[POLICJA] Pies wytropił sprawcę kradzieży

26

20.06.11r.

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy odkopali z ziemi i ukradli przewody telekomunikacyjne o wartości ponad 19 tysięcy złotych.

Sprawcy nie cieszyli się długo wolnością. \”Psi detektyw\” wytropił jednego z mężczyzn, doprowadzając policjantów na posesję, gdzie się ukrywał. Tam funkcjonariusze znaleźli pozostałości przewodów, które sprawcy zdążyli sprzedać w punkcie skupu złomu otrzymując za nie 600 złotych. Po kilku godzinach policjanci zatrzymali jego 19 – letniego wspólnika. Za popełnione przestępstwo mężczyźni wkrótce staną przed sądem.

Zdarzenie rozegrało się nocą, 16 czerwca br. na szlaku kolejowym Ocice – Chmielów w gminie Nowa Dęba. 37 – letni mężczyzna i jego kompan po odkopaniu z ziemi i odcięciu z sieci ukradli przewody telekomunikacyjne o długości 63 metrów warte ponad 19 tysięcy złotych. Rabusie podczas kradzieży przewodów uszkodzili poprzez przecięcie kable światłowodowe powodując kolejne straty w wysokości 5 tysięcy złotych. Złodzieje z łupem uciekli z miejsca zdarzenia.

Następnego dnia policjanci zostali powiadomieni o popełnionych przestępstwach. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania złodziei. Policjantów wspomagał pies służbowy o imieniu \”Bastion\”, który szybko ustalił miejsce, w którym ukrywa się jeden ze sprawców. \” Psi detektyw\” doprowadził funkcjonariuszy na posesję, na której były przygotowywane do kradzieży przewody telekominikacyjne. Tam również ukrywał się sprawca. Gdy stróże prawa zabezpieczali miejsce zdarzenia, na posesję powrócił swoim samochodem 37 – letni mężczyzna. Zaskoczony widokiem policjantów rabuś nawet nie próbował uciekać. Mężczyzna został zatrzymany. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Sprawca kradzieży trafił do aresztu. Po kilku godzinach do 37 – latka dołączył jego kompan. Okazał się nim 19 – letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba.

Policjanci prowadząc dalsze czynności operacyjno – śledcze ustalili mężczyznę, który pomagał sprawcom kradzieży zbyć przewody w punkcie skupu złomu na terenie gminy Baranów Sandomierski. Za skradzione przewody sprawcy otrzymali 600 złotych. W tej sprawie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności wyjaśniające.

Dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu wobec tych mężczyzn zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego poręczenia majątkowego w kwotach 3 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

KWP

26 KOMENTARZE

 1. Wybaczcie żart ale muszę to powiedzieć: Psy świetnie się dogadali ;)
  a tak BTW, skoro szkody spowodowane przez nich wyniosły 19 + 5 tys zł to dlaczego kaucja tylko 2x 3 tys? Dać im łopaty i niech naprawią co zepsuli. Za swoje pieniążki. Gratuluje psu :)

 2. Niech to wszystko naprawią sami, koszty pokryją z własnej kieszeni i potem zostaną jeszcze ukarani. Pracownik skupu złomu taz powinien być ukarany za skup kradzionego. Każdy przedszkolak wiedziałby ze takie ilości towaru muszą pochodzić z kradzieży. Kara surowa kara.

 3. Tygodnik "Wprost" opublikował listę 100 najbogatszych Polaków w 2011 roku. Jak myślicie kto jest milionerem w Naszym Grajdole typujemy Firmy albo ludzi:
  Moje typy:
  1.Firma "Anna"
  2.Beeg
  3.Dębianka
  4.Jorgula

 4. Ciekawy wątek :
  Należy podziwiać tych ludzi small biznesu w tym grajdole za upór i chęć zatrudniania ludzi legalnie,za brak wsparcia ze strony Burmistrzów (nauczycieli) i ogólną umiejętność walczenia z wszel obecną głupawką klientów oraz konkurencją.Jest kilka porządnych osób mających pojęcie o robieniu pieniędzy w miecie,dobry przykładem jest Pasek,Grzęda a czy to jest wszystko uczciwie kto to wie??/

 5. 1.Firma "Anna"
  2.Beeg
  3.Dębianka
  4.Jorgula
  5.Tebin Janusz
  6.Nowak Józek
  7 Stary BuŚ
  8 Pasek
  ad 9My tutaj nie o uczciwościach tych ludzi tylko o milionerach w Nowej Dębie i okolicy
  KTO JESZCZE ?
  i kogo wykreślić ?

