50-lecie pożycia małżeńskiego

11

W dniu 15 lutego 2011 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie odbyła się uroczystość 50 rocznicy pożycia małżeńskiego dziewiętnastu par małżeńskich z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Pół wieku pożycia małżeńskiego to rocznica, która budzi ludzkie wzruszenie, uznanie i szacunek. Rocznica, która daje okazję do uszanowania ludzi, którzy przez 50 lat budowali rodzinę dając wzór przykładnego życia kolejnym pokoleniom. W tak długim okresie wspólnego życia było wiele chwil radosnych ale były też momenty trudne – wymagające poświęceń i tym bardziej należy się uznanie Szanownym Jubilatom za to, że są ze sobą w dobrych i złych chwilach. Dlatego też jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego traktowany jest jako doniosłe wydarzenie.


W imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon odznaczył Szacownych Jubilatów Medalami, wręczył legitymacje i pamiątkowe dyplomy oraz wiązanki kwiatów. Wznosząc okolicznościowy toast Burmistrz Wiesław Ordon złożył Jubilatom gratulacje i wyrazy uznania za długoletnią miłość małżeńską oraz życzył zdrowia wytrwałości na kolejne lata.

Tegorocznymi Jubilatami 50 rocznicy pożycia małżeńskiego byli Państwo:
1. Henryka i Henryk Balowie
2. Eugenia i Józef Grądzcy
3. Zofia i Stanisław Gurdakowie
4. Ewa i Bronisław Hałkowie
5. Janina i Jan Jadachowie
6. Krystyna i Andrzej Kołodziejczykowie
7. Władysława i Edward Kopciowie
8. Stanisława i Józef Pankowie
9. Janina i Józef Poloczkowie
10. Cecylia i Józef Rębiszowie
11. Władysława i Tadeusz Straubowie
12. Krystyna i Józef Strąkowie
13. Krystyna i Antoni Strojkowie
14. Anna i Stanisław Sudołowie
15. Anna i Jan Tęczowie
16. Helena i Jan Tomczykowie
17. Zofia i Władysław Tomczykowie
18. Janina i Czesław Ziębowie
19. Władysława i Stanisław Wilkowie

UMIG

11 KOMENTARZE

  1. 50 lat z tą samą ,Panowie szacunek i podziw .Ja tak nie potrafiłem już 16 godzin po ślubie skusiła mnie żona kierownika z pracy .

  2. [b]te, ten spod # 3…..bo i nikt ci nie będzie proponował czegokolwiek. Dziś nikt nie chce ci dać dwudziestu groszy na "truskawkę" pod Tebinem, a tobie się odznaczenia marzą…..ty padniesz w połowie tego , co oni są razem ze sobą…..[/b]

  3. 1) Zaznaczam, że Kolega Marka to nie ja. 2) To naprawdę piękne, podziwiam tych ludzi, choć w zasadzie powinno to być całkiem normalne, zwyczajne i powszechne. 3) Ja nie mam szans na taki wynik, gdybym ożenił się jutro, musiałbym dożyć 76 lat, a to nie może się udać przy moim trybie życia. Pozostaje mi życzyć szczęścia pozostałym :)

  4. Szkoda ze urzad miasta nie pochwalił sie na szerokim forum jak uczcił jubilatów,kwiatkami i jedna czekoladka, nawet na gorącą herbatę czy na kawe nie zasłużyli, mimo swojego jubileuszu .dostojnego wieku .jak również okresu zimowego i bardzo niskich temperatur.Ciekawe przy czym odbywają się ich posiedzenia w urzedzie ? -czy też przy pustym stole ?

  5. do Anitki: na każdym stole (a przy 1 stoliku siedziały 2 pary) było MERCI, a w opakowaniu jest znacznie WIĘCEJ niż 4 czekoladki, więc nie pisz głupot, że urząd uczcił jubilatów jedną czekoladką!

  6. do: oburzona Ironiczne gadanie nic nie da, ale pewnie gdyby Im dali ta herbate smigalabys ze swoja gadka ze "z moich podadkow" :) pozdro dla takich ludzi jak TY. Zycze Ci takiego zwiazku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here