GMINA ZACIĄGA KOLEJNE KREDYTY

60

31-01-2012

Burmistrz Wiesław Ordon zwrócił się do Rady Miejskiej o zaciągnięcie kolejnych kredytów. Jak można się domyślać, popierająca Wiesława Ordona większość zgodziła się na kolejne zadłużanie Gminy.

Pierwsza uchwała dotyczyła ponad 3 milionowego kredytu NA SPŁATĘ WCZEŚNIEJ ZACIĄGNIĘTYCH POŻYCZEK I KREDYTÓW. Jak można się domyślać raty tego kredytu rozłożono w ten sposób, że będą one odczuwalne dopiero po 2016 roku. Przykładowo o ile w przyszłym roku Burmistrz Wiesław Ordon spłaci pierwszą ratę tego kredytu w wysokości zaledwie 50 tys złotych to w 2017 rata wyniesie aż 500 000zł, a w 2019 roku aż MILION złotych. Warto w tym miejscu dodać, że to nie pierwszy kredyt którego ciężar spłaty przypada na lata przyszłe. Można z przykrością stwierdzić, że ktokolwiek będzie wówczas rządził będzie prawdopodobnie zajmował się głównie obsługą zadłużenia gminy…

\”Małe Gierki\” w samorządach
Młodzieżówka SLD proponowała aby rok 2013 nazwać rokiem Gierka. Ma to wbrew pozorom sens. W samorządach siedzi wielu takich \”małych Gierków\”, którzy zadłużają kolejne pokolenia. Ich taktyka polega na tym aby nabrać kredytów, wydać kasę na mniej lub bardziej potrzebne obiekty, przeciąć wstęgi i przetrwać do następnych wyborów. A spłata długów? Tym będą martwić się następni, za kilka lat. – komentuje Marek Ostapko, lider opozycyjnego klubu Ratusz. – Ta polityka przypomina mi zachowanie młodego kulturysty, który swój proces szkoleniowy zaczyna od sterydów. Dopóki bierze zastrzyki, wszystko jest dobrze i nawet może się podobać. Ale gdy tylko zastrzyków zabraknie sylwetka sportowca staje się oklapła. Dzisiaj samorządy \”jadą\” na takich właśnie sterydach zwanych kredytami. To musi się źle skończyć. Gdy za ten karnawał beztroski banki wystawią rachunek, wszystkie pomniki pychy budowane za kredyty zaczną niszczeć ale już nie będzie środków na ich utrzymanie – dodaje. W opinii opozycji kredyty nie są złe same w sobie. Ważny jest jednak cel na jaki się je zaciąga. Jeśli pożyczka pomoże rozwijać się gospodarczo, sprzyja inwestycjom które będą przynosiły dochód wówczas ich zaciągnięcie jest zasadne. W przeciwnym razie nie służą długofalowym interesom społeczności… No tak, tylko który polityk patrzy na sprawy długofalowo? Wszak nie od dziś wiadomo, że ważne jest \”tu i teraz\”, a potem? Niech martwią się inni.

KREDYT NA BUDOWĘ SZATNI W TARNOWSKIEJ WOLI
155 000 to kredyt na wyprzedzające finansowanie budowę \”budynku szatniowego w Tarnowskiej Woli\” (z budżetu Gminy 115 tys. zł) . Dodajmy, że wcześniej zapadły decyzje o budowie szatni dla LZS Cygany. Są to bardzo drogie inwestycje i powstaje pytanie czy to rzeczywiście najważniejsze potrzeby mieszkańców sołectw? Czy na sołectwach udało się rozwiązać wszystkie bolączki mieszkańców, że jedyne czego im potrzeba do szczęścia do kosztowne obiekty szatniowe dla wąskiej grupy społecznej ?

Kolejny kredyt to 500 tys złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w Rozalinie. Co do potrzeby realizacji tej inwestycji nie było żadnych wątpliwości. W XXI wieku kanalizacja powinna być normą, a nie luksusem.

