Przymusowe szczepienia na COVID-19? Kontrowersje po słowach ministra zdrowia

42

– Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” minister zdrowia Adam Niedzielski.

[democracy id=”33″]Wypowiedź ministra, która padła w wywiadzie udzielanym telewizji Polsat sugeruje jakoby szczepienia na COVID-19 mogłyby być przymusowe. Do tej pory premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że szczepienia będą fakultatywne czyli tylko dla chętnych. Przeciwko przymusowi szczepień na koronawirusa wypowiadał się również prezydent Andrzej Duda.

Według sondażu przeprowadzonego dla gazety „Super Express” 47% Polaków nie będzie chciała zaszczepić się przeciwko COVID-19. Chęć zaszczepienia się zadeklarowało łącznie 38 proc. badanych. 20 proc. mówi szczepionce „zdecydowanie tak”, a 18 proc. „raczej tak”. 15 proc. ankietowanych nie miało zdania.

Źródło: Polsat News

 

42 KOMENTARZE

 1. Oglądałem ten wywiad, 5 minut później sprostował, że szczepienia planują zrobić DOBROWOLNIE. Autorowi chyba nie chciało się wysłuchać całego wywiadu i teraz wypisuje głupoty.

 2. Polio, Krztusiec, tężec, różyczka, błonnica, hub, WZB, WZC – mówi wam to coś ? Gdzie by nie szczepienia nadal by nas gnębiły te choroby. Proponuję przemyśleć sprawę na spokojnie.

 3. Dobrowolne, ale jak nie będziesz mieć zaświadczenia o szczepieniu to nie znajdziesz pracy, nigdzie cię nie wpuszczą i będziesz siedział w domu 24/7 czyli niby bez przymusu, ale jednak z.

  • se il, popatrz sobie jakie prawodawstwo na kwestię szczepień przyjmują lub już przyjęły niektóre Europejskie państwa. Myślisz, że polskojęzyczni politycy będący obecnie u władzy pozostawią ludziom wolność wyboru czy postąpią dokładnie tak samo jak zarządcy innych państw? Pytanie retoryczne.

   A co do folii, jeśli pójdziesz na łatwiznę, będziesz wierzył politykom i zrobisz wszystko, co Ci każą to skończysz w foliowym worku, więc lepiej się zastanowić, bo nikt nie chce takiego finału.

   Były wybory, trwała kampania wyborcza, więc długopis mówił, że nie będzie obowiązkowych szczepień na świrusa, ale to był tylko piarowy bełkot, by nie stracić słupków poparcia. Zwykła marketingowa zagrywka, ale jak chcesz to w nią sobie wierz.

   Po owocach ich poznacie – liczą się CZYNY, a nie SŁOWA.

 4. Jak mogą zrobić szczepionkę skoro struktura wirusa nie została wyodrębniona? Od razu widać, że to jakaś lipa zrobiona na szybkości, by koncerny napchały sobie kabzy. Jeśli będzie to placebo to pół bidy, ale gorzej jeśli coś zagrażającego ludzkiemu życiu. Sram na to. Maczeta w gotowości. Wara od mojego ciała.

 5. Jeśli te cudowne szczepionki dzialaja to dlaczego każecie wszystkim się szczepić. Moje ciało mój wybór działa tylko w przypadku skrobanek?

 6. Żadne szczepienia nigdy nie uratowały i nigdy nie uchronią nikogo przed chorobami, uchronić może nas tylko własny organizm, nasz system immuno!!! wirusy mutują, a szczepionki mając w składzie w cholere toksycznych odpadów, metali ciężkich konserwantów antybiotyków i innych substancji obcych dla organizmu( patrz badania włoskich ekspertów), na maxa osłabiają organizm i powodują mega trwałe ciężkie uszczerbki na zdrowiu szczególnie dzieci, którym wali się po 4 5 sztuk na raz już od 2 mc życia!!!!!! to jest bandyctwo, nie wspomnę już o tym że w dniu urodzenia dziecko dostaje 2 zupełnie nie potrzebnie!!

  • Nie każdego stać na kupienie dolarów a tym bardziej na szczepionki. I nik nie ma prawa szczepić ludzi pod przemusem. Ci którzy tak chcą robić szczepić ludzi pod przemusem. To najpierw niech się upewni czy ma rozum i równo pod sufitem.

 7. Paru Lasowiaków którzy raz w miesiącu lubią łazić w okololicach umig bym zaszczepił bez pytania co by twarde chłopy były i z Lgbt siłę walczyć miały

 8. Sami lekarze i fachowcy się tu wymądrzają. Po co więc chodzicie do nich po poradę i lekarstwa gdy was kaszelek lub katarek dopadnie? Jakoś nie doczytałam się żadnego konkretnego argumentu ani 'za’ ani 'przeciw’ szczepieniu. Jedynie jazgot histerii teorii spiskowych podobny do ujadania psa za siatką na widok listonosza na rowerze….

  • eliza,

   Czym innym jest pójście do lekarza po poradę i otrzymanie środka, który ma konkretną nazwę oraz listę możliwych skutków ubocznych, a czym innym przyjęcie szczepionki w ciemno, która nie została dokładnie przebadana i nie wiadomo jakie będą jej następstwa. Różnica jest na tyle oczywista, więc nie wiem czego nie rozumiesz i mieszasz jedno z drugim. To dwie zupełnie inne kwestie.

   Przy wybuchu świńskiej grypy w Szwecji poszły szczepienia na szybko i finał był fatalny. Nikt kierujący się rozumem nie chce powtórki.

 9. szczepionki na cowit nie mam zdanja. tylko nie przymusowe. pozostale szczepienia jak przeciw gruzlicy czarnej ospie, polio,kokluszowi powinny byc obowiazkowe. jezeli ktos nie wie czym jak konczyl sie ich przebieg niech spyta rodzicow lub dziadkow.

  • Wybraliśmy Radę Miasta, czyli naszych przedstawicieli.
   Trzeba zorganizować jakieś spotkanie, debatę. To już nie są żarty, musimy jakoś się bronić.
   Musimy też poznać stanowisko naszych przedstawicieli RM.
   PRZECIEŻ ci rządzący wszystko niszczą, a na końcu zniszczą nas.
   NIE POZWÓLMY NA TO!!!

 10. My tu z Makarym chcemy protesty on-line, zablokować Watykan, z ZNP na 1-maja wymieniać ministrów, a gdzie jest Suseł?

  Przecież on zawsze był z nami… i jeszcze kiedyś jego rodzice. Suseł, jesteś po drugiej stronie, z Jarkiem i Ziobrystami? Złamałeś przysięgę czerwonej pieczęci ogarów ZSL-u?

  • PiS=PO=SLD=PSL=Samoobrona=LPR=UP
   TVP=TVN=Polsat

   każdy ma swoją tubę propagandową i nikt niczym się nie różni.

   Różne szyldy, ale cele te same.

  • konfederacja to pis, więc z tegoż powodu ich nie wymieniłem. najwięksi przegrani ostatnich miesięcy.

  • @Wieczór 17 listopada 2020 at 11:10
   KONFA to prawica ideowa i nie przekupna,
   pis ze swoim rozdawnictwem – socjaliści do potęgi.

  • za jakiś stołek się sprzedadzą. sośniesz gadający, że zwierzęta nie czują bólu i inne tego typu głupoty. No posypali się kompletnie i teraz polerują językami brudne dupska pisiorom, by coś zyskać. Na tym polega polityka, by wejść w układ i się dorobić, a nie na zmianie czegokolwiek dla ludzi na lepsze. udają, że niby różne nazwy i różne szyldy, ale idą ręka w rękę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here