Wizyta ministra Marcina Warchoła w nowodębskim szpitalu. Będzie dotacja dla placówki!

40

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł spotkał się ze starostą tarnobrzeskim Jerzym Sudołem by porozmawiać o potrzebach nowodębskiego szpitala. Nasza placówka otrzyma ćwierć miliona złotych z na zakup nowoczesnego ultrasonografu.

Nowodębski szpital jest bardzo ważną placówką na mapie naszego regionu, dlatego wymaga wsparcia i pomocy – mówi minister Marcin Warchoł.Wasza placówka sąsiaduje zarówno z poligonem wojskowym jak również z drogą krajową nr 9. To od was zależy zdrowie i życie ofiar wypadków drogowych, oraz naszych żołnierzy. – mówi minister Warchoł.

W imieniu i na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie w ramach projektu planuje się dokonać zakupu nowoczesnego aparatu USG do wykonywania badań diagnostycznych wraz z zestawem głowic i oprzyrządowaniem służącym do wykonywania: szybkiej diagnostyki w tym diagnostyki pourazowej narządów wewnętrznych, diagnostyki ortopedycznej, w tym pourazowej. Ponadto sprzęt będzie służył do: diagnostyki stawów biodrowych u noworodków diagnostyki ginekologicznej diagnostyki kardiologicznej, diagnostyki naczyń krwionośnych i przepływów żylnych. – Chciałem serdecznie podziękować panu ministrowi Marcinowi Warchołowi, oraz radnym Nowej Dęby za wsparcie jakiego udzielają naszemu szpitalowi – mówi starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

Na tym pomoc rządu się nie kończy. 25 września 2019 roku, na zaproszenia ministra Marcina Warchoła do Nowej Dęby przybędzie pełnomocnik ministra zdrowia do spraw reformy w psychiatrii, prof. Marek Balicki. Nowa Dęba została wpisana do rządowego programu w ramach którego funkcjonuje w niej jedno z dwóch na Podkarpaciu Centrów Zdrowia Psychicznego. Władze nowodębskiego szpitala mają ambitne plany rozbudowy tego centrum i temu właśnie będzie poświęcone to spotkanie. O ustaleniach jakie zapadną na tym spotkaniu, będziemy informować na naszym portalu.

 

40 KOMENTARZE

 1. Spoko gość z tego Warchoła. Młody, wykształcony. Popiera Dębę a nie Kolbuszową. Jestem zwolennikiem PiS-u i ma on głos mój i mojej rodziny.

 2. widać że coś się rusza w tej Nowej Dębie dzięki nowym radnym tej kadencji a PAN dr działa widzę źe jest w stanie pchać do przodu róźne sprawy oby tak dalej takich ludzi nam potrzeba więc zagłosuje na Niego

 3. Czy nikt nie pamięta jak PiS odsunął Pana Wróbla? ja pamiętam, dlatego zagłosuję na KONFEDERACJE. Pamiętacie czy juz zapomnieliście ?

  • Chłopie a pamiętasz w jaki sposób Pan Wróbel potraktował obecną panią Dyrektor i przywiózł w walizce pana dr Zawadz. z Opatowa , który o mało co szpitala nie zaorał. Chwała i cześć bohaterom

  • Co racja to racja , ten cały desant w naszym szpitalu czyli Zawadzki i ta księgowa pożal sie Boże to robota nikogo innego tylko W.Wróbla. Takie to gosc na w Debie zaslugi. No i jest jak jest. Wystarczy położyć się na wewnętrznym albo mieć tam kogoś z rodziny.

  • Z tego co ja pamiętam do zawadzkiego załatwił niejaki j nowak kamieniarz, prawa ręka członka zarządu powiatu niejakiego j mączki tego od kantorów.

