Czy w godzinach otwarcia basenu powinno się wymieniać wodę?

42

08.08.2012r.

Kto by w jakimkolwiek mieście pomyślał, żeby wodę wypuszczać z basenu podczas gdy ludzie tam przebywają i oczekują kąpieliw upalne dni zwłaszcza dzieci? – pyta jedna z Czytelniczek portalu i dodaje: Płaciliśmy za wejście jak za normalne kąpanie na basenie. Tylko w Nowej Dębie takie jaja mogą się zdarzać i się zdarzają.

Podobne emocje towarzyszyły Internautom którzy komentowali te sytuacje w temacie zawodów pływackich. –Jak można przy takim upale jaki dziś był tzn ok 30-35 stopni wypuszczać wodę z brodzika o godz 14.30 jak by nie można było tego zorganizować np. o godz 17 (zacząć wypuszczać wodę) tylko jak ludzie po pracy przychodzą z dziećmi na basen a tu wody w brodziku BRAK. PORAŻKA. – napisał „niezadowolony klient” .

Z kolei Internauta podpisujący się pseudonimem „rodzic” stwierdził – Jak można przyjąć pieniądze za wejście dzieci i nie powiedzieć że za pół godziny nie będzie w ogóle wody w brodziku(zasłonić się informacją pisemną pod stołem, gdzie kasuje się bilety).

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do kierownictwa Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Poniżej publikujemy odpowiedź ( w całości) pana dyrektora Adama Szurgocińskiego: –Do tej pory do SOSiR nie wpłynęła żadna skarga na ten temat. Poniższe wyjaśnienia powinny rozwiać wątpliwości. Według informacji uzyskanych od osób odpowiedzialnych czyli ratowników i Kierownika obiektów SOSiR zawór spustowy został odkręcony ok. godz. 14.30. Woda w brodziku była do godz. 17.00 i dzieci swobodnie bawiły się w wodzie. Ponadto od godziny 10.00 w kasie basenu przedstawiona była informacja, że od godziny 14.30 woda w brodziku będzie wypuszczana. Dodatkowo kasjerka ustnie informowała klientów wchodzących po godz. 15. Wszystkie te czynności związane były z cotygodniowym cyklem czyszczenia i dezynfekcji brodzika, które muszą być wykonane bez względu na pogodę. Taki cykl wedługg najnowszych zaleceń „SANEPIDU” (wypuszczanie wody, czyszczenie podchlorynem, płukanie i przechlorowanie) trwa zwykle ok. 6 godzin stąd też musi zakończyć się przed zmrokiem. Za utrudnienia przepraszam.

/rek

42 KOMENTARZE

 1. Wywalcie tego Adama Szurgocińskiego na "zbity pysk" za nie kompetencję.Dla mnie to o jego – przepraszam nie wystarczy ,czas ponieść konsekwencje Panie Szyrgociński.Czas odejść.

 2. Nie no jak czytam takie teksty dyrektorów to mi ręce opadają. Kasjerka, ratownik, pracownik a Dyrektor gdzie ? Dyrektor pyta swojego pracownika o której odkręcił wodę jakby na basenie pracowało 500 osób i i spuszczano wodę z 40 niecek i nie można tego ogarnąć. Toż to kpina. Chłop odkręcił bo mu ktoś tak kazał a teraz Dyro udaje wariata, że nie wiedział i zwala winę na Bogu ducha winnych ludzi. Ojjjjjj "ŻONDZONCY"…………. odwagi odrobinę odwagi….. w ten sposób każdą sprawę można zwalić na podwładnych, aby ratować własną d***ę.

 3. Powinno to wyjaśnienie co nie którym rozwiać wątpliwości.

  A gdyby woda w brodziku była brudna, to byłoby dobrze czy źle ?
  Ludzie nie macie się czego czepić, wszystko wam przeszkadza to że woda zimna, ciepła , brudna, czysta to że słońce świeci to że nie świeci. O co w am ludzie chodzi ?
  Ja już dawno temu wybrałem Zalew i nic mi tam nie przeszkadza, nawet wy maruderzy, bo was tam wcale nie widzę. Dziękuję i nie pozdrawiam.

