Akcja pobierania krwi w Nowej Dębie

9

2013-07-23

2 sierpnia organizowanej przez Klub HDK Sanfarm akcji krwiodawstwa, towarzyszyć będzie kampania „Ciśnienie na życie”. Przy ulicy Żeromskiego 2 w Nowej Dębie (teren Samorządowego Ośrodka Kultury), można będzie bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi, a także dowiedzieć się więcej o profilaktyce schorzeń sercowo-naczyniowych.

2 sierpnia ul. Żeromskiego w Nowej Dębie stanie się miejscem wspierającym profilaktykę schorzeń układu krążenia. W namiocie kampanii „Ciśnienie na życie” w godzinach od 9:00 do 19:00 na terenie Samorządowego Ośrodka Kultury, każdy chętny może zgłosić się na bezpłatne badanie ciśnienia tętniczego oraz skonsultować wynik pomiaru. Wyposażona w ciśnieniomierze ekipa pielęgniarek udzieli fachowych rad, jak dbać o układ krążenia, czego unikać, a czym go wzmocnić. Dodatkowo za każdy pomiar grupa Polpharma przeznacza złotówkę na klinikę Zdrowego Serca w Zabrzu.

„Stres i siedzący tryb życia stanowią zagrożenie dla układu sercowo-naczyniowego, dlatego jeśli nawet nie odczuwamy wyraźnych symptomów schorzeń kardiologicznych, powinniśmy pamiętać o profilaktyce. Z całego serca zapraszam do skorzystania z bezpłatnych pomiarów ciśnienia – każda okazja jest dobra do troski o zdrowie” – komentuje profesor Marian Zembala z Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii.

Działania kampanii ,,Ciśnienie na życie” będą trwać do końca 2013 roku. Akcję zwieńczy sporządzenie raportu ,,Serce Polaka”, w którym wykorzystane zostaną dane z tysięcy pomiarów ciśnienia tętniczego.

Więcej informacji o kampanii na stronie www.cisnienienazycie.pl.

***


Informacje o Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Ciśnienie na życie”

Polfa Warszawa Grupa Polpharma jest sponsorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ciśnienie na życie”. Akcja ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak bowiem wynika z badania przeprowadzonego przez PBS w listopadzie 2012 roku „Nadciśnienie tętnicze – czy wiemy o nim wszystko?”, wiele osób po pięćdziesiątym roku życia nie zamierza diagnozować stanu swojego zdrowia. Znaczna część ankietowanych zaczęła regularnie mierzyć cieśnienie krwi dopiero po przykrym wypadku zdrowotnym (np. zawale serca). Co więcej, w społeczeństwie wciąż dominują złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu. Panuje też przekonanie, że konsultacja lekarska i badania profilaktyczne są domeną starzejącego się pokolenia.

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie 200 000 pomiarów ciśnienia krwi. Badania będą wykonywane w centrach handlowych, letnich i zimowych kurortach, a także podczas ważnych konferencji biznesowych, masowych wydarzeń sportowych oraz pielgrzymek. Kampania „Ciśnienie na życie” zawita też na uniwersytety trzeciego wieku, by przekonać aktywnych seniorów do regularnych badań układu krążenia.

Działania kampanii „Ciśnienie na życie” będą prowadzone do końca 2013 roku. Akcję zwieńczy sporządzenie raportu „Serce Polaka”, w którym wykorzystane zostaną dane z tysięcy pomiarów ciśnienia tętniczego. Istotnym przedsięwzięciem będzie także wsparcie najbliższych obchodów Światowego Dnia Serca, które przypadają 29 września 2013 roku. Pamiętaj! Każdy wykonany pomiar ciśnienia to złotówka przekazana na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!

9 KOMENTARZE

 1. Otakiego:JUCHY
  [b] pospolicie; łotr (spod ciemnej gwiazdy) , bydlak , bydlę
  8. pospolicie; szelma , szuja , podlec , nikczemnik , nędznik , kanalia
  9. pospolicie; szubrawiec , łachudra , łach , łajdak , skunks , szmata
  10. pospolicie; szmaciarz , miernota , marnota , bestia , łajza , łobuz
  11. pospolicie; gadzina , chuligan , obwieś , łapserdak , gałgan , hultaj
  12. pospolicie; ananas , ziółko , gagatek , kreatura , nic , zero
  13. pospolicie; szwarccharakter , niegodziwiec , parszywiec , zgniłek
  14. pospolicie; świnia , psubrat , wesz , wsza , gnida, kawał drania[/b]
  i za darmo nie chcemy :(

 2. ;) Tak czy siak uważam,że definicja męskiego przyrodzenia – w potocznej polszczyźnie – najlepiej oddaje – i [b]DOSADNIE[/b]! poziom umysłowy #1
  Ps. Można dodać "Kawał" by dodać energii..;)

 3. CYT wyraźnie napisał:
  [quote]Hasło jucha posiada 96 definicji krzyżówkowych w słowniku.[/quote]
  Nie martw się – nie pomineli! Nie ma powodu by ci było przykro..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here