Ćwiczenia wojskowe dla urzędników

0

Pracownicy jednostek podległych Marszałkowi Województwa Podkarpackiego wzięli udział w ćwiczeniach obronnych pk. „Wrzesień 2015”. Ćwiczenia tradycyjnie odbyły się na poligonie wojskowym w Nowej Dębie. Szkolenie prowadzili żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu reprezentował Krzysztof Pitra, wicestarosta powiatu.

Jak podkreślili organizatorzy tego typu szkolenia, mają za zadanie podnieść gotowość urzędników na wypadek wystąpienia sytuacji za-grożenia. Ponadto tego typu ćwiczenia pozwalają na bezpośredni kontakt z wojskiem w warunkach poligonowych, co umożliwia wykonanie zadań i realizację całego zakresu szkolenia.
Uczestnicy szkolenia obejrzeli działania saperów polegające na wykonaniu przeprawy poprzez działanie ładunku wydłużonego. Odpa-ono 500-kilogramowy ładunek wybuchowy, który utworzył przejście w polach minowych przeciwnika na odległość 100 metrów.


Ponadto każdy uczestnik mógł z bliska obejrzeć sprzęt, jakim dysponuje 21 Brygada Strzelców Podhalańskich. Zorganizowano także strzelanie z pistoletu wojskowego.


Fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski

—————————————–
Głosuj na PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here