 4. [quote]Jacy jesteście mądrzy w wirtualu,jacy odważni.W realu natomiast to dzióbek w trąbkę i spuszczona głowa.[/quote]

  To się tyczy także ciebie. A że stołki ci się marzą to wiadomo… ale jakoś bez powodzenia… Na szczęście!

 5. Czy w godzinach otwarcia basenu powinno się wymieniać wodę?

  Postaram się odpowiedzieć na to pytanie, jednocześnie informując że nie jestem pracownikiem basenu.
  Przede wszystkim SOSiR to zakład pracy administracji państwowej, więc nikt na stołku dyrektorskim nie będzie pracował jak na własnym tzn. jak własna działalność gospodarcza, to samo dotyczy się pozostałych pracowników.
  Wystarczy spojrzeć wstecz kilka lat- jak było za panowania Juliana- ten dopiero to był LESER,
  Jak społeczeństwo dba o majątek wspólny-państwowy ?
  Dyrektor, pracownik, kierownik takiego zakładu pracy nie wykona więcej pracy ponadto, bo mu za to nikt nie zapłaci, więc po jakiego pierona ma się starać i tak dostanie te same pieniądze co zwykle.
  Więc o 7 00 początek a o 15 00 koniec, przecież każdy był w urzędach i tego typu placówkach , każdy widział jak wygląda ta praca niczym sie nie różni od tej na basenie.
  Proszę otworzyć sobie własną działalność gospodarczą a zobaczycie zupełnie inny świat.

 6. Przecież to ty sobie wycierasz gębę ludźmi którzy w przeciwieństwie do ciebie mają odwagę działać dla tego miasta, narażając się na styczność z takimi "miernotami" jak ty. Nigdy nie napisałeś żadnego komentarza na zasadzie: nie zgadzam się z przedstawionymi argumentami ponieważ… <– po czym wstawiałeś własną argumentacje. Twoje wypowiedzi sprowadzają się do obrażania. Nie ma w nich żadnego merytorycznego przekazu. Jeśli ktoś krytykuje zadłużanie gminy to nie pisz: "ale głupek" lecz napisz coś sensowego. Jeśli ktoś krytykuje lekkomyślność władzy w temacie strat wody to napisz, że 25% to nie tak dużo ponieważ… <- wstaw argument. Wówczas dyskusja ma sens.

 7. Otóz panie szanowny Szurgociński,kasjerka nie dośc ,żę nie informowała ustnie to jeszcze z wrednym usmiechem na twarzy ,nie chciała zwrócic nam pieniędzy,kiedy po 5 minutach od wejścia z dziećmi chcieliśmy wyjść.CHyba należałoby bardziej pilnowac swych pracowników!A poziom wody w brodziku o godzinie 15,30 był taki ,ze mojej 6 letniej córce był po kolana!!!Kpina!

 8. a ja mam zdj. z tego dnia więc niech nie mówią ze do godz. 17tej woda była i dzieci się kąpały bo mam to na telefonie ile wody było i o której godz. dzieci z zjeżdżalni na czysty beton jechały kpina totalna nikt nie informował ze wode beda wymieniać .

 9. nie przepraszaj panie Adamie bo te przeprosinyjuż nic nie zmienią tylko na przyszłość więcej rozwagi w podejmowaniu decyzji, to co pan mówi że woda w brodziku była do godz 17 to jakaś KPINA ( no chyba że woda po kostki dla dzieci to też woda do pływania dla nich !!!) " [quote]Ponadto od godziny 10.00 w kasie basenu przedstawiona była informacja, że od godziny 14.30 woda w brodziku będzie wypuszczana. Dodatkowo kasjerka ustnie informowała klientów wchodzących po godz. 15.[/quote] Super informacja, tylko szkoda że nie można było napisać tego dzień wcześniej a nie w dzień który był najbardziej gorącym dniem w te wakacje (choć tablica z info od której będzie spuszczana woda była pod stolikiem a pani na kasie nie informowała ludzi przychodzących, no może jak już nie było prawie wody w brodziku czyli około godz 16 z minutami). i jeszcze jedno skoro cykl czyszczenia basenu trwa ok.6 godz to czemu ratownicy którzy czyścili basen wyszli max o godz 18.30. a zaczeli sprzątać ok 17.00. pozdrawiam i następnym razem proszę lepiej się zorientować u "swoich " pracowników, bo chyba są lekko nie kompetentni.

