170 uczniów rywalizowało w zawodach pływackich

36

28-01-2012r.

W ostatni dzień przed zimowym wypoczynkiem, dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i średnich z gminy Nowa Dęba uczestniczyła w zawodach pływackich organizowanych na pływalni SOSiR.

Ponad 170 uczniów rywalizowało w wyścigach na dystansie 25m (najmłodsi) oraz 50 metrów stylem dowolnym. Zawody zakończyła sztafeta, w której zmierzyły się 6 osobowe mieszane drużyny chłopców i dziewcząt z nowodębskich gimnazjów. W rywalizacji zwyciężyło Gimnazjum nr 1w Nowej Dębie
W biegach indywidualnych rywalizowali uczniowie poszczególnych klas począwszy od klasy II szkoły podstawowej poprzez wszystkie roczniki gimnazjum, skończywszy na szkołach średnich. W sumie rozegrano ponad 34 wyścigi na wszystkich dystansach. Zdobywcy czołowych lokat otrzymali dyplomy i medale.

Zawody przygotowali instruktorzy nauki pływania i ratownicy SOSiR przy znacznym udziale wolontariuszy Drużyny WOPR nr 4 z Nowej Dęby oraz niezbędnej pomocy nauczycieli wychowania fizycznego. Wszystkim uczestnikom, sędziom, ratownikom, instruktorom, nauczycielom w imieniu organizatorów składam podziękowania.

Adam Szurgociński
SOSiR

36 KOMENTARZE

 1. Fajna impreza ! Gratulacje dla Wszystkich uczestników – dzieci i młodzieży ! Cieszę się że w końcu jest ta długo oczekiwana pływalnia i że dzieci uczą się pływać, dzięki czemu będziemy mieli zdrowe pokolenie ! Cieszę się również, że są osoby które kontynuują dzieło wielkiego człowieka jakim był śp. Andrzej Gerwatowski. Życzę wytrwałości i coraz większych sukcesów dla jego kontynuatorów. Pozdrawiam Dyrekcję oraz całą ekipę organizatorów . Powodzenia.

 2. Serdecznie Dziękujemy za pomoc w organizacji tych zawodów pływackich : instruktorom pływania, pracownikom SOSiR, ratownikom WOPR, sędziom, nauczycielom oraz wolontariuszom – dziękujemy.
  Podziękowania kierujemy również wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach pływackich.
  Drużyna WOPR

 3. Tylko tak z ciekawości zróbcie takie zawody kiedyś w sobotę, a zobaczymy ile będzie chętnych. Myślę, że troszkę się znajdzie, ale wysiłek organizacyjny będzie musiał objąć wszystko. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;)

 4. Zachwycacie się ilością zawodników , którzy mieli zajęcia w szkole tego dnia – zróbcie zawody w sobotę zobaczymy wtedy jaki wynik frekwencyjny uzyskacie.
  A poza tym, co to jest 170 uczestników na 1000 uczących się pływać [b]to tylko 17% osób udało wam się przygotować do zawodów [/b] Słaby ten wynik i nie ma się czym zachwycać!

 5. Zawody dla dzieci i młodzieży to świetny sprawdzian praktyczny dla tych dzieci, to sprawdzian również nauczycieli pływania. Jeżeli są efekty to znaczy, że jest to niezbędne. A efekty są , moje dziecko stanęło na podium! i to po raz pierwszy. Pozdrawiam organizatorów – Dobra Robota!

 6. Nie zauwazanie wydarzenia w którym bierze udział kilkudziesieciu uczestników i które to wydarzenie oglada trzykrotnie wypelniajaca cała sale kinową publiczność to albo brak porfesjonalizmu dzienikarskiego albo jednak nie ta opcja ?Prawda?:P
  To o czym mówie z uporem maniaka to wlasnie Gala Taneczna .
  Przecież przygotowania trwaja kilka miesiecy ,kilkadziesiąt uczestników zamiast pić,ćpać albo siedzieć przed komputerem tanczy- a mówienie że to dla plebsu co najmniej ich obraża.
  A mecze Stali nie są dla plebsu ?
  A koncert Lubery nie jest dla plebsu?
  A Bractwo Rycerskie nie jest dla plebsu?

 7. A może da mi Pan łaskawie czas na zebranie materiału? Aby chociaż na chwilę zadowolić Pańską niecierpliwość informuję, że w chwili obecnej czekam na zdjęcia z Gali, które będę miał najwcześniej wieczorem. Osobiście nie mogłem być na wydarzeniu. Przykro mi ale nie mam zdolności przebywania w kilku miejscach jednocześnie, nad czym ubolewam. :)

 8. Pojawi się dziś późnym wieczorem lub jutro :) Posądzanie o jakieś polityczne sprawy jest zabawne i troszkę nie uczciwe wobec tancerzy którzy robią to co robią bo to kochają. Po co mieszać tu politykę? Gdybym mógł być osobiście już dawno wrzuciłbym film i zdjęcia. Niestety miałem inne obowiązki bardzo żałuję, bo Gala Taneczna Art Dance to bardzo ważne wydarzenie w naszym mieście.