Co dalej?
W zeszłym roku Polska spłaciła ostatnią ratę długu zaciągniętą przez ekipę Edwarda Gierka. Kiedy Nowa Dęba spłaci długi Wiesława Ordona? Wszystko zależy od mądrości wyborców. Niemniej, jeżeli z każdym rokiem z nowodębskiego raju wyjeżdżają kolejne pokolenia młodych ludzi, oraz osób w wieku produkcyjnym to kto zarobi na spłatę rachunku??? Tylko czy ktoś się tym dzisiaj przejmuje? Zabawa na tonącym statku trwa w najlepsze!

Brak odpowiedzialności ?
Rządzić na kredyt potrafi każdy. Nie wymaga to ani jakiś specjalnych umiejętności i tajemnej wiedzy, ani predyspozycji. Jakbyśmy określili człowieka który zarabiając średnią krajową zaciąga pożyczkę za pożyczką ( w tym pożyczki na spłatę wcześniejszych pożyczek) i za w ten sposób pozyskane pieniądze kupowałby wypasione telewizory, najlepsze ciuchy, kosztowne meble i robiące wrażenie gadżety? Zapewne zakwalifikowalibyśmy taką osobę do grona person które delikatnie można określić mianem \”lekkomyślnych\” i \”nieodpowiedzialnych\”. Tymczasem gdy to samo robią nasi politycy, wielu wyborców podziwia i wychwala to zachowanie… A przecież za decyzje nieodpowiedzialnej jednostki konsekwencje poniesie tylko ona podczas gdy za decyzje nieodpowiedzialnego polityka zapłacimy my wszyscy.

Kot Krzysztof

60 KOMENTARZE

 1. Przecież każdy w tej gminie poza wyjątkami ma gdzieś to co będzie za kilka lat. Banki dają kasę? Trzeba brać! Nikt się nie zastanawia co się stanie jak rząd zmieni wskaźniki zadłużenia i poprzez te zmianę skoczy ono do poziomu 60% … Za kilka lat to wszystko będzie niszczało! A ludzi tu nie będzie! Robić planty kolejny raz za grubą kasę… gratuluje !

 2. Ale jak to jest ,prosze mi wytłumaczyc?
  Opozycja czyli Ratusz biadoli ,że gmina zaciąga kredyty ale ta sama opozycja z dumą przyznaje,że dzieki niej zagospodarujemy tereny przy zalewie.
  Czegoś tu nie rozumiem.Chyba ,żeby zagospodarować tereny przy zalewie też bedą potrzebne pieniądze , zapewne pozyskane z kredytu.
  Mam wrażenie ,że wg Ratusza jeden kredyt jest fajny a drugi bee:P

 3. A kto powiedział, że zalew musi być z kredytu? Trzeba umieć gospodarować pieniędzmi a nie wydawać je na pierdoły. No taaak.. Pierdołami kupuje się głosy więc mamy kredyty…. [b]Ordon nie potrafi rządzić inaczej niż tylko wydawać kasę z kredytów.[/b] I aż straszne jest to, że nie dociera to do ludzi. [b]Ale spokojnie. Dotrze za 3-4 lata jak każdy odczuje to na własnej skórze.[/b]

 4. Szkoła w Tarnowskiej Woli… Klasa licząca 5 osób.. Stać nas a co!!!!
  To tylko jeden z przykładów jak Wiesław rozporządza naszymi pieniędzmi. Szkoła w Tarnowskiej Woli stoi pusta, ale buduje się we wsi Dom Ludowy za grubą kasę.. Po co? W pustej szkole nie można było tych zajęć przeprowadzać?? Powiedz mi av? Gdzie tu logika i rozsądek? Dziwisz się później że kredyty?

 5. Setki tysięcy na wiejska szatnie dla wiejskich pilkarzy! I to we wsi w której mieszka Ordon. To znaczy że Pan Bóg Ordonowi odebrał rozum. A robi to tylko wtedy gdy chce kogoś ukarać.

 6. Dom Ludowy w Cyganach był ocieplany w 2010 roku, i co znowu będzie .Śmierdzi to czymś. Pieniędzy nie ma , a tu są to dopiero zagadka. Może jakaś kontrola to ujawni,.

