Będzie kino 3D w Nowej Dębie

30

28.03.2011r

Pierwotne plany zakładały montaż kina analogowego, jednak po konsultacjach z wykonawcą inwestycji i kierownikami kin o podobnym charakterze (m.in w Mielcu) samorządowcy podjęli decyzje o przeznaczeniu środków na budowę kina 3D.

Dyskusja na ten temat wywiązała się na posiedzeniu komisji budżetowej Rady Miejskiej. Radni jednomyślnie opowiedzieli się za wykonaniem kina, które będzie spełniało nowoczesne standardy, zwłaszcza że już za dwa lata \”filmy na taśmach\” wypadną z obiegu. Nie miały więc sensu pierwotne plany obejmujące zakup instalacji analogowej.


Fot.: Spotkanie samorządowców z wykonawcą inwestycji

Sala widowiskowa będzie najnowocześniejszą salą w okolicy. Zostanie wyposażona w 250 miejsc oraz nowoczesny sprzęt kinowy, nagłośnieniowy i oświetleniowy. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów dźwiękochłonnych będzie znakomicie wyciszona. Zakupione zostaną specjalne okulary 3D i bramki antykradzieżowe.

Nagłośnienie kina to specjalne zestawy głośników zaekranowych i superbasowych oraz rozmieszczone na sali głośniki „efektowe”. Filmy będą wyświetlane na rozwijalnym ekranie, wyposażonym w czteroformatową kurtynę ekranową.

Oświetlenie sceniczne zapewni 41 reflektorów, w tym takie jak MAC 301 Wash/Martin i Chroma Flood 200. To najwyższej klasy reflektory i naświetlacze LED o dużej jasności. Idealne do zastosowań rozrywkowych i teatralnych. Charakteryzuje je duża skuteczność kolorowego światła przy niskim poborze mocy oraz cicha praca i znikoma ilość produkowanego ciepła.


Fot.: Samorządowcy podczas wizytacji remontowanego obiektu

W urządzeniach można płynnie regulować nasycenie każdego z kolorów, co pozwala uzyskać 16,7 miliona barw. Czas pracy takiego urządzenia dochodzi do 100 000 godz. bezobsługowej eksploatacji (nie potrzebne jest czyszczenie, wymiana źródeł światła czy filtrów).
Nagłośnienie sceny zapewni 14 zestawów głośnikowych, wzmacniacze mocy oraz przewodowe i bezprzewodowe zestawy mikrofonowe. Wszystkie układy oświetleniowe i nagłośnieniowe będą sterowane poprzez komputerowe konsolety sterownicze, w tym bezprzewodowe.

W dniu 28 marca burmistrzowie Wiesław Ordon i Zygmunt Żołądź wraz z Radnymi: Marią Mroczek, Janiną Luberą, Tomaszem Gazdą, Tomaszem Licakiem, Janem Flisem, Markiem Ostapko, Stanisławem Skiminą i radnym powiatowym Jackiem Luberą odbyli wizytę w remontowanym obiekcie, gdzie spotkali się również z wykonawcą inwestycji, podczas którego samorządowcy zwiedzili teren budowy i uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i nie przewiduje się opóźnień w oddaniu obiektu do użytku.


Fot: Sala widowiskowa

Zdjęcia: Jacek Lubera
/opr. Info———————————————————————————————————-

————————————————————————————————————-

30 KOMENTARZE

 1. I po co było tyle psioczyć na Burmistrza,rozwiązania na miarę dzisiejszych potrzeb a wam ludziom z osiedla wszystko nie pasuje,wy wszystko wiecie najlepiej i w każdym widzicie potencjalnego kombinatora. Brak zajęcia i zajmujecie się sprawami przyziemnymi a nie patrzycie w przyszłość.I co teraz powiedzą ci co tak krytykowali remont budynku .Wypada posypać głowę popiołem , założyć pokutny worek i udać się do urzędu by przeprosić burmistrza.

 2. …no Tak !!! i KTO TU PSIOCZY!!![quote]#4 | Wyborca dnia 03/29/2011 09:01
  I po co było tyle psioczyć na Burmistrza,rozwiązania na miarę dzisiejszych potrzeb a wam ludziom z osiedla wszystko nie pasuje,wy wszystko wiecie najlepiej i w każdym widzicie potencjalnego kombinatora. Brak zajęcia i zajmujecie się sprawami przyziemnymi a nie patrzycie w przyszłość.I co teraz powiedzą ci co tak krytykowali remont budynku .Wypada posypać głowę popiołem , założyć pokutny worek i udać się do urzędu by przeprosić burmistrza.[/quote] , mecenas od siedmiu boleści SZACUN;) dla Pana Burmistrza za takę decyzję!!! , ale po co , PO! CO! od razu wsadzać KIJ W MROWISKO , tu widać kto jest takim POCHLEBCOM !!!!!!!! a tym artykułem to ****eś jak dzik w sosnę :(, zabierając się OD RAZU OD KRYTYKI !!! :P

 3. do4- Wyborca
  Krytyka remontu budynku to nie krytyka budowy kina. Takie same kino mogło być w nowym budynku.
  Druga kwestia:: początkowo zaplanowano kino w dawnej (analogowej) formie. Dopiero uwagi i sugestie (m.in w komentarzach internautów) doprowadziły do tego, że postanowiono wydać kasę na kino 3D.

 4. To nie pomysł i zasługa burmistrza kolego, nie wiesz chyba co piszesz, nie będzie żadnego posypywania popiołem bo nie ma ku temu żadnych powodów. Remont nie był krytykowany ze względu na potrzeby inwestycyjne ale ze względu na wysokie koszty i z tego powodu padały pytania i sugestie , czy nie lepiej wybudować za te pieniądze nowy obiekt. Nie siej fermentu.

