Rząd zamyka przedszkola, salony fryzjerskie i wprowadza dodatkowe ograniczenia w sklepach

44

Od soboty, 27 marca rząd wprowadza nowe „zasady bezpieczeństwa”. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. 

Aktualne dane – liczba i dynamika zakażeń rośnie, dlatego musimy reagować

W ostatnich dniach w Polsce nastąpił znaczący wzrost zakażeń COVID-19. Tylko 25 marca 2021 r. odnotowano ponad 34 tys. przypadków nowych zachorowań. Obecnie w naszym kraju:

 • liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wynosi: 36 231
 • liczba łóżek zajętych wynosi: 27 118
 • liczba respiratorów dla pacjentów z COVID-19 wynosi: 3 473
 • liczba zajętych respiratorów wynosi: 2 620
 • liczba osób objętych kwarantanną wynosi: 434 991
 • liczba osób, które wyzdrowiały wynosi: 1 722 856

Lockdown od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.

Handel

 • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
 • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:

 • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
 • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.

Żłobki i przedszkola tylko dla medyków

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.  Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Sport – tylko zawodowy

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

 

Pozostałe ograniczenia – bez zmian

Pozostałe zasady bezpieczeństwa nadal obowiązują:

 • Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.
 • Hotele – obiekty pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy – katalog wszystkich wyjątków znajduje się w rozporządzeniu).
 • Kultura – wciąż zamknięte będą teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
 • Sport – zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

44 KOMENTARZE

 1. NieRząd powinien raz na zawsze zamknąć te krzywe mordy!

  „Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie”.

 2. Moim zdaniem rząd popełnia błąd. Powinni zorganizować wybory. Historia z 2020 roku pokazuje, że wybory w Polsce tłamszą wirusa i ten jest w ich trakcie w odwrocie.

  • Często jestem w Czaplinku czas dla tego miasteczka zatrzymał się w 20 wieku tak od lat 1970 /1980 nie piszę tego nikomu na złość ale oprucz paru inwestycji nic od tamtej pory nie zrobiono ostatnio gdy tam byłem to zauważyłem kawałek scieżki nad jeziorem Drawskim parę durzych sklepów co zaorało drobną przedsiębiorczość,Nie wiem jak można było do tego doprowadzić,rynek i ten cały deptak już dawno powinien być zrobiony,dla przykładu podam że ściezka rowerowa jak i dla pieszych powinna być już zrobiona minimum do Starego Drawska .Co prawda jest parę ośrodków wypoczynkowych ale nie wiem czy one przynoszą jakąś korzyść dla miasta.Miasteczko położone w tak pięknym miejscu pomiędzy dwoma jeziorami to prawdziwa PERŁA w KORONIE.I jeszcze jedno co bym postawił jako jedna z pierwszych spraw to budowa obwodnicy CZAPLINKA przecież można sięgnąć po nie do zarządu dróg i srodków UE, mimo wszystko zawsze będę tam przyjeżdżałz miłą chęcią w tym roku z rowerem by poznać okolice Czaplinka .Ktoś musi wykazac więcej incjatywy w rozwuj Czaplinka inaczej będzie to tylko punkt na mapie do przejazdu dalej.

 3. Widac jak wszyscy drza na sama mysl o rzadzie. Na wybory nalezy chodzic i glosowac nie przeciw a za naprawde madrymi ludzmi. Teraz za naszych POslow musimy zbyt czesto sie wstydzic.

  • „Za”? A niby na kogo? Jak nie idioci to chorzy na głowę fanatycy. Nie ma na kogo.

  • aha czyli rządzić nami za mają ludzie, którzy są głowonogami, jeden minister handlował rybkami, drugi peruki robił, trzeci handlował ławkami, że o obajtku nie wspomnę który przychód robi,na cenach na stacjach – który nie liczy dworków i chat. I jeszcze prezes który przebywał podczas gdy inni protesowali? prze Wybitne kadry.

  • #Wieczorek
   1. Mucha minister sportu nie wiedziała nawet, że nie ma II ligi hokeja.
   2. Nowak, zamiast budować drogi zbierał koperty i zegarki
   3. Tusk, oddał ruSSkim wrak za konwencją chicagowską. Z ostatnich materiałów Anity Gargas wynika, że nie miał zielonego pojęcia co robi.
   4. Komorowski, skaczący po krzesłach.
   Szkoda dalej wymieniać specjalistów z POprzedniej ekipy rządzącej, ich motto: „Pieniędzy nie ma i nie będzie”.
   Naród Polski pamięta.

