Rząd wprowadza twardy lockdown

45

KOMUNIKAT RZĄDOWY:

Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczniemy proces szczepień, musimy być szczególnie ostrożni i odpowiedzialni. Do 17 stycznia 2021 r. przedłużamy etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra – to niektóre z nich. Sprawdź, jakie zmiany czekają nas po świętach.

Sylwester na nowych zasadach

Noc sylwestrowa to szczególny dzień w roku. Każdy z nas chce go spędzić w gronie przyjaciół i rodziny. W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. A co za tym idzie, są bardzo niebezpieczne dla nas i naszych bliskich. Dlatego zostań w domu i nie organizuj imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników. Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

 

Nowe zasady bezpieczeństwa – od 28 grudnia do 17 stycznia

Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?

 

Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe

Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

Zamknięte stoki narciarskie

Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego

10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym

Przedłużamy dotychczasowe zasady i ograniczenia:

 

Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)

Ograniczenia w transporcie zbiorowym:

– 50% liczby miejsc siedzących, albo

 

– 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

 

Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2

Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób

Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji

Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki

Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2

Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00

Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz

Żłobki i przedszkola funkcjonują bez zmian

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu.

 

 

45 KOMENTARZE

 1. Czy pan poseł Chmielowiec z PiS i pan burmistrz Ordon z PiS mogą odpowiedzieć narodowi dlaczego ich rząd wprowadza coś na wzór stanu wojennego? Czy nie widzicie że to co robi wasz rząd to ostatni gwóźdź do trumny polskiej gospodarki?

  • A co powiedzą nasi Nowodębscy radni ci z PiS bo też takich mamy, nie tylko Ordon i Chmielowiec. O nich oczywiście cisza

  • Anonimie
   Burmistrz jest członkiem partii PiS. Radni nie są. Owszem kilku z nich startowało z komitetu wyborczego PiS. Burmistrz jako członek partii ma wpływ na jej decyzje.

  • do WACEK
   co mnie obchodzi czy jest członkiem partii PiS czy startował z komitetu wyborczego PiS to PiS.
   Czy ty myślisz że taki zwykły obywatel głosujący na nich zastanawiał się czy on jest członkiem czy startuje z ich listy, większość pewnie sugerowała się tym że jest LOGO PiS na banerze, wiec nie odwracaj kota ogonem.
   Jak by nie mieli nic wspólnego z PiS to by startowali NIEZALEŻNIE i nie klepali by się z tymi posłami WARCHOŁAMI z PiS nie jeździli by w odwiedziny do Biskupów. I nie dostali by tak łatwo pracy w DEZAMECIE.

  • A mnie żaden LOCKDOWN nie interesuje i nie obowiązuje. Nie znam angielskiego i nie muszę go znać.
   Sprawdziłem w słowniku języka polskiego – nie ma takiego słowa.
   Więc po temacie. Nowy Rok jak co rok.

  • Miejscowi PiSowcy od 10 lat nie wiedzą, czy są formalnie w PiSie. W wojewódzkiej centrali żonglują ich dokumentami w zależności od chwilowych potrzeb frontu kolbuszowskiego

   Od wewnątrz to jest kabaret, nie organizacja. Zrolują się jak SLD i PO w identyczny sposób

   Kolejny hałas, żadne dziedzictwo

  • Popatrz na całą Europę wszyscy to robią moze popatrz na mieszkańców Nowej Deby połowa z nich nie nosi maseczek młodzież praktycznie wcale .Rząd powinien wprowadzić takie środki by dało to pozytywne skutki w walce z tą chorobą.Mnie nie przekonasz jestem po dowodzie i nie życzę tego nikomu jedni przechodzą w miarę spokojnie a inni tracą życie NIEKIEDY BARDZO młodzi.

  • #Mieszkaniec, , przestań truć o tych maseczkach , lepiej może doucz się trochę choćby biologii na poziomie gimnazjum .II wierz mi, że jest wiele chorób dużo bardziej groźnych niż ta tak ostatnio modna. Nie widzisz, że tobą manipulują, a Ty tańczysz jak oni chcs

 2. Rozporządzeniem nie można ograniczać wolności zagwarantowanych w konstytucji. Będę sobie łaził w Sylwka i nie przyjmę żadnego mandatu i mnie w dupę może Kłameusz Morawiecki pocałować. Obiecywali że narodowa kwarantanna będzie po przekroczeniu progu zakażeń. Nie osiągnęliśmy tego progu. Kłamcy na usługach rządu światowego.

