70 km/h przez Tarnowską Wolę. Zdania są podzielone.

31

15-06-2013

Mieszkańcy Tarnowskiej Woli zaniepokojeni są nowym ograniczeniem prędkości, jakie od około miesiąca obowiązuje na przebiegającej przez ich miejscowość, drodze krajowej nr 9.

Jeszcze do niedawna na całym odcinku krajówki w tej miejscowości obowiązywało 50 kilometrów na godzinę. Po zmianach to ograniczenie obowiązuje jedynie w rejonie przejścia dla pieszych, natomiast na pozostałych odcinkach kierowcy mogą jeździć z prędkością nieprzekraczającą 70.

Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w przesłanym komunikacie informuje, iż racjonalizacja oznakowania na krajowej dziewiątce w Tarnowskiej Woli odbyła się na wniosek użytkowników tej drogi, czyli kierowców za pośrednictwem formularza internetowego. Wniosek został poparty przez Policję podczas wizji w terenie. Jest to prosty odcinek drogi z dobrą widocznością. Dodatkowo ciągły dozór nad ruchem pełnią 2 fotoradary Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole na tym odcinku prowadzi także Straż Miejska. Do tej pory zarządca drogi nie miał żadnych sygnałów, aby ponownie ograniczyć prędkość na tym odcinku krajowej 9.

RADIO LELIWA

31 KOMENTARZE

 1. Macie chodniki?Macie przejścia dla pieszych?To nimi chodżcie.Krajówkę pozostawcie użytkownikom drogi krajowej nr.9.Burmistrz Wam nakazal protestować?Z mandatów wpływy będą mniejsze?

 2. Jak czytam te wypociny to robi mi sie goraco ,70 km bylo i nic sie nie zmienilo poza tym ze dolozona 50 km przed przejsciami bo wczesniej ich nie bylo :o

 3. A teraz powiem Wam dlaczego w Polsce jest jak jest: jestesmy przekleci.
  My biedni, slepi Polacy nawet nie wiemy co od malego w naszym zyciu sie dzieje. W przedszkolu wychodza dzieci ‘topić marzanne’ na przywolanie wiosny. Czy nie wydaje sie to dziwne ? Nauczycielka przychodzi z jakąs kukla ze smoly i szmatek, zabiera dzieciaki i wrzucaja lalke do wody. Przepowiednia mowi, ze jesli ktos jej dotknie w wodzie -umrze. Nie wyglada to jak czary ? Biblia głosi, ze czary sa grzechem. A my własnie zrobilismy ofiare z jakiejs kukły.
  Smingus dyngus ! Ukochana tradycja Polaków. Caly dzien oblewamy sie woda, cieszac sie i smiejac. A wieczorem 90% z nas jest upita. I to na drugi dzien po Wielkanocy. Biblia głosi,że jest to jeden z grzechów. Obrazamy tym Jezusa. Ale my Polacy robimy to od małego, tak samo jak z kukła. Nigdy sie nie pytalismy co jak i dlaczego. Po prostu to taka nasza tradycja.
  Przykładem kolejnym może być choćby wyjazd na kolonie, obozy. Dzieciaki mają ubaw kiedy przychodzi czas chrztu morskiego. Wykonujesz rozne zadania, diabły bija Cie po nogach trzcina, wskakujesz do wykopanego dołu a na około wszyscy sypia na Ciebie piaskiem. Pod koniec Twoja głowa oblewana jest specjalna zupą, po czym podchodzisz do ‘bogów’ którym musisz wyznać miłośc, ucałowac ich stopy. Kolejno zostaje Ci nadane morskie imie i zostajesz wrzucany do morza. Zabawne, nie ? Wszyscy to uwielbiają. Na koniec dostaniesz nawet dyplom ! O morskich slubach nie wspomne. Bóg zakazał nam wielbienia innych bogów czy rytualnych slubów. A my wlasnie skonczylismy nasz morski chrzest z oblaną głową.
  Zielone Świątka, Sobótka, Noc świętojańska. Po nocach wystajemy nad rzekami, jeziorami. W trakcie radosnych zabaw odbywaja się różnego rodzaju wróżby i tańce. Dziewczęta puszczają w wodę wianki z zapalonymi świecami. Popatrzac na to z boku…
  Andrzejki. Od małego przelewamy wosk przez klucz, tworzymy jakies serduszka i przebijamy imiona szpilkami. Nie będę już nawet tego komentowac.
  To są tylko przykłady naszych Polskich tradycji w ktorych czcimy roznych bogów, tworzymy jakies kukły,czary nawet nie raz nie wiedzac jakie mogą byc tego rezultaty. Bog powiedzial, ze ród ktory bedzie go zdradzał bedzie przeklety.
  A teraz popatrz na nasza Polske. Ciezko pracujesz ( o ile pracujesz) i mało z tego masz. Studenci, uczniowie koncza dobre szkoly i nie maja pracy. Polityka- tragiczna. Kosciol ? Takze lepszy nie jest. Kazdy w kolko narzeka i narzeka. Konca nie widac. Otóż nawet w naszym katolickim kosciele, probowano zatwierdzic tradycje topienia marzanny. Bogu dzieki, nie doszlo do zatwierdzenia.
  Nazwij to polską tradycją, a ja rytuałami czy czarami.
  pomocprzekletym@o2.pl