  • 1. Miliony na Rydzyka z pieniędzy podatników.
   2. 10 miliardów w ciągu 5 lat na propagandę w tvp, 2 mld na rok.
   3. 70 milionów w bloto na wybory kopertowe przez sabina plus nielegalne przekazanie danych obywateli poczcie polskiej.
   4. Milionowe straty na kontrakcie z handlarzem bronią na maseczki i respiratory widmo.
   5. Wałki szumowskiego z maseczkami z instruktorem narciarstwa na miliony złotych.
   6. Odrolnianie ziemi i oddawanie jej kościołowi za friko, gdzie ten może ją sprzedać z wielokrotnym przebiciem.

   No, ale wiadomo, dla fanatyków za wszelkie zło odpowiada PO, które kiedyś konsumowalo osmiorniczki.

   Obludnicy z was jak się patrzy. Wystajcie dalej na pokaz w kościołach.

  • Do ***** **. Nie tytuuj się Narodem Polski Kmiocie Wielki. A że zacytuję klasyków: „spieprzaj dziadu” lub „Borubar”

 4. No i Jaro znowu na mieście bez maseczki :) Strasznie groźny musi być ten wirus, że nie przestrzegają obostrzeń, które sami wprowadzają :)

  • Maseczki nie chronią , maseczki wręcz szkodzą przy dłuższym ich noszeniu , lub gdy są wielokrotnie używane.I Pinkas , były szef Sanepidu i Niedzielski twierdzą, że ich noszenie służy li jedynie naszej tresurze czyli jak to mądrze ujął jeden z nich wypracowaniu określonych zachowan behawioralnych. Natomiast WHO zaleca jedynie noszenie masek w pomieszczeniach zamkniętych .

 5. Jak te rządowe mendy boją się pozamykać kościoły na cztery spusty, jak oni się boją. Ludzie są już tak podzieleni między sobą przez tych PISiorów że gdyby doszło do całkowitego rozpierdzielu Polski, to my jako głupi naród nie sprzeciwimy się w ogóle. Smutne to i zarazem prawdziwe.

  • Zamykanie kosciola to jest w gesti kazdego proboszcza, ale jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase

  • Zamiast się martwić o plebana – martw się o siebie i swój dobytek. To jest wszystko po to by pozbawić cię własności. Polecam lekturę Agendy 21/2030 – dosyć to długie i pisane polityczno-urzędowym językiem – ale dowiesz się jak zostaniesz niewolnikiem zaczipowanym.

  • PiS rządzi dopiero od sześciu lat, więc czego od nich wymagasz? Oni nie mają na uwadze dobra obywateli. Chodzi tylko o drenowanie ich kieszeni. 6 lat to sporo czasu, by wyprowadzić służbę zdrowia na prostą, ale po co? Jak jeden z drugim politykiem leczy się za hajs podatników? O siebie dbają i tylko to się dla nich liczy.

  • Respiratory zabijaja, rozrywają płuca , jedynie dbanie i odporność to droga do sukcesu i ewentualnie przyjmowanie w razie W leków, których rząd zabrania.

 6. Fryzjerów nie powinni zamykac bo tłumów tam niema, tylko klient i fryzjer , to złościwość rządu, a żony polityków i sami pewnie politycy fryzjerów do domów sobie zaprosza

 7. Kocie Jarka: jak te POzarzadowe elYty boja sie kosciola. POzamykajcie sie na 4spusty. POdzieliliscie ludzi. POszukaj kocie genezy tej sytuacjii, przemysl to wszystko i wowczas porozmawiamy

 8. Dlaczego zamykają wszystko do 9 kwietnia ? Bo dziesiątego jest rocznica , miesięcznica, męczennica religii smoleńskiej i wszyscy muszą być obecni. Wtedy już nie będzie wirusa. No, może będzie, ale już niegroźny…

 9. Nie wiem czy zauważyliście ale ten „wraży wirus” wzmaga swoje ataki zawsze w okolicach Świąt Kościelnych !!! A na wybory czy też rocznicę katastrofy smoleńskiej odpuszcza. Bo to co ta organizacja przestępcza łamiąca Konstytucję RP zwana rządem robi – to nie walka z covidem – to walka z Kościołem Katolickim.

 10. Panie i Panowie tyle co przekrętów nakręcili „kryształowi” ludzie Dżepetta z Żoliborza to zasługuje na osobne pomniki. Sasin z kryształu z logo poczty polskiej, łuk triumfalny. Obajtek z kryształu z logo orlenu (w sumie fajne), Szumowski z respiratorem w masce wielkości statuły wolności w masce – to tylko tak na szybko. A i Morawiecki witający w drzwiach beneficjentów mieszkania plus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here