„Ciśnienie na Życie” na VIII edycji „Militariady”

4

Już 19 czerwca podczas nowodębskiego festiwalu „Militariada”, na specjalnym stoisku kampanii „Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00-20:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który przeprowadzi badania i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.

Militariada to wydarzenie dla miłośników imprez plenerowych, które organizowane jest już po raz ósmy. W weekend 19 czerwca, w Nowej Dębie oprócz atrakcji muzycznych (m. in. koncert Kasi Popowskiej oraz zespołu Feel), konkursów, prezentacji sprzętu wojskowego oraz pokazów grup rekonstrukcyjnych, chętni będą mieli możliwość zadbać o swoje zdrowie.

Dzięki stoisku kampanii „Ciśnienie na Życie”, które po raz kolejny pojawi się na „Militariadzie”, wszyscy zainteresowani będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom z zakresu układu krążenia. Badania przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny to nie tylko pomiar ciśnienia tętniczego krwi, ale także innowacyjne badanie wieku serca. Ocena wieku serca, prowadzona za pomocą specjalnej aplikacji, pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia.

Pomiary ciśnienia oraz wieku serca będą odbywać się 19 czerwca w godzinach 10:00-20:00.
W tym roku impreza odbędzie się w nowej lokalizacji – tuż za wjazdem na tereny rekreacyjno-parkowe „Nad zalewem” przy ul. Kościuszki.

 

4 KOMENTARZE

  1. Moze ktos wie czy beda na Militariadzie sare powycierane szorty wosjskowe?. Wybieram sie nad morze i tak sobie mysle, ze fajnie by bylo smigac na plazy w takich gatkach.
    Dzieki z gory za info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here