'Fontanna Czekalskiego' stanie przy szpitalu

31

24-11-2011r.

Fontanna, ławeczki, alejki i latarenki mają umilić czas pensjonariuszom szpitala powiatowego w Nowej Dębie. – Chcemy zwiększyć komfort pacjentów– mówi wicestarosta powiatu Jerzy Sudoł.

Na początku września Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu zwróciło się do Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba o przekazanie na rzecz Powiatu fontanny betonowej celem zamontowania jej na terenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie. Fontanna o której mowa została zakupiona jeszcze w 2006 roku za kadencji byłego burmistrza Nowej Dęby Józefa Czekalskiego. Miała stanąć na miejscowym placu Gryczmana. Po zmianie władzy nowy burmistrz Wiesław Ordon wraz radnymi przyjął inny wariant zagospodarowania placu, nie wykorzystując w nim wspomnianej fontanny. – Uznaliśmy, że skoro burmistrz nie ma planów co do wykorzystania wodotrysku, moglibyśmy zamontować go na terenie naszego szpitala– mówi starosta Sudoł. – Dzięki temu teren ten stanie jeszcze bardziej atrakcyjny. Pacjenci będą mogli leczyć się w miłym otoczeniu – dodaje.

Dyrektor techniczny placówki Bogdan Tomczyk zaznacza, że plany wizualnego upiększenia „leśnej góry” -jak często ze względu na położenie nazywany jest szpital powiatowy w Nowej Dębie- są znacznie szersze. – Chcemy wykorzystać walor naszego szpitala jakim jest jego położenie. Lecznica znajduje się wokół terenów leśnych. To bardzo duża zaleta – mówi Tomczyk. Dodaje również, że złożył trzy projekty do Lasowiackiej Grupy Działania (każdy po 25 tys. zł.) na wykonanie alejek, latarenek i altanek. Należy również wspomnieć o rozbudowie infrastruktury drogowej na terenie szpitala. Od sierpnia do października wykonano trzy drogi wewnętrzne poprawiając tym samym komunikacje pomiędzy poszczególnymi budynkami. Jak zaznacza dyrektor Tomczyk było to możliwe dzięki dobrej współpracy Szpitala z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Jednostką Wojskową, kierownictwa Zarządu Dróg Powiatowych w osobie pana Piotra Boronia. – Jesteśmy przekonani, że dzięki tym zmianom nasz szpital będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla pacjentów– podsumowuje dyrektor placówki.

Rysunek przedstawia starą fontannę, która zostanie zamontowana na terenie Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie


/PT

31 KOMENTARZE

 1. na co było czekać tyle czasu jeżeli gdzieś ta fonntanna leżała mozna już było ja zagospodarowć ale …………..lepiej pozno niz wcale

 2. a co z zagospodarowaniem terenow strefy ekonomicznej
  jak wladze chca przyciagnac "naszych "przyszlych pracodawcow ?
  moze warto na maxa nad tym sie skupic.
  tyle terenu pod budowe fabryk.szpitale potrzebne i takie tam "rozne"ale trzeba ludziom dac prace!bedzie mniej chorob,mniej czassu na glupoty-picie i niszczenie mienia-bo do pracy rano trzeba wstac ;)
  BEDZIE WSZYSTKO HULALO TAK JAK POWINNO:)

 3. cieszyc sie bede panowie WICE jak nastepnym razem podczas pobytu na oddziale WEWNETRZNYM zastane nowe LOZKA bo stare chyba sie juz dawno wysluzyly

 4. Słyszałem, że na oddział wewnętrzny mówią weterynaryjny….podobno od traktowania pacjentów…..lecz czy to są zwierzęta?

  ( w nawiasie mówiąc weterynarz kocha zwierzaki( powinien))

 5. Panie Starosto, Panie Dyrektorze techniczny – bardzo dobry pomysł _ Gratulacje !
  Prośba na najbliższą przyszłość -[i] Proszę zmienić podejście do pacjenta na bardziej ludzkie ! To nie są przedmioty czy rzeczy ! TO SĄ LUDZIE ! Tacy sami jak Wy ! [/i]

 6. Mydlenie oczu fontanna ,ja chcialbym sie dowiedziec jak Rada wydrenowala nam kieszenie PODATKAMI NA 2012r.? cos tak cicho o tej sesji i nagraniach z niej

 7. A to ciekawe, że ta fontanna trafi do szpitala. Mamy 2 kościoły, dlaczego nasz Pan nie pomyślał o tym, aby fontanna trafiła do jednego z nich?

 8. Smuci mnie fakt że Dyrektor widzi atrakcyjność szpitala poprzez zainstalowanie fontanny.Panie dyr. Tomczyk atrakcyjność szpitala to nowoczesna aparatura, dobre skuteczne leczenie ,fachowcy na każdym stanowisku pracy i jej bezpłatność.Dużo czynników wpływa na atrakcyjność szpitala …..Pan mnie zawiódł taką motywacją.Rada miejska to połknęła?

 9. Może by tak coś napisać dla pospołu o remoncie budynku szpitalnego przy ul. Kościuszki. Rosnąca z dnia na dzień kupa gruzu robi pozytywne wrażenie.

 10. A na 1 Maja jak nie było fontanny tak dalej nie ma. Nie ma kasy, nie ma kasy, ale dać w prezencie starostwu fontannę to jest gest:(

 11. [quote]#21 | #20 dnia 11/26/2011 12:19
  NA WIECZNA ZE MIELISMY KOMUCHOW I TAKA PIEKNA WYBUDOWALI[/quote]
  Nie krzycz #21,słyszymy Twoje ujadanie.A tak na marginesie:[b]pocałuj :P w **** komuchów,za darmo jajka zobaczysz[/b]

 12. Pierwsza obecna Fontane zamontował mój wujek ojciec słynnej konserwatorki kościoła mariackie w Krakowie Wiesławy Stefanskiej Roman Tyburski i jego brat Kazimierz Tyburski

  Irena

 13. Fontanka z dziewczynką, która wreszcie ujrzy światło dzienne, miała szansę cieszyć oczy wszystkich mieszkańców już dawno temu. Sprzeciwił się temu jednak czarny z tarnowskiej.

  Pies ogrodnika.

 14. "- Jesteśmy przekonani, że dzięki tym zmianom nasz szpital będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla pacjentów- podsumowuje dyrektor placówki. "

  I wtedy ludzie zaczną walić tam dzwiami i oknami. Bajka.
  A jak przyjdziesz tam zrobić badania, prześwietlenie itp to możesz umrzeć z czekania..
  ale dobrze. Teraz wielu będzie dłuuugo pracować to mają czas na czekanie.. ;p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here