 7. Wiedzialem ze jak wesolo mi wspomni o Burmistrzu i kredytach to ratusze podejma wrzask i lament i nawet KOT sie znajdzie aby polamentowac:o

 8. #5 szkoła w Tarnowskiej Woli nie stoi pusta. Sprawa tej szkoły (i innych) zaczyna być powoli tematem dyżurnym tzw. zatroskanych. Świetnie wpisujecie się ze swoją logiką w sprawę likwidację szkół. Zakłady już zostały zniszczone. W niedalekiej przyszłości będziemy bandą niewykształconych ciemniaków. Zadłużonym skansenem Europy, gdzie kolejne reformy szkolnictwa znowu obniżą poziom kształcenia żeby statystyki lepiej wyglądały i sami zainteresowani mieli dobre samopoczucie posiadając jakby nie było te magiczne literki przed nazwiskiem.
  Zajęcia prowadzone w domu ludowym nie mogą odbywać się w szkole z prostego powodu. Wódka. To już bylo przerabiane. Poza tym głosy poparcia, w kolejnych wyborach, trzeba za coś kupić.
  I nie ulegajmy złudzeniom, kolejna ekipa rządząca też będzie wydawać pieniądze (w ich mniemaniu dużo lepiej) i narzekać jak to poprzenicy nabroili. Po nich przyjdą następni, którzy zrobią to samo itd itd itd. To jest proces cykliczny gdzie tzw. klasa próżniacza przypomina sobie o ludziach w okresach wyborów. Absolutnie nic nowego.

 9. do 11
  Rozumiem, że doskonale znasz sytuacje Tarnowskiej Woli, z czego się bardzo cieszę. Przeraża mnie jednak co napisałeś/aś:
  [quote]Zajęcia prowadzone w domu ludowym nie mogą odbywać się w szkole z prostego powodu. Wódka. To już bylo przerabiane. Poza tym głosy poparcia, w kolejnych wyborach, trzeba za coś kupić.[/quote]
  Czyli Wiesław Ordon na potrzeby zwycięstwa w wyborach zbudował pijalnie wódki zwane "domami ludowymi"…. I to jest racjonalne wydawanie pieniędzy???? I na to idą nasze kredyty???

 10. Moim skromnym zdaniem to burmistrz musi uzgadniać i pytać o zdanie w sprawie zaciągania kredytów inwestycyjnych skarbnika gminy.
  To skarbnik podejmuje decyzję czy można się jeszcze zadłużyć , czy należy powiedzieć stanowcze "STOP" bo balansujemy na krawędzi bankructwa gminy.
  Skoro zaciągają to są wypłacalni.Przewodniczący Rady i radni powinni wnikliwie sprawdzić płynność finansową gminy i dopiero zagłosować za lub przeciw.

 11. [quote]Moim skromnym zdaniem to burmistrz musi uzgadniać i pytać o zdanie w sprawie zaciągania kredytów inwestycyjnych skarbnika gminy.[/quote]

  Taaaa. A skarbnik to jakiś niezależny organ??? Skarbnik to pracownik burmistrza. Będzie fikał to się innego znajdzie. Nie bądź naiwny.

 12. A skarbnik to jakiś niezależny organ?teoretycznie tak – ma cHamować zapędy Władzy. Jak pustka w miejskiej kasie- veto, jednak to urzędnik/powiązany – namaszczony..

 13. Jak zwykle łośtapko robi z igły widły i sieje populizm i propagandę przedwyborczą.
  Zastanawiałam sie kiedy będzie jakiś odzew po artykule na stronie UMiG [i]Mimo kryzysu Nowa Dęba inwestuje[/i] http://nowadeba.pl/informator/art1237.html i oczywiście ambitny radny nie zawodzi.