 5. Rada liczy 15 radnych ja doliczyłam się tylko 7 gdzie się podziali pozostali radni , czy pozostałych 8 nie jest zainteresowanych losami SOK przecież kwota 6mln zł to spora część budżetu gminy

 6. Bardzo dobrze że powstaje taka sala kinowa .
  Jeśli będą wyświetlać nowości kinowe 3D
  ( i nie tylko jakieś dzisiejsze polskie komedie
  i filmy o tragicznych losach Polski i znanych polakach)
  w czasie dwóch, czterech miesięcy od premiery w większych miastach,
  gdzie mają multipleksy to bardzo dobrze. Jest tylko kwestia z jakiego
  miasta będą przywozić (taśmy ?, nośniki danych na których jest zapisany film ?)
  to też jest ważne jeśli chodzi o cenę powiedzmy dwukrotnego
  wyświetlenia takiego filmu i czas po premierze filmu.
  Jest szansa na dobrą rozrywkę na zimowe wieczory i ew. letnie nocne seanse. Brawo…
  Dawniej gdy przyjeżdżał gość z dwiema rolkami filmu na
  kilka minut przed godziną wyświetlania filmu kamień spadał z serca.

 7. Ludzie inteligentni nie są stworzeni do łopaty, Pan Bóg wyznaczył im inną rolę. A ty jak masz ochotę to sobie pokop w ziemi – wyjdzie ci to na pewno na zdrowie, a i złośliwość się roztopi. Pozdrawiam.

 8. [quote]#10 | antonio dnia 03/29/2011 14:50
  Do drurek. sam psioczyłeś i krytykowałęs, a teraz co, zmiękłeś. jesteś jak chorągiewka.
  #11 | Gosc dnia 03/29/2011 16:37
  bo drutek to przystaje do tych przy których może coś ugrać dla siebie… cały drutek, jak przywieje tak się chwieje[/quote] hihi FRAJERZY !!!! :o CO znowu wam cóś dokopałem nie umiecie patrzeć obiektywnie co jest dobre dla Miasta wam w głowie tylko zwada i PROBLEM "MAREK OSTAPKO" JAK MU dokopać !!!A może po KUMPLACH jego pojechać WSZYSCY Beeeeeeeeeeee :oa my frajerzy cacy widzę że przez to wam się koryto urywa i trza polizać pięty lub innego coś WŁADZY to że podoba Mi się ta inwestycja to z KINEM to na pewno i wielu to docenia ale fakt jest jeden to poprawka w działaniu i CHWAŁA ZA TO , i jedno dodam KOMUSZKI Ja swoich nie zmieniam !!! zal Mi was!!!:(:P

 9. Akurat mam na myśli tego Pana i wróżę mu dobrą przyszłość w samorządzie, tacy ludzie to unikaty w Nowej Dębie, i dobrze to zapamiętaj. Oby nie przyszło mu do glowy stąd wyjechać.

 10. [b]Pani Janino ! Proszę nie stać tak blisko obywatelki Mroczek. Jeszcze się Pani czymś zarazi….

  A Ty Drucik nie podniecaj sie , bo i tak do tej wylęgarni much nic nie dociera. Młode to i trawa im tylko w głowach. No, czasami i wóda. A i "truskawką" nie pogardzą, byle by tylko ktoś postawił. A będą gadać i pisać co "sponsor" chciał będzie……[/b]

 11. @15
  a/ Bóg wyznaczył ci brak rozumu?(Bóg to facet? skoro ''pan''?) – ech, ta etykieta,tfu!kólturwa…
  b/ Robota [b][size=16]Łopatom/ą[/size][/b] nie wyklucza inteligencji.
  c/Pokop w ''ziemi'' a ''rolę'' poznasz jaką Tobie Bóg wyznaczył / psia'krew.

 12. do #22
  a) Bóg (Pan to z szacunku i tak jest w bibli -że też trzeba ci takie rzeczy tłumaczyć? – ani to On ani Ona – według Ramthy to "Jestność" -dał rozum każdemu, tyle ,że niektórzy go rozwijają i wykorzystują
  b) nikt nie powiedział,że robota łopatą wyklucza inteligencję -choć nie określiłeś o jaką ci chodzi? rodzajów inteligencji jest conajmniej kilka (odsyłam do klasyfikacji)
  c) tak mi się fajnie składa w życiu, że nie muszę kopać w ziemi (choć uważam ,że to przyjemne) dla poznania roli jaką mi Bóg wyznaczył.
  Pozdrawiam.

 13. A gdzie w tym czasie byl radny Tomczyk M;jest w komisji kultury a sie nia nie interesuje.co? na kulturze zna sie jak sroka na g,,,,,,,,,,.Oj nieladnie nieladnie brac pieniadze za nic nierobienie .

 14. @23 – otóż trzeba mi tłumaczyć B) a niekoniecznie przy użyciu [tu cytat z @23 – [b]bibli[/b].] A co to? o.0?
  Twój -ad c) jest [color=#ff3300]doskonały[/color] i tego się trzymajmy!
  Pozdrawiam – pansa s.

 15. Rączki w górę to potraficie podnosić, na spotkania to już inna sprawa.
  Jak to powiedziała jedna mieszkanka – zrobi się referendum i wybiorą lepszych na wasze miejsce !

 16. aaa! @23 w ''księdze rodzajów inteligencji'' jest napisano –
  a)-jest lub brak.
  b)- dzielimy na:
  1/wrodzoną
  2/nabytą / lub na BYTOM!
  3/ nabytą drogą zakupu
  4/ wykształconą drogą ewolucji/edukacji
  5/ inne
  Ja osobiście sympatyzuję z punktem a B) lecz to przez to,że mi jej chronicznie brak/ a było 50/50 ech!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here