DEZAMET UZBRAJA RAKI

15

Zakłady Metalowe DEZAMET S. A.  w Nowej  Dębie, z końcem marca bieżącego roku, dostarczyły kolejną partię 120mm naboi moździerzowych odłamkowo-burzących zmodernizowanych wykorzystywanych w moździerzach samobieżnych M120 RAK. Tym razem dostawa obejmowała kilka tysięcy sztuk.

Realizacja zamówienia jest następstwem umowy zawartej z końcem 2020 roku pomiędzy „Dezamet” S. A., a  Agencją Uzbrojenia (wcześniej Inspektorat Uzbrojenia). Umowa ta obejmuje modernizację i dostarczenie do Sił Zbrojnych RP 10,5 tys. szt. 120 mm naboi moździerzowych odłamkowo-burzących. Realizacja kontraktu przypada na lata 2021-2022.

– Pocisk o kalibrze 120 mm jest wykorzystywany przez załogi zespołów operujących moździerzami samobieżnymi M120. Modernizacją tych naboi zajmujemy się od 2016 roku sukcesywnie wypełniając kolejne zlecenia i umowy. Należy podkreślić, że tegoroczna dostawa amunicji została wykonana z dużym wyprzedzeniem czasowym w stosunku do terminu wynikającego z umowy, co jest istotne dla użytkownika.  Zaufanie jakim cieszą się produkty DEZAMETU świadczą o wysokiej jakości naszych wyrobów i profesjonalizmie pracowników  – mówi Jerzy Deruś, Prezes nowodębskiej Spółki.

Należące do Grupy Kapitałowej PGZ Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. produkują szeroką gamę amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada akredytowane laboratorium badawczo-pomiarowe. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Defender, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

15 KOMENTARZE

  1. Matołusz Kłamliwy ściga Europę żeby nie brała gazu od ruskich, a PiS zawetował ten pomysł i będzie brał LPG z rosji

    Bo dużo elektoratu by zapłaciło drożej i odeszli by przy wyborach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here