 6. 1.Firma "Anna"
  2.Beeg
  3.Dębianka
  4.Jorgula
  5.Tebin Janusz
  6.Nowak Józek -jakaś pomyłka chyba ?
  7 Stary BuŚ
  8 Pasek -podatki płaci tutaj przeciesz?
  9 .Marianie Mikielewiczu- co ten człowiek ma wspólnego z milionami,ale niech będzie na końcu zweryfikujemy
  [b]KTO Jeszcze ?[/b]

 7. M.Mikielewicz to widział miliony.W telewizyjnej reklamie.Więcej Janusz Tebin czy S.Buś zdobyli swoją ciężką pracą niż posiada zarządzany przez niego PSS.Prezesem się bywa.Człowiekiem się jest
  [b]#5 | Wprost_Nowa_Deba[/b]Po militariadzie nie wytrzeżwiałeś/aś.Co ma wspólnego pies tropiciel z listą stu najbogatszych polaków.

 8. Ranking typujcie Nowodębskich milionerów – potem wykreślimy niepewnych
  1.Firma "Anna"
  2.Beeg
  3.Dębianka
  4.Jorgula
  5.Tebin Janusz
  6.Nowak Józek -jakaś pomyłka chyba ?
  7 Stary BuŚ
  8 Pasek -podatki płaci tutaj przeciesz?
  9 .Marianie Mikielewiczu
  10 Biliński
  11 [b]Tomczyk[/b]
  Kto jeszcze ?

 9. Jest sporo ludzi, którym się dobrze wiedzie w naszej mieścinie, którzy może milionerami nie są ale mają dochody sporo większe niż przeciętny mieszkaniec. I nie każdy się z tym obnosi, jeżdżą średniej klasy autami, mają przeciętne domy bądź mieszkania, ale inwestują po kilkaset tys zł w grunty bądź nieruchomości, latają do ciepłych krajów itp. A co do powyższej listy-pozycje takie jak Jorgula albo Nowak Józek troche mnie śmieszą

 10. Dobra- odpada Jorgula i Nowak, Mikielewicz .
  W naszym rankingu chodzi o to aby zarobił w ubiegłym roku min [b]milion złotych[/b] .

 11. pewniaki

  Grzęda
  Tebian
  Bilinski
  Pasek
  do20….Inwestoqanie w Nowej Dębie w grunty i nieruchomośći to pomyłka .$0 km nizej budują autostradę A$ ceny gruntów na razie są relatywnie niskie ale za kilka lat pójdą bardzo w górę .Po cvo inwestować na zapadłej mieścinie jak można blisko autostrady .

 12. a gdzie nasi lekarze, stomatolodzy, ktorzy dra panstwowa i prywatna kase a przy tym placa male podatki? a gdzie wlasciciele kantorow ze swoim intratnym biznesem? a wlasciciele aptek ze swiomi wygorowanymi marzami na leki – tutaj dopiero jest kasa! nie mowiac o notariuszach – zobaczcie jakie maja ceny w kancelariach prywatnych.
  Nie macie pojecia kto ma faktycznie duze pieniadze.

 13. Jeżeli Was interesuje to w ubiegłym roku na czysto czyli zysk netto ponad 800 tyś wykazała tylko jedna firma z Nowej Dęby .

  25 nie mówimy tu o kombinatorach wszelkiej masci.A dentystom ,notariuszom i aptekarzom do miliona daleka droga:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here