, sprawa oskarżeń nagle straciła dynamikę na Onet, w TVN, itp. Kij ma przynajmniej dwa końce.

   Pozdrawiam forumowiczów.

   Howgh

  • Jak załatwi Jadachom przenośną toaletę taniej niż Ordon przepłaconą zieloną budkę pod SOK, to będzie gość. Ostatnio szedłem wieczorem, SOK był już zamknięty, a chciałem skorzystać. Informacja, że toaleta nieczynna. Ile ten miejski klop wtedy kosztował podatnika?

 12. Rozumiem że cena wyprodukowania pomidora w Polsce ma swoją wartość, ale ciekawym jest szczegółów tych kosztów,

  że w Biedronce, przy cenach dyskontowych ( i to bez VAT) ten pomidor kosztuje 25 zł/ kg…

 13. Ale jadu się wylewa. Od kogo to idzie? Czyżby od ordonowych ludzi? No tak bo porównać działalność byłego przewodniczącego rady Sarafina i wice Tomczyka to rzeczywiście Diektiarenko i Wolan w działaniu to zupełnie inne klocki. Ich burmistrz nie ustawia na szachownicy jak pionki w poprzedniej kadencji.

 14. Weż się chłopie do roboty i z rządem zrób coś żeby tej inflacji nie było , zeby ludzie mieli za co żyć a nie zajmuj się jakimiś wiatami na wsiach . Tam są ludzie rozumni i jak będzie trzeba to jeszcze lepszą wiatę sobie zrobią

 15. ZBYCHU Ty naprawde nie masz za co zyc? Wez sie do rooboty, zasiej zboze jare bo jeszcze czas, potem warzywa.posadz ziemniaki i tp. Mozna tez miec kowke. swinke. Ppewnikem nie bedziesz cierpial biedy. Inflacja to dopieo byla za Balcerowicza. chcesz tak?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here