Szpital potrzebuje niezbędnego sprzętu. Gdzie jest Starosta?

42

Od kilku dni opisujemy sytuację Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie w dobie kryzysu związanego z koronawirusem. Z apelem o pomoc zwróciła się do społeczeństwa dyrekcja lecznicy. Powstaje pytanie, co w tej sytuacji robi nadzorujący prace szpitala Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł?

Z treści apelu wynika, że szpitalowi brakuje maseczek, kombinezonów, a także leków. Szpitalowi pomaga miasto Nowa Dęba, które tylko w tym roku przekazało na rzecz placówki 100 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec. Na najbliższej sesji Rada Miasta Nowa Dęba, na wniosek burmistrza Wiesława Ordona, przekaże placówce kolejne pieniądze. Prawdopodobnie będzie to kwota w wysokości 70 tysięcy złotych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że dzięki zaangażowaniu radnych z Nowej Dęby: Damiana Diektiarenko i Tomasza Wolana, we współpracy z ministrem Marcinem Warchołem wzbogacił się o ćwierć miliona złotych na nowy ultrasonograf.

Ponadto radny Tomasz Wolan zainicjował akcje, w ramach której wezwał kolegów samorządowców do wsparcia szpitala z własnych diet i „trzynastek”. Do tej pory na apel odpowiedzieli pozytywnie radni: Damian Diektiarenko, Paweł Grzęda, Marian Tomczyk, Tomasz Zieliński i Tomasz Dziemianko. Zapytaliśmy starosty tarnobrzeskiego czy przekaże swoją trzynastkę a rzecz podległego mu szpitala, jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi…

Akcja radnego Tomasza Wolana to popularny „facebook challenge”, który polega na „nominowaniu” użytkowników portalu do czynienia rzeczy dobrych. Celem jest wywołanie „efektu domina”, a przez to zwiększenie pomocy na wyznaczony cel. Z akcji nowodębskiego radnego wzięli przykład samorządowcy z innych miast i powiatów w tym miasta Tarnobrzeg, oraz powiatu niżańskiego.

Jak widać, szpitalowi pomagają wszyscy. Powstaje jednak pytanie, gdzie w tym wszystkim jest starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł? Powiat dysponuje własnym budżetem, w ramach którego powinien być utrzymywany szpital. Jeżeli szpital znalazł się takim położeniu, że brakuje mu niezbędnego sprzętu to zadaniem Starosty i Rady Powiatu winno być dokonanie takich zmian w budżecie, aby problem został rozwiązany. Czy inwestycje drogowe w Gorzycach, Grębowie i Baranowie Sandomierskim są ważniejsze niż nowodębski szpital i zdrowie mieszkańców? Takie i inne pytania coraz częściej pojawiają się na portalach społecznościowych:

Zobacz również:
Dyrekcja Szpitala Powiatowego apeluje o pomoc
Diety i trzynastki samorządowców na nowodębski szpital? Radny zachęca do działania.
 

 

42 KOMENTARZE

 1. Nie ma na szpital bo zawsze ważniejsze były lodowiska i orliki po grębowach i gorzycach. Jakie to ważne inwestycje są teraz robione w tych wioskach, ze starosta z nowej dęby nie jest w stanie zmienić budżetu i doposażyć swojej placówki? a co z kasą na zarządzenie kryzysowe? Dlaczego podatnik nowodębski musi zastępwać cały powiat z panem Sudołem na czele?

 2. mial byc starosta z nowej deby czyli deba miala na tym zyskac. okazuje sie ze dokladamy wiecej niz za pitry i bartoszka. deba da kolejne 70 tysiecy na szpital, a dzieki temu bedzie wiecej kasy w budzecie powiatu na zabawki w innych gminach powiatu. czyli deba ufunduje chodnik w baranowie, ale zanim to zrobi obetnie jakas inwestycje u siebie. bo zeby dac powiatowi to trzeba zabrac gminie. gdzie tu logika burmistrzu i starosto?

 3. Teraz widze że szpital nie jest nasz? Jest powiatowy. To mamy starostę i radę z Nowej Dęby i mamy wszystkie możliwości które cały powiat zrozumie aby zablokować inwestycje i dac na szpital A jednak tego nie ma? Co jest kur#A nie tak? Co potrzebne?

  • „mamy starostę” to chyba za mocno powiedziane. Pamiętam go pomógł szczeznąć ZS 1.

 4. „wzbogacił się o ćwierć miliona złotych na nowy ultrasonograf.”
  Super wzbogacił się o sprzęt który musi być. Zabrali bogatym dali biednym. Toż Robin Hood. No Warchoł to jednak załatwia!
  Uważam ponad to, że terytorialsi powinni oddać również swoje uposażenie. Bo co jak co ale służyć społeczeństwu składali przysięgę. A skoro siędzą w domach i boją się, że ich powołają to niech chociaż zrezygnują z gratyfikacji finansowych za zabawę w wojsko na rzecz szpitala.

