Studenci Politechniki Rzeszowskiej wspierają Dom Pomocy Społecznej

9

Studenci Politechniki Rzeszowskiej starają się więc przyjść z pomocą tym, dla których okres świąteczny jest najtrudniejszy i najbardziej dotkliwy pod względem emocjonalnym. Charytatywna akcja „Studenckie Mikołajki” już na stałe weszła do kalendarza akademickiego jako tradycyjny gest wsparcia i pomocy, w czasie którego studenci wcielają się w pomocników Świętego Mikołaja.

Co roku Studenckie Mikołajki skupiają się wokół jednego celu. W poprzednich latach były to Domy Dziecka i wówczas spełnialiśmy marzenia o których dzieci pisały w listach do Świętego Mikołaja. W tym roku nasze oczy zwróciły się, z uwagi na sytuację pandemiczną, w stronę innych potrzebujących. – Na  początku listopada  skontaktowałam się z panią Dyrektor DPS Agnieszką Markowicz, która przekazała nam listę podopiecznych wraz z ich indywidualnymi potrzebami. Serce na prośby mieszkańców DPSu otworzyło wiele osób – mówi Ewelina Sadecka, koordynatorka akcji.

Firma Sylveco, produkująca naturalne kosmetyki, przekazała pensjonariuszom paczkę ze swoimi produktami. Poruszeni skromnymi marzeniami mieszkańców pracownicy rzeszowskiej firmy Deloitte zakupili wszystkie rzeczy z listy i przygotowali paczki dla każdego mieszkańca DPS.

Dzięki temu za zebrane w akcji środki Samorząd Studencki PRz zakupił dla każdego mieszkańca komplet ręczników, koce, piżamy, kapcie a także artykuły higieniczne i kilka pudełek żywności. Poza tym przekazaliśmy dla mieszkańców mikrofalę, czajniki i radia tak, aby każda z sal była wyposażona w te przedmioty. – relacjonuje Ewelina Sadecka.

Delegacja SSPRz 22 grudnia odwiedziła dyrekcję nowodębskiego DPS w celu przekazania świątecznych podarków.

9 KOMENTARZE

  1. Chciałam zapytać dlaczego w Nowej Dębie jest ciemno jak w d…pie. Rano idąc do pracy można się zabić na tych dziurawych i nierównych, zapadłych chodnikach. Nie mówiąc już o potrąceniu pieszych przez kierowców bo przecież nic nie widać. Czy oświetlenie uliczne nie może świecić się dłużej tak jak w ościennych miastach? Budżet miasta to także wpływy od mieszkańców, burmistrzu !!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here