 10. Ciekaw jestem czy widzialas swoj usmiech obsugujac klientow w Stokrotce i czy zawsze byl on taki jak powinien. I czy przypadkiem twoj kierownik pilnuje cie jak nalezy???

 11. Panie Szurgociński- kasjerka i cała basenowa załoga powiedzą Panu to co będzie Pan chciał usłyszeć- to chyba oczywiste.
  Osobiście byłem świadkiem gdy około 15:50 wchodziłem z dzieckiem na basen że kasjerka nie poinformowała ani mnie ani kolejnych rodziców wchodzących z dwójka dzieci. Tak więc szerzenie takiej populistyki jest nie na miejscu.
  Co do poziomu wody to zgadzam się może i była w brodziku do 17tej ale jej poziom zagrażał wogóle korzystaniu z tego basenu… Resztę pozostawię bez komentarza.

 12. dla twojej wiadomości szanowny do#9
  nie pracuję w stokrotce a w pogotowiu ratunkowym i byłam tego dnia na bsenie z 3 własnych dzieci!!!!!
  Ach i jeszcze chciałam dodać-że owszem ,widziałam swój usmiech-jest piękny i powalający:)

 13. hehe dobre sobie czyszczenie brodzika 6 godzin- od kiedy- może i takie sa procedury ale nigdy nikt ich nie przestrzegał. Jak zwykle wali się ludziom kit żeby zamknąć usta- żenada jak ktoś zawalił niech walnie się w pierś i tyle ani pier…lenie kotka.
  A tak na marginesie to też dobre: Sanepid zapowiada się kiedy przyjedzie na kontrolę- scenariusz rodem z filmów Pana Barei haha

 14. Jakoś przedstawiasz… I sam zaliczasz się do dyżurnych ujadaczy, zakrzykując zdanie innych lub rozmywając temat (tak jak teraz… bo to Ty zszedłeś na boczne tory dyskusji…). Zacznij zmieniać świat na lepsze od siebie.

 15. I oto po raz kolejny dyżurny ujadacz pozwolił był sobie na zamieszczenie jakże "inteligentnego wpisu" obrazującego po raz kolejny poziom intelektualny jakim raczy nasz od dłuższego czasu. Słowa cyt. "osmarkany" "nie warto dyskutować" są wydatnym przykładem zubożenia intelektualnego takich osób. Jeżeli nie wiesz co napisać nie pisz nic, wszak nikt i nic nie zmusza się do wypisywania kolejnych bredni. Po raz kolejny powiadam ci CIESZ SIĘ, ŻE NA TYM PORTALU masz możliwość obrażania ludzi, bo oczy nikomu tak nie powiesz gdyż poza brakiem odrobiny honoru brak ci również elementarnych zasad kultury.

 16. do #7
  [quote]TO WY JESTEŚCIE PIENIACZAMI,NIE JA[/quote]
  ku*wa ręce opadają..
  Ja jestem pieniaczem?
  Jesteś z tej samej gliny jak autor postu ''do wesołka''..
  Hurtem wrzucasz do kotła bolączki własne i ''jedziesz'' nie patrzysz czy kogoś możesz urazić tak napisanym postem.
  "'Nikt ci nie wmówi,że białe jest białe a czarne jest czarne.''
  Dystansu nieco! jak dasz radę.powodzenia.

  ps. Ha! ;) wyjmij źdźbło z oka swego i zamontuj bliźniemu swemu belkę B)B)

 17. ale.. osso chozi?