 5. Wraz ze starostą swoją trzynastke na szpital powiatowy powinna oddać Pani skarbnik powiatowa przecie od zawsze wiadomo że dla Deby ma chojną ręke

 6. Przecież każdy wie, że w Starostwie nie rządzi Starosta to tylko Pionek. Cały czas odkąd Starostwo powstało rządzi ktoś Inn to Skarbnik. Córka pracuje w szpitalu jako lekarz zien też. Dlaczego zakupiony tak ostatnio się dba o oddział psychiatryczny w Nowej Dębie, a kto jest tam ordynatorem jak nie zienć Skarbnik. Rodzina pracuje w każdej jednostce. Jako głowni księgowi i nie tylko. Więc to pytanie nie do starosty tylko do skarbnik.

 7. Ale FAJNIE, w Powiecie Sandomierskim az roi sie od koronawirusa w kazdej Gminie, ktory boi sie wleciec do Powiatu Tarnobrzeskiego, ale fajnie

 8. Tutaj pan Sudoł przechwala się, że dał 30 tysięcy MIASTU TARNOBRZEG !!!! I teraz ma czelność występować do mieszkańców Nowej Dęby i samorządu gminnego o wsparcie dla szpitala powiatowego??? Sudoł! Człowieku! Wydawaj pieniądze powiatowe na powiatowe placówki a nie na obce zadania to kasa będzie. I podziel się swoja trzynastką bo całe życie żyjesz z pieniędzy podatnika. Chociaż raz, daj coś od siebie.
  http://tarnobrzeski.pl/index.php/o-miescie/1380-powiat-pomaga-miastu

 9. Lekarze zarabiają 150 zł na godzinę. Jakby tak każdy z nich oddał godzinkę lub dwie na rzecz szpitala to ile by było kasy? I teraz biedne społeczeństwo ma robić zrzutkę, żeby konował miał 150zł za godzinę? Robotnik co zapierdziela za 20 zł ma przelać na konto szpitala? A konował nie odda bo on jest wyższa kasta, tak jak sędziowie.

 10. Panie Ostapko – kończ waść i wstydu oszczędź! W tych czasach taki jad rozsiewać i do tego z politycznym dnem – żenada! Z tego co czytam to nasi rajcy niebawem będą wyniesieni na ołtarze – żałosne

  • Faktycznie totalna niekompetencja redaktorska – wyrwane z kontekstu pół opinie i subiektywne sugestie – toż to propaganda rodem z PRL! Wstyd – schodzicie na PiSY droga redakcjo

 11. Panie Ostapko wszystkie szpitale w Polsce apeluja o pomoc, nie wazne czy maja sprzet czy nie. Nowa Dęba nie jest wyjatkiem. Czy zrobil Pan rzetelne rozeznanie czy naprawdę w Spzitalu brakuje rekawiczek itp czy pisze Pan jak prawdziwy reporter na podstawie informacji od nn osób? Ale kazdy sobie zdaje sprawę ze dziś jest wszystko, ale za chwile moze sie skonczyc, a niestety firmy żerują na krzywdzie i ceny podniosly o 200% nikogo na to nie stac. Zaden samorząd. Was tez by nie było na to stać. Po drugie szpital w Tbg ma troche więcej oddzialow z ktorych tez korzystaja mieszkancy powiatu i też pasuje sie im dołożyć. Po trzecie niech Pan przekaze swoją wypłatę, a nie psize ze inni oddali dietę, a niw wymaga zeby ktoś oddawał swoja pensję. Kolejna sprawa Pan Warchoł dał kasę, ale niech Pan nie robi z niego Boga, bo inni Posłowie o wiele wiecej pieniędzy przeznaczają. Niech Pan apeluje do Posła zeby oddał dietę :-))) no i kończąc dlaczego nie napisał Pan aby cofnąć inwestycje w Nowej Dębie ttlko w innych gminach? Boi sie Pan narazić? HIPOKRYZJA !!!!!! DZIENNIKARSTWO 2M POD MÓŁEM

  • Bla, bla, bla. Przechodząc do rzeczy to czy starosta i rada powiatu zmienili budżet powiatu i zwiększyli kasę na szpital ? Coś zrobili konkretnego? A może dalej kasa płynie do Gorzyc i Grebowa?

  • Dlaczego cofać inwestycje w dębie? Dęba daje co roku na szpital. Radni Dębscy załatwili w ministerstwie hajs na szpital powiatowy. Czy inne gminy wspierają szpital? Czy majdaniacy wspieraja? Czy baranów daje? Więc od dęby się odpieprzyc.