 4. jak to o co mu chodzi ,wylewa zale ze w Tarnowskiej pedzil przedtem 70 km a teraz przed przejsciem musi zwolnic do 50 km i mu sie wszystko poplatalo :|

 5. do 7 – faktycznie pamietam czasy marzanny ! rzeczka kolo kwadratowki zawsze byla pelna tych lalek. A tak na serio to moze cos w tym prawdy jest..

 6. Krajówki w ogóle powinny mieć podwyższoną prędkość przynajmniej te 70 km/h. Fotoradar w Majdanie Królewskim jest porażką róch pieszych znikomy kolejna nabijalnia kasy tak samo jak Inspekcja w Jadachach nieoznakowanym samochodem stoją i czeszą na 50-tce co ma to wspólnego z bezpieczeństwem – NIC. Fajny prosty odcinek 70 km i nagle 50 km łatwo się złapać. Inspekcja była powołana do Ciężarówek między innymi, gdy byla budowa autostrady dlaczego nie rypali przeładowanych ciężarówek z kruszywem i kierowców bez Tacho?????

 7. Według mnie stało się bardzo dobrze, że prędkość w tej miejscowości została podniesiona do 70km/h, a w miejscach przejściach dla pieszych prędkość została ograniczona do 50km/h i to jest poprawne rozwiązanie. W szczególnych miejscach kierowcy zwalniają prędkość a prędkość 70km/h jest idealna i ruch samochodowy mamy płynny.
  Więcej takich decyzji to ruch będzie lepszy i czas dojazdów do pracy będzie krótszy

 8. Pasożycie@7 . Dziewczęta puszczają w wodę wianki z zapalonymi świecami. Popatrzac na to z boku…ZBOKU! naprawdę starałem się ten bełkot przeczytać Jesteś ZBOCZEŃCEM??

 9. Czy ktoś kto decydował się na podniesienie prędkości w Tarnowskiej Woli,miał świadomość ile ludzi zginęło w wypadkach w tejże miejscowości.Sprawa kolejna : Czy zdrowo myślący decydent podejmujący taką decyzję nie zauważył że jest to specyficzny prosty odcinek zwartej zabudowy z chodnikiem tylko po jednej stronie drogi.Jak ci mieszkańcy,po stronie której nie ma chodnika praktycznie co 20m. przy zwiększonej prędkości i zwiększającej się liczbie pojazdów mają przejść na drugą stronę drogi.

 10. zawsze było 70km/h później postawili fotoradar zdjęli znak więc zaczęło obowiązywać 50km/h (teren zabudowany) ludzie przyzwyczajeni toczyli się te 70km/h i płacili mandaty i to jeszcze do niedawna, a teraz z powrotem 70km/h. Gdzie tu sens i logika ?

 11. " Wniosek został poparty przez Policję podczas wizji w terenie. Jest to prosty odcinek drogi z dobrą widocznością. "

  No szlag mnie trafi, a miesiąc wcześniej wpieprzyli mi dwie stówy te matoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here