Otwarty Turniej Badmintona Amatorów i Weteranów 'Orbitek Cup” w Straszęcinie koło Dębicy.

0

W Straszęcinie koło Dębicy rozegrany został Otwarty Turniej Badmintona Amatorów i Weteranów 'Orbitek Cup”, kończący starty badmintonistów z Nowej Dęby w 2015 roku.

Rewelacyjnie i wręcz sensacyjnie spisali się w nim badmintonowi amatorzy i weterani z Nowej Dęby, którzy  w komplecie stanęli na podium dla zwycięzców.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że weterani z Nowej Dęby przyjechali do Straszęcina niezwykle zmęczeni po sobotnich zmaganiach w Mielcu na 98 Grand Prix Victor’a, gdzie na przykład Adam Bunio rozegrał łącznie aż 37 setów, najwięcej ze wszystkich uczestników.
W grze pojedynczej amatorów w kategorii wiekowej powyżej 20 lat trzecie miejsce wywalczył Mateusz Piekarz, który tym samym pierwszy raz w swojej karierze stanął na podium.
W grze pojedynczej amatorów w kategorii wiekowej powyżej 40 lat pierwsze miejsce wywalczył Grzegorz Ordon, który pierwszy raz w swojej karierze stanął na najwyższym stopniu podium. W finale po niezwykle dramatycznym meczu pokonał 2:1 (21:17;19:21;22:20) Mariana Piliszańskiego (Głubczyce).
W grze pojedynczej weteranów w kategorii wiekowej powyżej 45 lat również po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył 45 – letni Jacek Tomasiewicz, który w pojedynku finałowym pokonał o 11 lat starszego Adama Bunio 2:1 (21:17;12:21;23:21).
Wreszcie w grze podwójnej mężczyzn rozgrywanej w formule open znakomite drugie miejsce wywalczył debel mężczyzn Adam Bunio (Nowa Dęba) / Piotr Skrzek (Dębica), pozostawiając w pokonanym polu wiele młodszych par deblowych.
Warto nadmienić, że obaj panowie na co dzień jako trenerzy prowadzą kadrę województwa podkarpackiego juniorów i młodzików i są twórcami spektakularnego sukcesu Podkarpacia w Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw w roku 2015, w których województwo podkarpackiego wywalczyło 3 medale: złoty – młodzicy młodsi, srebrny – młodzicy i brązowy – juniorzy młodsi.
Był to ostatni badmintonowy turniej na Podkarpaciu w roku 2015.
Z wielką satysfakcją należy odnotować fakt, że był to najlepszy od ponad 10 lat rok w wykonaniu badmintonistów z Nowej Dęby, obfitujący w wiele spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od młodzika młodszego, a skończywszy na amatorach i weteranach.
Była to najlepsza z możliwych promocja Miasta i Gminy Nowa Dęba przez badmintonistów.