Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja w Nowej Dębie

18

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto jest doskonałą okazją do wywieszenia biało-czerwonej flagi przed naszym domem lub na balkonie. W ten sposób wyrażamy swój patriotyzm i akcentujemy więź z Narodem. Zachęcamy do włączenia się we wspólne świętowanie. Zróbmy wszystko, żeby w te dni Biało-Czerwona została należycie wyeksponowana.

Pragniemy zaprosić Państwa na uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja, które odbędą się w Nowej Dębie. W poniedziałek 2 maja o godzinie 12:00 będzie miało miejsce uroczyste wciągnięcie Flagi Państwowej na maszt na Placu mjr. Gryczmana. W trakcie wydarzenia nastąpi rozdanie flag Mieszkańcom.

Nazajutrz obchodzić będziemy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Tradycyjnie jest to również dzień odpustu w Parafii Matki Bożej Królowej Polski. Z tej okazji ksiądz proboszcz Henryk Król zaprasza na uroczystości odpustowe. O godzinie 12:30 w kościele parafialnym J.E. ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz poświęci organy zakupione w Anglii. Następnie, bezpośrednio przed Mszą Świętą odbędzie się koncert organowy z udziałem Chóru „Cantate Domino” z Ostrowca Świętokrzyskiego pod dyrekcją Andrzeja Budzińskiego. Msza Święta odpustowa koncelebrowana przez ks. biskupa Krzysztofa rozpocznie się o godzinie 13:00. Przed rozpoczęciem Mszy Św. nastąpi uroczyste złożenie kwiatów przez przedstawicieli samorządu lokalnego pod Tablicą Konstytucji 3 Maja.
Przez dwa dni świąt majowych odbywać się będą liczne wydarzenia organizowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Szczegółowy harmonogram uroczystości oraz przewidziane atrakcje znajdą Państwo na poniższym plakacie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach!

/UMiG

18 KOMENTARZE

  • ENTARZE
   Mieszkaniec
   29 kwietnia 2022 at 14:11
   Niejeden czerwony wywiesil by Flage z Serpem i Mlotem

 1. Powinniśmy wywiesić jak najwięcej flag Naszego kraju, żeby dać tym samym konkretny przekaz, niektórym „gościom”:

  Tu jest POLSKA!
  I tu zawsze będzie POLSKA!

  • Tak, to prawda. Pamiętamy te słowa. „Polin. Tutaj spocznij”. hanóka i te śmieszne czapeczki na łbie rok w rok :) Taka to właśnie suwerenność :)

 2. Puszczasz posty gdzie lecą bluzgi kurwami i chujami, gdzie nawiedzeni szarlatani kościoła albo kolesie o podwójnej moralności seksualnej wypisują swoje teorie, a blokujesz tych co grzecznie, po polsku, artykułują prawdy ogólnie znane, ale przemilczane. Bo dotykają tych których dotknąć nie wypada, albo spowodują retorsje. Najlepiej by było gdybyś napisał gdzieś instrukcję jakich słów można używać na tym „forum”, oraz listę tematów które mogą obrażać „wszystkich świętych”. A najlepiej gdyby wzorem Trybuny Ludu określić w nagłówku jakiej partii jest organem to forum. I wtedy zaglądali by tu tylko wyznawcy tej jedynej słusznej religii, wypisując posty wzajemnej adoracji.

 3. Anonim
  1 maja 2022 at 07:06
  PRECZ z KOMUNA

  Jak to się u wielu zmienia punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia.
  Jeszcze nie tak dawno takie jak tu,,Anonimy”należały do jedynej słusznej partii a teraz krzyczą głośno ,,precz z komuną”.Jeszcze nie tak dawno w święto pierwszomajowe i w pierwszomajowym pochodzie takie Anonimy jak na tym portalu z dumą niosły czerwony sztandar.
  Popatrzcie na blok ,,patronacki”na ul.T.Kościuszki.Toż to tam mieszkania dostali najbardziej czynni i zajadli działacze ZSMP i PZPR.Szybko zmienił im się punkt widzenia,niosą teraz sztandary kościelne,solidarności oraz należą do rycerzy itp grup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here