54 tysięcy złotych dla byłego wicestarosty Jerzego Sudoła

61

Ponad 54 tysiące złotych otrzyma były starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł. Na te kwotę składają się odprawa, ekwiwalent za niewykorzystany urlop oraz trzynasta pensja.

Wypłacone ekwiwalenty za niewykorzystany urlop ustępującego wicestarosty wyniósł: 14 609,40 zł.

Jerzy Sudoł otrzymał także 3 miesięczna odprawę w kwocie 30 432,00 zł. oraz tzw. trzynastkę ( naliczona, niewypłacona) 9 526,00 zł. Wymienione kwoty są kwotami brutto.

W chwili obecnej, w ramach rządzącej Powiatem Tanobrzeskim koalicji PO-PSL-Forum Samorządowe, pan Jerzy Sudoł pełni funkcję członka Zarządu Powiatu, otrzymując za to ok 1600zł miesięcznie. Posiada również uprawnienia emerytalne.

/info

61 KOMENTARZE

 1. Tableciki, podwyżki diet, podwyżki uposażeń, podwyżki wypasionych pensji, odprawy, ekwiwalenty …A DLA CIEMNEGO LUDU CO NA TO GŁOSOWAŁ PODWYŻKA PODATKÓW.

 2. Fajnie być emerytem i starostą po czym dostać odprawę i znowu iść na emeryturę. A młodzi niech spierdzielają z tego kraju. Ksiądz doktor pobłogosławi to wszystko podczas tegorocznej kolędy i powie, ŻE TAK MA BYĆ!

 3. Teraz chyba nikt nie ma wątpliwości, o co tak naprawdę chodzi. Dobro gminy, dobro jej mieszkańców, a kogo to właściwie interesuje . Dobrzy ludzie radźcie sobie sami, tak jak ja sobie poradziłem, ot co.

 4. Jeżeli tak wynika z przepisów prawa, to nic nie zrobisz. Pałujecie się tutaj ale takie jest prawo a ciekawe, który z was Panie i Panowie zrezygnowałby z takiej kwoty skoro jest ona przewidziana prawem. Co Pan zrobisz? nic Pan nie zrobisz.

  • Można dać na cele charytatywne. Można ufundować nagrodę o PUCHAR STAROSTY ale nie z budżetowej kasy, tylko z tych ustawowo zarobionych pieniążków. Ale przecież lepiej „fundować” z budżetu i zgrywać przy tym wielkiego darczyńce.

   A nie wykorzystane urlopy ja wyjaśnisz? Nikt nie bronił iść na urlop. Tylko po co? Lepiej jako szef iść sobie do domu kiedy się chce, a licznik z kasą niech bije. Kto zna styl i dynamikę „pracy” pana Jureczka, doskonale wie co mam na myśli. Praca jako starosta jeden wielki 4-letni urlop.

  • W normalnej „robocie” również jest takie coś jak ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Po prostu. OK, ty również idź do roboty i funduj różnego rodzaju nagrody. Panie gdzie Ty żyjesz? Czy jakieś przepisy nakazują działalność dobroczynną? Nie „sondze” :)

  • 1. Prawda jest taka, że w Polsce politycy kombinują z urlopami jak z wyjazdami za granicę.

   2. Co do urlopów są dwie wersje: Albo Jurek tak zapierdzielał ciężko, że nie miał czasu iść na urlop (hłe hłe hłe), albo nie poszedł bo ekwiwalent jest lepszy.

   3. Czy zgodziłbyś się ze stwierdzeniem że „robota” Jurka w starostwie to jak 4 letni urlop? A może jesteś w stanie powiedzieć, że można Jurka określić TYTANEM PRACY? Że jest to człowiek, który W POCIE CZOŁA zabiega i dba o sprawy publiczne?
   Ja mam swoją odpowiedź.

  • Z 1 się zgodzę. Z resztą nie mnie to oceniać ludzie z ND w wyborach to ocenili. Niewiem jak pracował starosta Sudoł. Ja tylko odnoszę się do tego iż te pieniądze mu się należą czy tego chcemy czy nie. Po co bić pianę skoro takie mamy w Polsce prawo i tyle. Sami sobie go uchwaliliśmy (za sprawą „reprezentantów” narodu) więc i żyjmy z tym.

  • Dodam jeszcze tylko iż były radny chwyta się takich zagrywek jak gazeta niemieckiego wydania. Ciemny lud wszystko kupi, nie pomyśli tylko przeczyta ile to pieniędzy radny wziął. Odrobina krytycznego myślenia.

  • Nie określiłem tak mieszkańców ND tylko te osoby, które wierzą we wszystko co napiszą i podchodzą do tego bezkrytycznie. Festiwal niedopowiedzeń jest bardzo szeroki, nie napisano, że w/w kwoty wynikają z przepisów prawa tylko ile to pieniędzy radny wziął.

  • W naszym Państwie są ogromne dysproporcje finansowe. A wszyscy potrzebujemy dachu na głową, pożywienia, środków na wychowanie dzieci i ich wykształcenie.
   Od tych osób, które zarabiają takie krocie powinniśmy wymagać zrozumienia dla problemów społecznych i ich wsparcia w każdej dziedzinie.
   A systemowo dążenia do zmian tych dysproporcji.

