2 tys dopłaty za ciepło!

30

2013-06-30

Mieszkańcy bloku komunalnego przy ulicy Kościuszki 110 w Nowej Dębie chcą wiedzieć, dlaczego muszą tak dużo dopłacić do ogrzewania oraz ciepłej wody za poprzedni sezon. Rachunki, jakie otrzymali lokatorzy wprawiły ich w osłupienie. Za kilkunastometrowe mieszkanie z łazienką na korytarzu najemcy przyjdzie zapłacić kilkaset złotych. Przemysław Maćkowiak, który mieszka w budynku na 64 metrach kwadratowych musi dopłacić ponad… 2 tysiące złotych.

W tej chwili było pismo do burmistrza czyli właściciela budynku. Chcemy wiedzieć co jest ogrzewane w tym budynku bo jest tu wiele pustych mieszkań za które zapewne my musimy płacić – mówi mieszkaniec.

Blok przy ulicy Kościuszki 110 niegdyś był hotelem robotniczym. Później budynek przejęła gmina. Do 2012 roku blok wraz z sąsiadującymi budynkami był rozliczany wspólnie za ciepło. Obecnie każdy obiekt płaci za nie indywidualnie. Spore ubytki ciepła powoduje przede wszystkim aktywacja systemu przeciwpożarowego, w który jakiś czas temu został wyposażony budynek. Gdy na klatce pojawi się dym, automatycznie otwierają się drzwi wejściowe oraz klapy odymiające mówi prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie Antonii Kapusta.

Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon podkreśla, że konieczne będzie podjęcie pewnych kroków, których efektem ma być zracjonalizowanie zużycia ciepła. Dodatkowo w budynku zostanie zainstalowany monitoring, aby zapobiec aktom dewastacji. W najbliższym czasie władze Nowej Dęby oraz PGKiMu planują ponownie spotkać się z mieszkańcami bloku przy ulicy Kościuszki 110, aby spróbować znaleźć wspólne rozwiązanie tego problemu.

Źródło: Radio Leliwa

30 KOMENTARZE

 1. [quote]Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon podkreśla, że konieczne będzie podjęcie pewnych kroków, których efektem ma być zracjonalizowanie zużycia ciepła.[/quote]

  Czyli innymi słowy: Jestem burmistrzem, odpowiadam za mienie gminne ale nie daję sobie z nim rady bo odpowiedzialna polityka jest trudniejsza niż zaciąganie kredytów i zadłużanie ludzi. Media przyszły i chcą wypowowiedzi to powiem, że coś się zrobi.. jeszcze nie wiem co.. ale i tak zapłaci za to Maćkowiak i reszta ludzi. Przecież i tak na mnie zagłosują.

 2. [quote] #5 | Gosc dnia 07/01/2013 11:42
  Poco ten szum czyzby ten ratusik co to pisze nie wiedzial ze manele i tak za nic nie placa[/quote]
  [b]Facet,lepiej spakuj MANELE i …..resztę dopisz sobie sam
  [/b]
  To tacy sami ludzie jak większość z mieszkańców naszej mieściny.Gdyby mieli pracę,los byłby dla nich łaskawszy.Nie obrażaj więc Bogu ducha winnych ludzi.Uważaj żebyś się nie stał zbędnym jak to określiłeś MANELEM.Na menela zas jesteś za cienki bolek

 3. Każdy kto choć raz był na tym osiedlu zgodzi się ze mną że nie są to normalni mieszkańcy większość (90%) to ludzie którzy nie płacili rachunków i ich eksmitowali wystarczy się przejechać i widać jak większość siedzi pod sklepem lub przed klatką i tylko piwo piją jak przechodzi się koło nich to trzeba uważać żeby czasem za wygląd nie dostać, nie ma drugiego takiego osiedla na którym policja i pogotowie tak często przebywają. Ludzie przez cały rok nie płacili ile należy i teraz krzyczą, na Jana Pawła też były dopłaty i jakoś nikt nie robił z tego powodu takiego szumu. Lepiej jest ponarzekać jak to jest źle i jakie to mamy straszne rządy a potem śmiać się wszystkim w twarz. Ja mieszkam na Mickiewicza i płacę co miesiąc za 61 m2 250zł i nie mam żadnej dopłaty. Może zamiast płakać na całe miasto trzeba sobie przeliczyć ile się płaci a ile się powinno.

 4. A pod zakładami za taki metraż należy zapłacić 427 zł i dopłacić jeszcze za zeszły rok. Więc sobie policz. A twoje dane na temat jak to nazywasz normalnych mieszkańców są nieaktualne bo 90 procent płaci rachunki!!! A my nie płaczemy na całe miast tylko liczymy jak nas policzono!!! A na Jana Pawła też były tak wysokie dopłaty?