  a Pon Sz. napisał że woda była do 17 to była do 17. Więc nie walce głupa jak wyszliście o 15:30 to jeszcze była. nie sądze, wisieliście na ogrodzeniu i lookaliscie czy wody nie było od 15:59 czy od 16:01 no chyba, że wisieliście na płocie w upale +37 C we wcieniu…
  Uważam że info o wymianie powinno byc wypisane wysoką czcionką nawet wytłuszczoną bym zrobił tak z 100 pt by wiara widziała " "koncijerta nie budiet, zaje…li wodu"

 18. A ja mam dużego brzucha i na basen nie chodzę i nie mam tych problemów. Zresztą, odkąd zobaczyłem pływającego klocka w basenie to chociaż byłbym cienki w brzuchu,to na ten basen nie wejdę

 19. Do jakiej 17 Byłam z dzieckiem tego dnia na basenie i Nie zostałam Poinformowana przez nikogo ze o godzinie 14:30 bedzie wypuszczana woda z basenu.. Kpina Kpina i jescze raz KPINA ! A i mam jescze jedna UWAGĘ czy basen ZAWSZE czyśćicie jakimś RUSkimPROSZKIEM do Prania.? jezeli tak to ja dziekuje NIE bede korzystrac z tego basenu… bo chyba sa inne specyfiki na dezynfekowanie basenów.. Moze i nie znam sie Ale Proszek DO Prania służy DO PRANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 20. nie mogę tego wszystkiego zrozumieć co się w tej dębie dzieje na tym basenie co tyle pokoleń się nauczyło pływać, za ś.p. Andrzeja G. były nie do pomyślenia takie ABSURDY jakie w tej chwili się dzieją na basenie, więc proszę szanowne kierownictwo SOSIR-u aby następnym razem najpierw 10 razy pomyślało zanim podejmie jakąkolwiek decyzje niż później się głupio tłumaczyło bo przechodzi to ludzkie pojęcie !!! no chyba że NA WŁADZE NIC NIE PORADZE

 21. A to dobre, na początek lata SOSiR zafundował nam nowe stroje kąpielowe (te stare się ubrudziły farbą), teraz zaprasza nas do basenu bez wody. Co jeszcze nam zaoferuje tego lata?

 22. 1. Farba brudząca stroje;
  2. Basen bez wody;
  3. Darmowy "masaż stóp" (chodzi o "wylewkę po której stąpamy)
  4. Za dużo chloru
  5. Zjeżdżalnia zwana SŁONIEM JULIANEM – dziecko zjeżdża całe 0,3 sekudny (te większe siedząc na niej już mają nóżki w wodzie).

  LASOWIACKA PROWIZORKA.. JAK ZAWSZE!

 23. Czy ktoś wie, kiedy otworzą Luzyk dla mieszkańców?
  Czy pobierane są wejścówki?
  Czy jest ratownik?
  Czy woda jest czysta i przebadana przez sanepid?

 24. Czy ten portal może przedstawiać takie informacje ?
  Czy ten portal może obrażać ludzi ?
  Czy ten portal powinien działać ?
  Czy ten portal nie powinien być zamknięty ?

 25. 1. Każdy tak i ten powinien przedstawiać wszelkie informacje nie tylko te które są propagandą władzy !
  2. Portal nigdy nikogo nie obraził. Obrażają innych w tym prowadzących ten portal ludzie nie mający kultury i obawiający się pokazania prawdy a nie fałszu !
  3. Zwłaszcza ten portal powinien działać bo inne nowodębskie jak widać sieją fałszywą propagandę na temat cudów, których nikt nie widzi !
  4. Ten portal powinien się bardziej ROZWINĄĆ a zamknąć proponuję inne nowodębskie, które poza wypisywaniem jak to jest niby dobrze nie przekazują rzetelnych informacji !

 26. A kim że jest to biedne dziewcze sprzedające bilety?
  Czyżby jakaś rodzinka kierownictwa?
  Jest zdecydowanie niekompetentna, słabo douczona [bo widać że zwrotu na kasie też zrobić nie potrafi].
  A wracając do odpowiedzi Pana Dyrektora to czy kierownik znajdujący si ę poza Nową Dębą jest w posiadaniu wiarygodnych informacji na temat wypuszczania wody z basenu?