 9. Zgadzam się z Grażyną w 100% co do organizowania takich zawodów , jest to bardzo pożyteczna sprawa dla przyszłości młodego pokolenia i nie tylko dla nich. Oni dają przykład jak dbać o swoje zdrowie kondycje i zdrowy sposób na życie, mają ta możliwość (której my nie mieliśmy) korzystać w od najmłodszych lat z pływalni krytej eliminując wady postawy, rozwijać swoje ciało bez żadnych narażeń na kontuzje itp. A udział w zawodach tak jak wspomniała Grażyna jest dla nich egzaminem z dotychczasowych prowadzonych zajęć. I jest to bardzo dobre, że nauczyciele wraz z pracowniami SOSIRu organizują te zawody. Róbcie to nadal a te dzieci i młodzież podziękują wam za to. Ja jako rodzic tego pokolenia mogę za siebie i swoje dzieci jedynie powiedzieć : DZIĘKUJĘ WAM ZA WSZYSTKO CO DLA NICH ROBICIE !!!
  Dziękuję
  Rodzic

 10. Dzieci pływały a nauczyciele zamiast się nimi opiekować to siedzieli w kawiarni. Wstyd. Przecież rodzice dają dzieci pod ich opiekę.
  Proponuję zamykać kawiarnię na czas zawodów.

 11. Mirku ! Nie ładnie tak donosić ! Wstydź się wstydź ! A skąd wiesz że nie opiekowali się np. inni nauczyciele czy też obsługa zawodów ?
  Wstydź się ! A fe.

 12. Aby być rzetelnym trzeba dodać, że nie wszyscy nauczyciele. Niektórzy poczuwali się do obowiązku.
  Ja się mam wstydzić czy ci co się mieli nimi opiekować?

 13. @ Mirek
  A jak Twoim zdaniem mieliby się opiekować??
  Gładzić fale przed swoimi czy jak?
  Nie rób z dzieci kalek bo nimi nie są ale będą jeśli nie będą miały szansy się usamodzielnić!

 14. Mirku, tak trzeba przyznać, że nie wszyscy nauczyciele poczuwali się do obowiązku. Ale to jest tak jak z lekarzami, politykami, kapłanami etc. nie którzy są z powołania inni nie, więc trafi się i nauczyciel , który ma to daleko w nosie i pewnie jak sam zauważyłeś taki przypadek w trakcie tych zawodów się trafił.
  Tych ludzi nie zmienisz, nie ma takiej siły! Ale jak coś spotka twoje, czy moje czy nasze dziecko w trakcie opieki takiego nauczyciela to proponuje bez żadnych "dogadań" szukać sprawiedliwości w sądzie! Tak ja zrobię jeżeli mojemu dziecku włos z głowy spadnie.

 15. ad#19
  Jeszcze raz sie bije w piersi .Oczywiście ,że posądzanie o jakieś polityczne sprawy jest zabawne i nieuczciwe wobec tancerzy którzy robią to co robią bo to kochają.
  Wobec tego proszę przyjąć moje przeprosiny ,zwłaszcza ,że zawsze Gala Tańca Art Dance zawsze na tym portalu cieszyła sie ogromną popularnością i była relacjonowana .

 16. popieram #11: proponuję zrobić zawody w ferie, wakacje, w sobotę, w niedzielę lub w inny dzień wolny od nauki i pracy, bo rodzice pracujący też chcą zobaczyć swoje pociechy jak walczą o medale bądź z własnymi słabościami, nie zrzucać na szkoły obowiązku przyjmowania zgłoszeń, przyprowadzenia i pilnowania dzieci podczas zawodów, zróbcie to sami i zamknijcie wreszcie usta malkontentom, którzy wiecznie tylko narzekają – przecież potraficie :-)

 17. Może przestaniesz w końcu marudzić !
  Przedstawiono ci listę uczestników wraz z czasami a ty musisz narzekać i marudzić, a może tak Dziękuję spróbował byś powiedzieć.
  No tak za dużo od Ciebie wymagam!
  Ale ty wymagasz od innych, następnym razem Proszę Gościu spod #33 zastanów się co piszesz.

 18. Tym bardziej, że uporządkowanie wg dowolnej kolumny to aż jedno kliknięcie i każdy może sobie to zrobić wg tego co go interesuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here