[FILM] Gminny rzeczoznawca w sprawie plant: Rozwalić to i wybudować od nowa

34


Rzeczoznawca wynajęty przez Gminę do realizacji programu naprawczego wartej 5,5 mlna złotych fuszerki w centrum miasta w rozmowie z TVP Rzeszów mówiąc o murkach powiedział: „[Wykonawca] twierdzi, że to nie jego wina, że ciężko, że to jest dużo roboty. że to jest trudne do wykonania. To jest prosta sprawa! Buldożery, łomy młoty i rozwalić to i wybudować od nowa„.

Poniżej zamieszczamy skrócony zapis audycji telewizyjnej oraz nagranie jakie zostało wyemitowane w TVP Rzeszów.

LEKTOR: Urząd Marszałkowski zmniejszył o 133 tysiące złotych dotację na rewitalizację centrum Nowej Dęby. Okazało się, że firma wykonująca prace budowlane dopuściła się szeregu uchybień czyli po prostu zrobiła fuszerkę. Kontrola rozpoczęła się od ekspertyzy jednego z radnych, który zauważył usterki i postanowił zareagować nawet na własny koszt.
TVP RZESZÓW:Eksperci z Rzeszowa stwierdzili między innymi , że płyty granitowe w reprezentacyjnej części centrum są źle ułożone, pękają, na dodatek są różnej jakości. Zauważyli że kostka brukowa nie trzyma się podłoża.
MAREK OSTAPKO: Moja ekspertyza była robiona metodami bezinwazyjnymi. Nie mieliśmy prawa wykonania odwiertów.
TVP RZESZÓW: Rzeczoznawcy nie pozostawili suchej nitki na firmie która budowała murki okalające centrum miasta.
ZYGMUNT ŻOŁĄDŹ: Była komisja odbiorowa w skład której wchodziłem ja, między innymi kierownik działu inwestycji, odpowiedzialny pracownik i inspektor nadzoru.
TVP RZESZÓW: Czy wtedy to było wszystko takie krzywe jak tu widać?
ZYGMUNT ŻOŁĄDŹ: No komisja tego nie zauważyła, nie zwróciła na to uwagi.
TVP RZESZÓW: Pan tego też nie widział?
ZYGMUNT ŻOŁĄDŹ:No niestety jakoś mi to umknęło

(…)

URZĄD MARSZAŁKOWSKI TOMASZ LEYKO: Kontrola stwierdziła naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych jak i również stwierdzono uchybienia w wykonaniu (…) Około 133 tysiące zostanie odjętych z dotacji.
TVP RZESZÓW: Dotacja może być jeszcze mniejsza o ile władze Nowej Dęby do końca czerwca nie usuną wszystkich usterek. Ich listę miasto przekazało firmie Flis, wykonawcy rewitalizacji. 30% prac wykonano. A reszta? (…) Tempo prac tak ocenia rzeczoznawca:
RZECZOZNAWCA Z. CHROBAK: Bo murki determinują całość robót. [Wykonawca] twierdzi, że to nie jego wina, że ciężko, że to jest dużo roboty. że to jest trudne do wykonania. To jest prosta sprawa! Buldożery, łomy młoty i rozwalić to i wybudować od nowa.
TVP RZESZÓW: O ile wykonawca nie usunie usterek w terminie. Miasto zrobi to na własny koszt. Wtedy jednak należności może dochodzić na drodze sądowej.

 MATERIAŁ TVP RZESZÓW

Zobacz ten materiał na stronie TVP Rzeszów klikając TUTAJ

———————————————————————————————-

34 KOMENTARZE

 1. I gdzie te naprawy plant panie Ordon? Gdzie wymiana płyt? Gdzie naprawa murków? Już połowa miesiąca mija a nic się nie dzieje. W kulki chcecie grać? Myślicie, że znowu na papierze się napiszę, że zrobione dobrze i to przejdzie? Bądźcie pewni, że nie przejdzie. Ludzie wszystko widzą i nie boją się już mówić o waszych sprawkach. I jeszcze to zdanie, że gmina dokona napraw na własny koszt. To powinno zostać wykonane na koszt Orodna i Żołędzia!

