Trwa problem z odbiorem śmieci? Część mieszkańców twierdzi, że tak!

19

Po wygranym przez firmę zewnętrzną przetargu na odbiór odpadów z posesji niezamieszkałych, od przedsiębiorców i mieszkańców zaczęły napływać skargi dotyczące fatalnego sposobu realizacji umowy. Wskazywano na przepełnione pergole i śmietniki. Pytano czy urząd miasta panuje nad sytuacją. 

W tej sprawie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan skierował do burmistrza Wiesława Ordona stosowną interpelację. Burmistrz Wiesław Ordon tłumaczył wówczas firmę odbierającą śmieci faktem, że to dopiero początek umowy więc firma potrzebowała czasu na wdrożenie. Burmistrz zapewnił również, że wykonawca i urząd współpracują w zakresie usuwania nieprawidłowości.

Zobacz:
„Czy to koniec zamieszania z odbiorem śmieci? Urząd zapewnia, że teraz będzie tylko lepiej”

Od tego czasu minął ponad miesiąc. Do tematu na ostatniej sesji Rady Miejskiej wrócił Tomasz Wolan: W dalszym ciągu otrzymuje zdjęcia i wiadomości od mieszkańców, że pojemniki na śmieci przy chodnikach w dalszym ciągu zalegają. Ludzie mówią, że przy Urzędzie Miasta czy w centrum te kosze są opróżniane, ale już w innych częściach miasta ten problem dalej występuje.

My także mamy uwagi do wykonawcy. Wezwaliśmy wykonawcę do wyjaśnienia pewnych nieprawidłowości które zostały stwierdzone i ustaliliśmy z kierownikiem merytorycznego referatu, że jeśli te nieprawidłowości będą się powtarzać, wówczas będziemy procedować rozwiązanie umowy – zapewnił burmistrz Wiesław Ordon.

Fot. Zdjęcia przekazane radnemu przez mieszkańców.

19 KOMENTARZE

 1. To jest skandal, zamiast pracownicy z pgkim sprzątać śmiecie po weekendzie, to koszą trawę która dopiero co wyrosła. Wiecie jaki to jest koszt takiego koszenia? Paliwo, czas, pensja oraz hałas i smród spalin od rana. Że tak napiszę odpierd…cie się od trawników, niech trawa rośnie jak najdłużej, a pracowników wysłać do sprzątania śmieci.

  • Za odbiór tych śmieci odpowiada firma zewnętrzna. Dlaczego miałby je na swój koszt odbierać PGKiM?

  • Facet,co się przyeba…łeś do pgkim,tema dotyczy firmy która wygrała przetarg i która olewa odbiór śmieci,odbierając ja im pasuje.Gdy śmieci odbierało przedsiębiorstwo MPGKiM nie było takich problemów i śmieci odbierane były dokładnie wg grafiku.Nie urząd nie pier..doli że firma musi się zapoznać z terenem, zapoznaje się,już drugi miesiąc.

  • i tu się mylisz, bo przynajmniej miasto zaczyna wyglądać… jest czyściej i lepiej niż za kadencji kapusty… co nawet łba nie wychylił, żeby coś zrobić…

  • ,,Tak”a Ciebie gdzie posłać?Był przetarg?Był!Burmistrz W Ordon wybrał tańszą ofertę i postąpił zgodnie z prawem?Tak!Wam nigdy nie dogodzi,czy burmistrz postąpi dobrze czy nie trzeba Go opluć,wyszydzić,umniejszyć wyniki Jego działania.Miejcie pretensje do tego co wystawił wygórowaną ofertę odbioru odpadów i tyle w temacie.Wpis mój i tak z pewnością nie ukaże się gdyż zadaniem tej strony jest
   zamieszczanie negatywnych wpisów na temat obecnego burmistrza,pozytywy lądują w koszu.

 2. Do myślicieli powyżej trzeba się zwracać dużymi literami:
  PRZECIEŻ TO NIE PGKIM ODPOWIADA ZA TE ŚMIECI TYLKO FIRMA KTÓRA WYGRAŁA PRZETARG. JAK JE ODBIERAŁ PGKIM TO TAKIEGO PROBLEMU NIE BYŁO! PRZECIEŻ TO JAK BYK NAPISANE W PIERWSZYM ZDANIU ARTYKUŁU!!!

  • To firmę zewnętrzną pogonić do roboty, utarło się że kto sprzątacze są z pgkim i tak się mówi. A że zewnętrza firma to UJ… Mają sprzątać, a zawsze co złego to pgkim. I nie sraj żarem ok.

 3. Ktoś musiał się dużo natrudzić żeby rozmontować dobrze funkcjonujący system odbioru odpadów. Być może miał w tym jakiś interes?. I teraz lekarze z Przychodni trzymają śmieci w gabinetach czekając aż zostaną odebrane zgodnie z harmonogramem. Z całą pewnością tak nie robią tylko wynoszą je codziennie do pergoli-bo tak nakazuje zdrowy rozsądek. O całą sytuację winię też kierownictwo MPGKiM. Zgubiła ich zbytnia pazerność. Wytwarzający duże ilości odpadów to „kura znosząca złote jaja”, bo koszt dojazdu ( na takim samym dystansie) jest taki sam po pojemnik 120l. jak i po kontener o poj. 1000l. Prezes, tym czasem oskarżał Szpital ( na sesji RM) o kombinowanie, podczas gdy koszt dojazd do Szpitala jest taki sam jak na ulicę Korczaka – tyle tylko że ilość odebranych odpadów (przy tych samych kosztach dojazdu) różni się dziesięciokrotnie (o tyle więcej płaci za odpady Szpital).

  • Za przetarg odpowiada burmistrz Wiesław Ordon i jego urzędnicy. Co więc sugerujesz organizatorowi przetargu?

  • Sugeruję że sprzątanie i utrzymanie czystości powinna prowadzić firma pgkim. Nie zewnętrzna która na to wszystko głęboko w Dudzie jak posprząta liczy się dla niej tylko kasa.

  • Kto konkretnie z Gminy wymyślił taką formułę? Za organizację przetargu odpowiada wójt Ordon. Napisz wprost o co go posądzasz. Natomiast na miejscu Chejzdrala zastanowiłbym się nad pozwem o naruszenie dóbr osobistych bo właśnie zasugerowałeś, że Chejzdral jako prezes Spółki wspólnie i wporozumieniu „z kimś z Gminy” miał rzekomo działać na szkodę Spółki którą zarządza. To poważne pomówienie, a pamiętam że jeden już musiał przepraszać prezesa PGKiM: http://infonowadeba.pl/aktualnosci/wieslaw-furman-przeprasza-andrzeja-chejzdrala

  • Bo jeśli przetarg na odbiór śmieci z terenów niezamieszkałych wygrała firma X a śmieci wytwarzane przez PGKiM podlegają pod śmieci firmowe czyli „niezamieszkałe” to obowiązkiem tej firmy X jest odebrać śmieci od PGKiM. Idź do posła Chmielowca i spytaj się dlaczego uchwalił takie prawo że Gmina która ma własną spółkę komunalną musi ogłaszać przetarg na odbiór śmieci zamiast zlecać to zadanie bez przetargu swojej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here