  • Jakie to ma znaczenie czy bedzie lazil jeden glupek wiecej czy mniej,a Kasta podsumuje odpowiednio potem Komornik sciagnie ostatnie portki z tylka

  • Bredzisz Wasze jak Piekarski na mękach.
   Od razu ci powiem że piszę ze Stanów żebyś mi nie kombinował z „wolnością”.
   Oczywiście że można ograniczać wolności zagwarantowane w Konstytucji. I konstytucja jasno to mówi jak i kiedy. Wolność to ty chłopie masz by wybrać swojego reprezentanta do sejmu i senatu oraz prezydenta. Dlatego lepiej na wybory chodź.
   Kiedy ich sobie już wybierzesz, to oni REPREZENTUJĄ CIEBIE. Dałeś im niejako upoważnienie notarialne by podejmowali za ciebie decyzje do których TY będziesz musiał się stosować. Dlatego jak wolę jednomandatowe okręgi wyborcze w których masz o niebo większy wpływ na swojego posła, natomaist wszystkie prawie partie bronią się od tego nogami i rękami. I tutaj jest wniosek – chcesz mieć wpływ na to co twój reprezentant ustala w Sejmie? Głosuj zawsze na partie które chcą jednomandatowych okręgów.

   Ale to tylko tak na marginesie. Fakt natomiast jest taki że w przypadkach opisanych przez konstytucję, Sejm może ograniczyć twoje prawa, twoją wolność, a nawet wsadzić cię bez pytania i sądu do pudła. Nie na zawsze, ale może. Jak zresztą sam wiesz, nawet sytuacji nadzwyczajnej nie potrzeba by pozbawić cię całkowicie wolności, tak bez pytania i bez tłumaczenia się. Co prawda jedynie na 24 godziny. Tu gdzie mieszkam – na 48 godzin.
   Dlatego przestań bajdurzyć bo twoim obowiazkiem jest przestrzegać prawa. Gdyby te cyrki które widzę w Polsce działy się w Ameryce, to dostał byś nie tylko kulką gumową gdybyś tylko otworzył japę do policjanta.
   Miałbyś tak przesrane że nie chcesz wiedzieć. A później do pudła za obstrukcję porządku i nietykalności funkcjonariusza. To wszystko tylko za dyskusję z policjantem i nie zastosowanie się do jego polecenia.

   To tyle o „wolności” i miłego Nowego Roku życzę!

 3. Mimo ograniczeń, zakładam, że Prawdziwi Mężczyźni nie odpuszczą sobie parady na, jak to powiedział Ryszard Petru, Święto Sześciu Króli.

  Bo tak:
  Trzech to zawsze było klasycznych, ze Wschodu, a może dojść trzech miejscowych – z Kolumbów, z nowych Rycerzy Jana Pawła, no i ułańskiej Straży Grobowej (Ci ostatni chyba się muszą ostro zacząć bronić, bo najstarsi, ale nie gwarantują wiele za członkostwo).

  Mądra baba chłopa nie wyhamuje, a co dopiero kombinatorka, a co dopiero stare urzędowe kombinatory-przyspieszacze nieutulonych a chciwych pląsaczy

  Muszę sobie jakieś proporczyki turystyczne skołować, żeby się czymś obwiesić, bo mnie zasłonią. Pandemia pandemią, ale o następnych wyborach trzeba myśleć

 4. Co za durnie. Spadki zakażeń, a ci dalej męczą ludzi. O co chodzi w tym burdelu. Zero konsekwencji.

  Konferencją nie mogą ograniczać praw obywatelskich. Kolejne bezprawne działanie tych nieudaczników.

  • Kopertowy fetyszysto… pis taki cudowny, że od trzech dekad nie są w stanie go skazać. Zachodzi pytanie, dlaczego? rydzyk, sasin i kuchta brali sporo więcej, ale na ich temat milczysz, klapouchu, dlaczego?