  • ZYGMUNT ŻOŁĄDŹ: Była komisja odbiorowa w skład której wchodziłem ja, między innymi kierownik działu inwestycji, odpowiedzialny pracownik i inspektor nadzoru.
   TVP RZESZÓW: Czy wtedy to było wszystko takie krzywe jak tu widać?
   ZYGMUNT ŻOŁĄDŹ: No komisja tego nie zauważyła, nie zwróciła na to uwagi.
   TVP RZESZÓW: Pan tego też nie widział?
   ZYGMUNT ŻOŁĄDŹ:No niestety jakoś mi to umknęło
   —————-
   NO JAK MOŻNA? WSTYDU ON NIE MA? ZA CO TAKI ORDON I ŻOŁĄDŹ BIORĄ WIELKĄ KASĘ CO MIESIĄC? JAK SIĘ NIE ZNAJĄ I NIE POTRAFIĄ SOBIE DOBRAĆ LUDZI TO NIECH NIE ZAJMUJĄ STANOWISK.

 2. Oj czaruś czaruś ty nic nie widziałeś komisja nie widziała, kto ci w to uwierzy? oj ty cyganić nie umiesz? oczka rozbiegane i coś taki mało przekonujący jesteś panie burmistrzu, oj nie ładnie.
  A może same te murki się pokrzywiły, po deszczu np.?

  A może Ostapko pokrzywił z Grzędą razem? jak tak to na milicje z nimi za niszczenie mienia.

  Ostapce ust się nie udało zamknąć to teraz uszy całej reszcie chcecie zamykać i pod dywan.

  Klepnęliście odbiór i to z pompą a tu masz , zesrało się.

  KOMPROMITACJA

  Ratunkiem tylko DYMISJA

 3. „O ile wykonawca nie usunie usterek w terminie. Miasto zrobi to na własny koszt. Wtedy jednak należności może dochodzić na drodze sądowej.” – Czyli miasto zapłaci firmie za remont (może tej która robiła planty albo zalew)po czym wystawi rachunek za remont a firma Flis go zapłaci w dwóch ratach pierwszą jak będzie mieć a drugą jak będzie chcieć.

 4. o rzesz k, dawno tak się nie uśmiałem. 4 profesjonalistów bez uwag odebrało betonplatz – pomroczność jasna, czy jaka inna choroba…

  • To prawda Zyczliwy znaja sie tylko na DEBACH ,ale juz starych akacji zaparkowanych na parkingach nie rozpoznaja

 5. Wszystko juz zostało powiedziane, teraz juz tylko rezygnacja tych panów ze stanowisk i przykładna kara, żeby odstraszyło innych burmistrzów w innych gminach od takich praktyk. Szkoda ze na naszej gminie to musi być cwiczone, bo strata pieniędzy, chyba ogromnych no i wstyd na cała Polske, śmieją sie z nas i bedą sie śmiać niestety.

  • Trzeba mieć honor by się zdobyć na taki gest. Oni uważają, że są najlepsi i bardzo dobrze rządzą. Zawalili dwie ważne sprawy warte w sumie ponad 7 milionów i jeszcze dalej chcą rządzić. Masakra jakaś.

 6. Na marginesie -Jak by nie pan Otapko nadal ZŁOdzieja „byście” wybrali.. – bo,ładnie mówi i wygląda i naprawia miasto….
  ps.

  • ponoć na plantach jest chuj, dupa i kamieni kupa, ale nikt tego nie widział w czasie odbioru, zwłaszcza pan burmistrz Ż.

 7. Na militariadzie sprzedawali pocztowki z wizerunkiem miasta…najbardziej podoba mi sie ta z plantami czekalskiego!wychodzi na to że włodarze tez sie wstydzą beton placu i woleli zamowic ze starymi plantami!

 8. Odchodzi pokolenie, których największymi dokonaniami jest w większości przypadków przepracowanie w niskiej wydajności całego życia za pieniądze takie, jakby pracowali uczciwie.

  Sam fakt długotrwałego istnienia na tym świecie jest dla nich powodem do wręczania sobie nagród za osiągnięcia, że w ogóle „byli”. Bo im nie chodzi o to, żeby coś konkretnego wypracować, chodzi im o to, żeby na minimum trwać i doić.

  Taka jest różnica między miastem a wsią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here