 27. Basen odkryty jest dla sosiru jak wrzód na **** i najchętniej by go zamknęli.
  Mam wrażenie, że tegoroczne działania mają na celu urobienie mieszkańców, aby sami doszli do wniosku , że ten basen nie jest potrzebny albo denerwowanie korzystających opieszałością , aby więcej przyjść już nie chcieli.
  Obiekt praktycznie muzealny, a przy dyskusji o cenach biletów porównuje się go do rzeszowskiego, czy mieleckiego.
  Niska frekwencja i co za tym idzie galopująca nierentowność związana jest z brakiem atrakcji , basen jest niedofinansowany i niezadbany. Place zabaw jak prywatne przed domem , zjeżdżalnie już ktoś wyżej opisał, dalej nie będę wymieniał i się czepiał.
  Każde wakacje za młodu tam spędzałem i teraz żal patrzeć ……

 28. Też tak uważam (do wpisu #34)
  Wszystkie działania kierownictwa zmierzają w jednym kierunku : pokazać jak basen jest nie opłacalny, ile problemów jest z nim, a w dalszych krokach zamknąć i już więcej go nie otwierać !
  To jest priorytet SOSiRu.
  Zamknąć basen , zakopać , wyrównać i działki sprzedać !

 29. coś w tym musi być prawdy co piszą poprzednicy
  bo przez ostatnie kilka lat zupełnie nic na basenie nie zrobiono
  ZUPEŁNE NIC
  a powiem więcej to miejsce popada w rujnę
  będziemy mogli podziekować zarządcą sosir za kolejne zniszczone miejsce w Nowej Dębie, kilka już mamy zalew, hotel a teraz basen

 30. O tak WW # 34 przedstawił to bardzo dobrze. Nic dodać nic ująć.
  [i]Basen odkryty jest dla sosiru jak wrzód na **** i najchętniej by go zamknęli.
  Mam wrażenie, że tegoroczne działania mają na celu urobienie mieszkańców, aby sami doszli do wniosku , że ten basen nie jest potrzebny albo denerwowanie korzystających opieszałością , aby więcej przyjść już nie chcieli.
  Obiekt praktycznie muzealny, a przy dyskusji o cenach biletów porównuje się go do rzeszowskiego, czy mieleckiego.
  Niska frekwencja i co za tym idzie galopująca nierentowność związana jest z brakiem atrakcji , basen jest niedofinansowany i niezadbany. Place zabaw jak prywatne przed domem , zjeżdżalnie już ktoś wyżej opisał, dalej nie będę wymieniał i się czepiał.
  Każde wakacje za młodu tam spędzałem i teraz żal patrzeć ……[/i]

 31. widzę bardzo burzliwy temat podałam do info!!heh , i co z tego? nikt z tego sobie nic nie robi za to ja ciekawostek sie tu dowiedziałam:) proszkiem czyścić basen:) żal.a tak a p ropos następnym razem próbkę wody wezmę przy wysokiej temperaturze i pojadę z tym osobiście do sanepidu!!! wtedy nawet to sześciogodinne czyszczenie brodzika im nie pomoże:D

 32. he he wez sobie probke i jedz to sie dopiero zdziwisz w sanepidzie jak cie potraktuja. w sumie tak jak powinni czyli jak wariatke :) a tak na marginesie zastanawiam sie komu ty chcesz zrobic na zlosc? masz myslenie ptasiego mozgu lub sfrustrowanej 15-latki. i jeszcze jaki trumf "ale narobilam". oj straszny zal i myslenie w tym waszym za****iu. dobrze ze sie z tamtad uwolnilam

 33. Gdzieś to już słyszałam (może czytałam) : [b]Do tej pory do SOSiR nie wpłynęła żadna skarga na ten temat.[/b] a , tak w innej sprawie tłumaczył się burmistrz w sprawie wyciętych dębów twierdząc , że żadna uwaga nie wpłynęła. Ludzie ta sama śpiewka, tłumaczenie którego słuchać się nie chce. Co wy potrzebujecie dowodów na piśmie, nagrań audio czy wideo i tak się wszystkiego wyprzecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here