BIEG PAMIĘCI

3

10.04.2011r.

W dniu 9 kwietnia odbył się w Warszawie I Bieg Pamięci zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Warszawy i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Bieg ,w którym wystartowało blisko 200 zawodników miał na celu uczczenie ofiar Katastrofy Smoleńskiej , a szczególnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego.

W biegu na dystansie 5 km bardzo dobrze pobiegła 16 -letnia zawodniczka MKS Stali Nowa Dęba Katarzyna Wojciechowska , która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet a zarazem pierwsze wśród juniorek do 19 lat. Kasia przegrała jedynie z byłą wicemistrzynią Polski seniorek na dystansie 10 km , a obecnie czołową polską maratonką Renatą Kalińską z Warszawy. Impreza miała uroczysty charakter, a dekoracja zwycięzców biegu odbyła się w siedzibie PKOL.

Za 3 tygodnie Kasia wystartuje w eliminacjach do Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Biegach Górskich,które wyłonią 3 reprezentantki Polski na Mistrzostwa,które odbędą się 25 czerwca w Słowenii.

3 KOMENTARZE

  1. Przenieś się do Ożarowa bo tam położyli tartan na bieżni choć sekcji lekkoatletycznej nie ma, a w Nowej Dębie medale mistrzostw Polski, wicemistrz Europy w chodzie ,a bieżnia zarasta trawą i po większym deszczu nie da sie biegać bo po kostki w błocie się brodzi .Burmistrz i radni nie widzą potrzeby żeby to zmienić.Widocznie dziadostwo im odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here