Gimnazjalista sprawny jak żołnierz 2016

0

26 października ZS nr 2 po raz kolejny gościł gimnazjalistów uczestniczących w zawodach sportowo – obronnych „Gimnazjalista sprawny jak żołnierz”. To już trzecia edycja tych zawodów. Organizatorami inicjatywy był ZS nr 2 i Jednostka Strzelecka 2043 Nowa Dęba działająca przy szkole.

Do zawodów zgłosiły trzy szkoły (Gimnazja nr 1 i 2 z Nowej Dęby, Gimnazjum z Jadachów) wystawiając 5 zespołów liczących łącznie 20 zawodników. Rywalizowano w sześciu konkurencjach, w tym czterech strzeleckich z wykorzystaniem broni w wersji ASG (karabin wyborowy, pistolet w wersji elektrycznej, karabinek szturmowy, pistolet gazowy), konkurencji sprawnościowej i w rzucie granatem RG-42 do celu. Młodzież podeszła do rywalizacji z energią i entuzjazmem, dokonując czasami rzeczy niebywałych, jak np. trafienie celu z karabinka szturmowego z zamkniętymi oczami…

Pogoda nie rozpieszczała, ale na szczęście nie padało. W przerwie zawodnicy odpoczęli przy ognisku i drobnym poczęstunku.

Gośćmi specjalnymi na zawodach byli przedstawiciele lokalnych władz: zastępca burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba pan Leszek Mirowski oraz pan Jacek Hynowski, kierownik Referatu Oświaty, Zdrowia, Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Tarnobrzeskiego. Obydwie instytucje wsparły organizatorów zawodów fundując puchary dla zwycięzców oraz poczęstunek.

Nie zabrakło również dyrekcji Zespołu Szkół nr 2, która oficjalnie otworzyła i zakończyła zawody.

Inicjatywa ta była kolejnym krokiem w trwającym cały rok procesie promocji szkoły, ukazując placówkę jako przyjazną dla młodzieży, w której jest także miejsce na rzeczy ciekawe, które oferują młodzieży możliwość zagospodarowania czasu wolnego oraz realizacji swoich pasji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here