  • Ja Cię znakomicie rozumiem, kwestia, że ludzie do tego dopuścili wybierając „wybrańców narodu”, którzy sami sobie uchwalają pensje.

  • Mam pytanie? Czy zaprzyjaźniony z Infonowadeba, cichutko siedzący w kąciku były burmistrz, a następnie były starosta otrzymał odprawy i trzynaste pensje jak odchodził z urzędu i ze starostwa? Coś mi się wydaje, że otrzymał

 5. szlachta sie bawi a paroby do prometu za 1200 jak patrze na te mordy zakazane ktore maja nieodparta chec posiadnia pieniedzy to rzygac mi sie chce wypieprzajcie z tego kraju albo na zaklady za ochłapy robić

 6. Dochody każdej osoby publicznej są jawne. Należy o tym pisać, aby każdy obywatel wiedział na co jego podatki idą.

  Oświadczenia majątkowe wszystkich osób publicznych są dostępne. Warto je przeanalizować, aby mieć świadomość jw.

  • Dobrze mówisz. Prasa co roku podaje dochody wszystkich osób publicznych z naszego regionu. Warto to skonfrontować z minimalnym wynagrodzeniem w wysokości 1750 zł brutto jakie obowiązuje od 1 stycznia.

  • Na wypłaty w szkołach brakło, bo jest stanowczo za dużo nauczycieli w stosunku do uczniów. A płatne urlopy nauczycieli dla poratowania zdrowia ? Może portal w trosce o wydatkowanie środków publicznych, jawność i przejrzystość zainteresuje się tym tematem ? Może jakieś statystyki, słupki, wykresy zrobi ? No bo przecież portal nazwisk nie poda, prawda ? Temat baaaaardzo ciekawy. Ciekawi mnie ile kosztuje szkołę jeden urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia wraz z kosztami zastępstwa za ten etat

  • @ Mieszkanko, jeśli jest tak w szkołach dobrze, jak tu wypisujesz, to dlaczego nasi dzielni trzej muszkieterowie tak mocno trzymają się od lat tych urzędów , przecież to nauczyciele , humaniści w 2/3 Jakoś lekarzy tam nie ma i nie pamiętam by kiedykolwiek w urzędników się bawili.

 7. Szanowny pismaku z „info”.
  Trzeba było wystartować do Rady Powiatu, dostać mandat zaufania od mieszkańców.wtedy można by ubiegać się o poparcie aby wybrano Cię na V-ce starostę,na koniec dostał byś taką odprawę gdyż stanowisko to jest kadencyjne.
  Ale cóż poparcie zerowe,nawet do gminy nie ma szans a najlepiej komuś grzebać w portfelu.
  Powiem tak- Sory, takie mamy prawo i taki klimat polityczny.
  Biednyś boś nie operatywny,jedynie co Ci wychodzi to zazdrościć drugiemu, siedzieć w jego portfelu i krytykować innych,może nadajesz się tylko do „Prometu”

  • Chyba czegoś nie rozumiesz. Nie jest tajemnicą kto ile zarabia, jaka bierze odprawę, nagrody itd jeśli chodzi o osoby funkcyjne. Nagle przestraszyłes się, ze to sie upublicznia. Ja w internecie wszystko znalazłem.

 8. Przesada ODPRAWA?????????? przecież dalej tam pracuje, URLOP??????????? a niech idzie na urlop, PO CO MU ZA TO KASE PŁACIĆ-ile wtedy by było oszczędności. Szkoda że NIKT TEGO W STAROSTWIE NIE ZAUWAŻYŁ.

  • Anonimie, nie znasz prawa? Przecież jak jesteś na urlopie to i tak masz płacone. Więc o co ci chodzi?

 9. A kto komukolwiek z was zabrania tyle zarabiać po 20 tys brac odprawy po 100 tyś. Ciezko jest ale to nie powód żeby siedziec i narzekać jak to w polsce zle. Jedz do warszawy za granicę i tez bedziesz tyle zarabiać. Zmień coś w swoim życiu a nie łatwizna i min krajowa. Swiat czeka trzeba tylko ruszyć tylek a nie tylko narzekać i zazdrościc innym.

 10. Gdyby nie fakt, że powiat to sztuczny, kosztowny i zbędny twór administracyjny, stworzony pod koniec lat 90`, by móc upychać politycznych koleżków na państwowe stołki, może bym się z Tobą zgodził.

  Nie dziw się, że ktoś się wnerwia, że zmuszony jest płacić podatkowy haracz, by utrzymywać ten malowany bajzel ( łącznie z budynkami administracyjnymi i ich ogrzewaniem ).

  Może bym się z Tobą zgodził, gdyby nie fakty…

  • Jakie fakty ? Najlepiej za jednym zamachem zlikwiduj urzędy wojewódzkie, bo przecież powstałe w 1999 r. urzędy marszałkowskie miały przejąć zadania urzędów wojewódzkich, aż do ich wygaśnięcia. A wojewódzkie nadal są i mają się dobrze, a zatrudnienie w marszałkowskich wzrosło ponad dwukrotnie od ich powstania.