 4. To wszystko Wielka kiełbasa wyborcza – ciekawe co będzie jak Wielce Szanowny Pan Minister nie przebrnie przez sito wyborcze? Populizm Panie Redaktorze

 5. Bosko, cudownie, wspaniale. Zasadnicze pytanie czy ta „aktywność” przypadkiem nie jest typową kampanią wyborczą? Czy nie dało się wspomóc naszej „strategicznej poligonowo-drogowej” placówki wcześniej? Pomocy oczywiście nie neguję. Pozdrawiam

  • Pewnie, że jest! I bardzo dobrze! Po to jest kampania, żeby pokazywać wyborcom kim się jest i co się może załatwić jeśli się zostanie wybranym. Komunikat jest prosty: mogę wam ludzie w Nowej Dębie pomagać jeśli wy pomożecie mi wygrać. Tak jest na całym cywilizowanym świecie. Politycy pokazują swoją skuteczność i swoje działanie, a wyborcy dokonują wyboru. Mi opcja z panem Warchołem odpowiada. Chcesz to sobie głosuj na Zandberga albo panią Helenę z Alfredówki. Ja jestem za Warchołem bo podoba mi się to co robi i gość budzi moje zaufanie.

 6. Brawo nowi RADNI, brawo przewodniczący. Oby tak dalej. Pracujecie jak przystało na szlachetnych ludzi, dla miasta, gminy i jej mieszkańców. Pan Warchoł ma mój głos.

 7. Do „Ale odkrycie” – zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Skoro dało radę to załatwić wcześniej to trzeba to było zrobić wcześniej, a w kampanii podkreślić co udało się przez kadencję osiągnąć. Nie mówię tutaj o chodnikach, latarniach czy innych pierdołach. Tutaj chodzi placówkę zdrowia, miejsce ratowania życia. Ten czy inny sprzęt do czasu kampanii mógł uratować komuś życie. Jeśli się wcześniej nie dało to dobrze, że teraz się udało. Za kim jesteś to już twoja sprawa i w ogóle mnie to nie interesuje. Pozdrawiam

 8. o spotkanie pisiorów na pis nikt ni e głosuje najgorsza partia i rząd kłamia kradną przekręty robia zadłuzyli zniszczyli kraj przekręty robia kto na nich głosuje ma grzech nie będzie na podkarpaciu i w kraju pisu ja odam głos na po i inni też

  • Emeryt – tobie niewiele zostało więc tobie wszystko ryba w jakim kraju bedziemy żyli za 20 lat. Zalecam również wizytę u psychiatryka. Ale tobie już chyba nie pomoże.

 9. Ciemnota nadal wierzy w pisiorów, żenada!!! Mam nadzieję że młode pokolenie przynajmniej na oczy przejrzalo i nie dopuścimy ich więcej do koryta.

 10. Przestańcie wierzyć w propagandę PiS to że dali wam 500 + to wystarczy już jesteście kupieni.
  A praworządność a sądy i prokuratura a trybunał to co niech robią co chcą Tak?
  A zobaczyć i po nowym roku jak wam w inny sposób podwyższa ceny wszystkiego o wtedy i tak będzie Ci zapiepszac za miskę ryżu.
  To wtedy wam się oczy otworzą,
  A pro po tego ministra po wyborach zapomnieć gdzie leży nowa dęba jak szereg innych miast….

  • Naogladales się TV N -u czy nacztales w GW i powtarzasz utarte frazy o prawarzadności i wybranej kascie sędziów czy prokuratorów. Jak to im krzywda się dzieje.. Napisz może merytorycznie o co chodzi, co im takiego złego robią , ilu z nich wyleciała z roboty tak jak w wielu ludzi uczciwie pracujacych innych zawodach

 11. Pis to wiarygodna partia jako Ogólnopolska. Natomiast w Nowej Dębie to nie jest PIS lecz Anty pis.Ci ludzie,z niewielkimi wyjątkami, podszywając się pod PIS weszli do samorządu przez przypadek lub celowe wyrachowanie że ludzie w naszym regionie popierają PIS. Ich działania tu na dole to wypisz,wymaluj działania platformy i kodu. Ludzie nie dajcie się nabierać na przebierańców. Bardzo wątpię w to że ten komentarz ukaże się na tym portalu,ale piszę ku przestrodze.

 12. Niech lepiej lekarze będą na dyżurach w wyznaczonych godzinach a nie dotacje. W niedzielę nie ma na dyżurze nikogo. Pacjentami zajmuje się pielęgniarka. Osoba że złamana nogą nie została przyjęta na sor o 7.30 rano chociaż dyżur jest do 8.00. Od pielęgniarki wyszła informacja że lekarz już nie przyjdzie bo go nie ma i trzeba o 18 przyjść …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here