 5. ruszył robi imprezę, zero maseczek, zero odstepow i wszystko spoko, ale szarych obywateli będą gonić. Beka z tych debili. Czarna mafia robi z nimi co chce.

 6. Zgodnie z Konstytucją nie wolno ograniczać swobód obywatelskich, jeśli nie będzie wprowadzony stan wyjątkowy lub wojenny. Masoński rząd PIS już sprzedał i zdradził Polski Naród.

 7. wszyscy, ktorzy tak krytykojecie te decyzje rzadu szybciutko jedzcie na czas naszej kwarantanny do Niemiec, Czech czy Slowacje. Udanych ferii Wam zycze.

  • To, że w innych państwach politycy są równie nieudolni nie oznacza, że jest to okoliczność łagodząca zachowania i decyzje podejmowane przez narodowych czempionów.

   pisowskie nieudaczniki tyle razy mówiły, że „wstają z kolan”, „Niemcy nie będą nam mówić, co mamy robić”, a jak przyszło co do czego to ministerialny nieudacznik zdrowia wychodzi na mównicę i mówi „Niemcy wszystko zamykają to my też zamkniemy”. Buahahaha.

   Na początku całego tego cyrku można było uważać, że ruchy rządzących mają podstawy w:
   1) Niekompetencji
   2) Zaskakującej sytuacji, której nikt się nie spodziewał i nie wiedział jak działać

   Z tym, że minęło od tego czasu kilka ładnych miesięcy, a debilne decyzje są coraz bardziej pogłębiane. O czym nam to mówi?
   1) Nie jest to przypadek
   2) Nie można tego nazwać niekompetencją, gdyż przez ponad osiem miesięcy można było spokojnie się do tej sytuacji zaadoptować i podjąć odpowiednie działania
   3) Wszystkie powyższe punkty pokazują, że jest to celowe działanie, ale czemu służy?

   Chodzi o to, by padło możliwie jak najwięcej firm i spółek, by ludzie z kasą mogli kupić je za grosze, a tym samym zwiększyłby się monopol na dobra i usługi? O co w tym chodzi? Bo na pewno nie o ochronę życia obywateli i ich miejsc pracy.

   Krytyka decyzji podjętej przez tych nieudaczników wynika z tego, że sami mówili, że przy spadkach będą ściągać kolejne ograniczenia. Spadki są, a oni i tak postanowili dalej dobijać gospodarkę.

   Kina, lokale i inne są zamknięte miesiąc, liczba przypadków spada, ale wuj z tym, to na pewno tam rozsiewa się wirus, więc niech dalej będą zamknięte, ludzie niech tracą pracę i branże plajtują, nie?

   Jak to mówi pewne koszerne przysłowie: Follow the money, a dowiesz się wszystkiego.

 8. Żenada, porażka, nieudolność, brak logiki, niekompetencja, cynizm, kłamstwa, kolesiostwo – tak można by nazwać rządzących tym krajem – Amen

  • Nie jestem mapetem, by dawać sobą sterować. To funkcja dla ludzi bez szacunku do samego siebie oraz obywateli. A tak przy okazji Mosze Dóda jeszcze żyje?

 9. wielka szkoda Tadeuszu masz tak wspaniale wszystko poukladane poza tym napewno nie pozwolilbys soba sterowac to Ty sterowalbys innymi. Odwagi

 10. WIRUSIE wiem dlaczego tak bardzo ciezko dodzwonic sie 1 do rejesteacji 2 do lekarzy rodzinnych. To Ty WIRUSIE blokujesz im telefony dlatego sa caly czas zajete

 11. ten Święty Tadeusz powyżej, to po stylu jak napisał swój 'komentarz’ wnoszę że to Tadeusz Ślązak, znany ortodoksyjny pisior, lubiący prowokować i wykazywać swoją wyższość nad innymi. Nie jest tajemnicą że do takiego zachowania skłania go zachowanie się jego żony, która go po prostu psychicznie maltretuje, a ten na takich forach odreagowuje stres…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here