  • o tu sie z toba jak najbardziej zgadzam, ten powiat to czysta glupota, Tarnobrzeg zostal miastem wydzielonym z automatu i jak sie nie rozwijal tak sie nie rozwija. A powiat ma jeszcze gorzej.
   Debatuja na remontem 1 km dziurawej drogi albo jak dzielic pieniadze na szkoly. Powinni sie polaczyc z Tarnobrzegiem. I przestac marnotrawic pieniadze.

 11. Droga Mieszkanko! Dziś mamy taki system, że tylko złodziej ze złodziejem potrafi się dogadać i mając media kradną na potęgę. Uczciwi ludzie NIGDY nie pójdą do polityki, bo nie mają szans żeby tam się w ogóle dostać. Sitwa, kłamstwo i promowanie kolesi – tak dziś wygląda polska polityka i nie tylko polska. Daj jeszcze do puszki Owsikowi-złodziejowi, a pokażesz kim naprawdę jesteś. LEMINGIEM! ślepo wierzącym w to, co tv mówi – WŁĄCZ MYŚLENIE – to naprawdę nie boli. Pozdrawiam :-)

  • Może ten Sudoł nie jest złodziejem typu zlomiarz co kradnie kable na złom, ale nie wypisywać sobie urlopu zeby Kasa sie zbierała na koncie to kurestwo, robotnik nie może tego zrobić bo zeby wyjść z pracy musi mieć urlop. A ten bezczelny typ wychodzi z „pracy” kiedy chce a potem kasa za urlop. Dobrze ze takie rzeczy sie gdzieś ukazują brawo redakcja.

  • Dokładnie jest tak , jak piszesz. Mieszkanka widać miała kłopoty w szkole i to z matematyką, stąd to czepianie się nauczycieli i kłopoty z logicznym myśleniem, wnioskowaniem etc.Z takimi ludźmi nie warto dyskutować, z wyżej napisanych powodów.Przykre jest jedynie, że takich osób jest zdecydowanie więcej, gdyż młodzi, myślący stąd dawno pouciekali, a z pokolenia 45 czy 50+ tak naprawdę niewielu jest po studiach. ba nawet z maturą,Więc czego można oczekiwać od takiego zagubionego, zmanipulowanego,zastraszonego, sponiewieranego na różne sposoby społeczeństwa ? jest tak , jak stwierdził swego czasu ’ nasz’ marszałek Sikorski ; brak honoru i poczucia godności, niska samoocena ,takie polactwo – taki mniej więcej był sens jego słów.W TYM KRAJU NIGDY NIE BĘDZIE DOBRZE, JEŚLI NAWZAJEM TAK BĘDZIEMY SIĘ NIENAWIDZIEĆ I TAK SOBĄ GARDZIĆ, JAK OBECNIE,

  • Ja się uczyłem i nie jedne studia skończyłem, tylko nie mam wujka ciotki mamy albo taty z zasobnym portfelem i znajomościami za czasów ubeckich.I JAKOŚ TAKA KASA JEST NIE OSIĄGALNA.

 12. Co mają Cygany to szokującej informacji?
  P. Sudoł ma zdjęcie zrobione w CKL w Cyganach , z okna widać szkołę i dom drewniany .

 13. Z tego samego powodu Sudoł jest już piąty rok w koalicji z PO – bo kasa się zgadza. O interesy Nowej Dęby dba w powiecie tak samo, jak Sikorski dbał o interesy Polski w Świecie…

 14. A najlepiej czarna mafia bo po koledzie przyjdzie od starych ludzi ostatnie grosze zedrze I szacunku sie domaga.Oj klechistan,klechistan.

  • A 11 Stycznia przyjdzi WIELKI ZEBRAK RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ SLUGA SZATANA I Z BIEDNYCH BABCI OSTATNI GROSZ WYCIAGNIE

 15. pierdolicie głupoty, każdy by tą kasę wziął, ja też i każdy z Was krzykaczy też, no kto by odmówił ? napiszcie proszę ?

 16. Ten gostek mi się podoba – http://www.wiocha.pl/1184481,Wiceprezes-Przedsiebiorstwa-Wodoc.-i-Kanaliz – co na to nasz słtys zwany szumnie burmistrzem. Już niedługo pozostaną tylko dwa odziały w szpitalu w ND – wewnętrzny (geriatria) i psychiatryk, a ponadto czeka nas jeszcze likwidacja jednej z dwóch szkół średnich w ND – takie są zamiary starostwa powiatowego. Proponuję zrzec się jeszcze praw miejskich bo przy tych władzach niedługo Dębę zarośnie las.

  • Ja bym jednak taki pewny nie był, też coś o zamiarach likwidacji naszego LO słyszałem. Czemu tylko pozwolona otworzyć 2 klasy pierwsze. Trwa powolne wygaszanie,coś mi się wydaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here