 12. Anonim Tobie nic do tego i Ty sie o tym nie dowiesz. Najgorzej jak kazdy nagle jest znawcą prawa, politykiem, znawca pilki nozne trenerem skoków itp. Wypowiedzi i komentarz sięgają dna, tak samo jak ten i inne artykuły. Informacje poparte powielanymi plotkami niby specjalistów. Do tej rady i podejmowanych decyzji tez można miec uwagi, ale ja nie wiem czym sa poparte ich dzialania i jak to wyglada za kulisami wiec sie publicznie nie wypowoadam bo moze to jedyne rozwiązanie. Poza tym nie wszyscy musza robic szum i pokazywać jak to niby nie są zajebisci tylko robia swoje po cichu. Niektórzy nie umieją nic i robia tylko zament zeby pokazać jacy sa fajni.

 13. Haha wszyscy dają co rok. Widac ze kolejny nie rozeznany. Wystarczy poczytać uchwały innych gmin. Z deby najwiecej jest tutaj pacjentów
  wiec niech płaci, jak najbardziej. Skoro deba taka mocna to niech robi inwestycje z wlasnego budżetu i tu nagle zonk bo nie istnieje np bez chmielowa i innych środków z powiatu ktory tez sie dokalda do ich inwestycji. (wszystko jest zapisane, jawne wystarczy czytać a nie filozofowawac) Kazdy radny to wie ze Chmielow robi kasę i boja sie jak ognia ze zabierze cygany i jadachy i utworzy gminę wiejską jak grebow ktory ma wcale nie mniejszy budżet. Kazdy sie dokłada. N deba jest niczym bez innych gmin i bez wiosek na terenie tej gminy. Sama bez innych gmin nigdy by nie utrzymała szpitala, niepotrafila nawet utrzymac strazy miejskiej. skończcie z tym waszym smiesznym malomiasteczkowym zasciankowym podejsciem i porownywaniem sie do wielkich miast, bo wszyscy z gminy śmieją sie z ” szlacheckich nowodebianinów” gdzie nawet nikt nie potorafi otworzyc dobrego sklepu.

 14. Andrzej -oczywiście Panie profesorze doktorze hab. Dzięki Bogu ze udzielają sie tutaj osoby, mające IQ jak wiewiórka i mówią co maja robić inni. Jak dobrze ze mnie znasz i wiesz jakie studia i szkoły skonczylem. Przynajmniej mozna sie pośmiać przy wódce z waszych mądrości, odwagi. Jak dobrze ze ND ma takich rycerzy NN którzy wypowiadaja sie publicznie na sesjach gminy (myślę ze nigdy was tam nie widziałem) wszyscy tacy twardzi, same profesory co pouczają innych, znawcy tematu, rycerze interneru portalu info. Bez was ten portal by nie istniał. Powodzenia życzę :-***** i zdrówka, baju

 15. A tak szczerze , to o co Ci tak na prawde lidl chodzi ? Te Twoje wpisy to jeden wielki bełkot j. A , ze Deba to jedna wielka wiocha teraz jest , to sorry , ale Ordon tu rządzi od wielu lat i to dzięki właśnie temu Chmielowowi , Cyganom czy innym Jadachom.

 16. Zbulwerowany Brytyjczyk....jak zwał tak zwał...polskiego pochodzenia, którego rodzina w N.D. pozostała niestety...

  Hahaha A gdzie byla Szanowna Dyrekcja,kiedy proszono o wystosowanie zapotrzebowania na PPE,w skrócie- Personal Protective Equipment- sprzęt ochrony osobistej? Maski, kombinezony,google, rękawiczki itd???? Mieli szansę na poczatku roku,aby zgłosić zapotrzebowanie… Ale chyba stwierdzili,ze wszystko mają, a teraz mają… ale w d…. pracowników i pacjentów!!! Najlepiej zamknąc sie w czterech ścianach i apelować o pomoc… A może by tak panowie i panie z administracji szpitala wzięli się tak za szycie masek? Wiele osób w Polsce szyje!!! Może tak wesprzecie Państwo swoich pracowników, których życie narażacie poprzez nie zapewnienie im PPE? Apeluję- administracja szpitala proszona jest o szycie masek !!!

  • Na drzewie przy wejściu do szpitala wczoraj wisiała oferta sprzedaży masek z numerem telefonu. Wystarczy ruszyć tyłkiem.

 17. Warchoł nic nie dał to my daliśmy, to są pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości – gdzie ludzie Ziobry zrobili sobie z niego prywatny fundusz wyborczy „Solidarnej Polski”. A Warchoł znalazł warchołów w Dębie i macha im marchewka na kiju by się wybić u siebie w Partii. Dlaczego w Nisku nie lobbuje bo tam ma nie ma klakierów, za duza konkurencja z lokalnego środowiska PiS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here