 5. Zobaczcie sobie w zimie bloki wzdłuż ulicy Krasickiego i inne komunalne. Na zewnątrz minus 10 stopni, a w co drugim mieszkaniu okna pootwierane. Przestarzała instalacja i brak możliwości regulacji temperatury w mieszkaniach zmusza ludzi do płacenia za coś czego nie potrzebują aż tyle!!! Ten system rozliczania jest chory, bo każdy powinien płacić za to co zużywa, a nie za średnia z całego bloku. Jak babci gorąco to niech grzeje. Dlaczego ja mam za to płacić. Nie wiem jak jest w 110, ale podejrzewam że grzeją na hejnał. Pamiętajcie: im więcej MPGKiM wpuści w rury, tym więcej zarabia bo na każdym KJ ciepła jest marża. To jest sposób na legalne skrobanie ludzi i zarabianie kasy. Założyć termostaty i podzielniki to każdy będzie oszczędzał.

 6. Ło matko jakie larum , a wracać na wsie skąd przyszliście . Ogień w piecu zapalić , będzie taniej. a nie mieszczucha grać jak po wałówę do matki pojedziecie.A tu anonimowo żale wylewać i kogo innego odpowiedzialnością za swoją rzekomo krzywdę obarczać …

 7. Żadnych podzielników nie potrzeba, wystarczą nowe termostaty aby była możliwość regulacji. U mnie w mieszkaniu jak 30 lat temu były odkręcone zawory tak są do dzisiaj.

 8. Nalezy robic tak jak ja ,zima zakrecam termostaty a na lato odkrecam i mam same oszczednosci ktore przepuszczam u grosickiego na mamrota

 9. Z cO w mieście coś trzeba zrobic. Fakt jest taki że za ciepło płacimy bardzo duzo. Dzieki ekologicznej nowej kołowni miało byc taniej. Natomiast jest drożej a administrator nadgania aby uzyskac zysk. Grzeją nawet jak nie ma takiej potrzeby a mieszkańcy sa "zmuszeni" za to ciepło płacić. Moim zdaniem radni powinni przyjżeć sie temu zjawisku, Bo jak to możliwe że za wolno stojący dom o duzo większej pwopierzchni ogrzewany gazem płaci się mniej niz za mieszkanie w wielorodzinnym bloku? To jest ekonomicznie nieuzasadnione. Moim zdaniem niestety PGK nie ma interesu w tym by ekonomicznie i ekologicznie zarządzać ciepłem bo przeciez ludzie i tak zapłacą. Skończmy z tym . Nie jesteśmy ciemnymi baranami a nasi przedstawiciele w Radzie Miasta powinni dbac o nasze interesy, a nie przyklepywac rozliczenie źle administrowanej spólki Miasta

 10. ja też nie będę płacił za nic idę do sklepu i sobie coś wezmę może rower, a może coś innego :D, ale na pewno nie zapłacę bo za drogo

 11. Czytając niektóre posty zastanawiam się czemu jesteśmy takim głupim, takim złośliwym narodem. Czy nigdy nie osiągniemy normalności? Za co nas Bóg tak pokarał ł???

 12. No i kaloryfery są stare więc w zimie co rusz trzeba okno otwierać i wietrzyć bo tak gorąco jest, za chwilę zamykasz bo zimno i tak w kółko do znudzenia. Z resztą co ja wam będę pisał i tak wiecie lepiej :P

 13. Wy może jesteście. Ale ja czekam na swoje dolary, dużo dolary. Zaraz Polacy zaczniecie spłacac kredyty i pożyczki jakie zaciągnęły – jak się wam wydaje – wasze władze. Dziękujemy panu Ordonowi za to, że tak zadłużył Nową Dębę. Kolejne pokolenia mojego rodu czeka na dolary, dużo dolary! Pracujcie i płacicie!

 14. tak dziwne ,że za lokale socjalne płacić trzeba kwoty bagatela większe niżeli na mieście za niecałe 30 m. placic trzeba na kościuszki 110 prawie 800 zł i ja się pytam za co??????????????? socjal to socjal. a widocznie trzeba być kimś ,żeby tutaj mieszkać !! te bloki socjalne w Polsce mają dofinansowania a burmistrz i tak jebie w najuboższą ludność, i ot tak robi się błędne koło i zadłużenie bloku . musicie walczyć do końca bo to przechodzi granice ludzkiej wyobrazni….

 15. goLa jesli chodzi o je.ba.ni.e zdaj sie na mnie, gwarantuje ze po nocy spedzonej zemna rano nie usiadziesz na stolku :(:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here