  Ale wypowiem się merytorycznie, proponuję spojrzeć na budżet Gminy i strukturę przychodów i wydatków, http://www.nowadeba.pl/gfx/nowadeba/files/uchwaly/VI_kadencja/17/148-2012-XVII.pdf
  Dane tyczące 2012 roku:
  3. Określa się przychody budżetu w kwocie 5.847.283,zł z tytułu:
  1)zaciągniętych pożyczek i kredytów na rynku krajowym na finansowanie planowanego deficytu w kwocie 2.678.163,zł
  (§ 952),
  2)zaciągniętych pożyczek i kredytów na rynku krajowym na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów w kwocie 3.169.120,
  zł (§ 903)
  4. Określa się rozchody budżetu w kwocie 3.169.120 ,zł z tytułu:
  1)spłaty rat kredytów i pożyczek w kwocie 3.169.120,zł

  [b]Gmina obecnie jest w stanie spłacać zadłużenie (po Czekalskim i Wróblu) a chyba jasnym jak słońce jest fakt, iż ROZWÓJ / INWESTYCJE trzeba z czegoś finansować.[/b]

  [b]Niech opozycja i radny łośtapko pokaże mi gminę w Polsce, która finansuje rozwój ze środków własnych[/b]

  [b]Proszę wskazać alternatywne źródła finansowania inwestycji, a nie tylko krytykować[/b]
  [b]Jak dla mnie ewidentny brak zrozumienia funkcjonowania budżetu gminy i państwa[/b]

 14. #17
  łośtapko

  Jakim trzeba być ''sznurkiem'' i grubo ciosanym chamem by nazwisko przekręcać? = ech! Sama sobie odpowiedz.

  Merytorycznie – super! ale po cholerę obrażać! z marszu..

 15. Wiesz kiedy byłby populizm? Jakby radny stanął i mówił: [i]Za mała ta szatnia w Tarnowskiej Woli. Tarnowska zasługuje na więcej! [/i]
  Populizm to robi Ordon zadłużając nas wszystkich. On będzie z tego miał głosy wyborcze i 10 tysięcy co miesiąc. A podatnik będzie płacił.

  [b]Jaki "rozwój" chyba zwój!!! Ludzie stąd spierdzielają, gmina wymiera.. Rozwija się chyba tylko konto Wiesława Ordona i Zygmunta Żołędzia bo co miesiąc wpływa duża jak na Dębe kasa. Młodzi uciekają!!! O jakim rozwoju piszesz?
  "Inwestycje"…. Inwestycja jest wtedy jak wykładasz pieniądze i po jakimś czasie wyjmujesz ich zwiększoną ilość. [/b]

  PROPONUJE ZACIĄGNĄĆ KREDYT NA STADION Z ZADASZONYMI TRYBUNAMI W TARNOWSKIEJ WOLI. NO CO? NIE MOGĄ LUDZIE MIEĆ???

 16. Przypominam, że Ordon został ulepiony przez Wróbla. To Wróbel nas pokarał Ordonem robiąc z niego sekretarza czyli 3 osobę w gminie. Dodam, że jeśli mówisz o jakiś długach Wróbla i Czekalskiego to są to długi Ordona!!!! Ordon uprawiał politykę razem z nimi. Razem z nimi rządził. Ordon więc zadłuża nas systematycznie i permenentnie… Smutne.

 17. A ja przypominam, że Wróbel go wyciągnął z nicości i zrobił mu kampanie. Kwestie finansowania zostawmy na inny raz.
  AV odnieś się proszę do postu nr 4 i 5?

 18. [quote]Młodzieżówka SLD proponowała aby rok 2013 nazwać rokiem Gierka. Ma to wbrew pozorom sens. W samorządach siedzi wielu takich "małych Gierków", którzy zadłużają kolejne pokolenia. Ich taktyka polega na tym aby nabrać kredytów, wydać kasę na mniej lub bardziej potrzebne obiekty, przeciąć wstęgi i przetrwać do następnych wyborów. A spłata długów? Tym będą martwić się następni, za kilka lat. – komentuje Marek Ostapko, lider opozycyjnego klubu Ratusz. – Ta polityka przypomina mi zachowanie młodego kulturysty, który swój proces szkoleniowy zaczyna od sterydów. Dopóki bierze zastrzyki, wszystko jest dobrze i nawet może się podobać. Ale gdy tylko zastrzyków zabraknie sylwetka sportowca staje się oklapła. Dzisiaj samorządy "jadą" na takich właśnie sterydach zwanych kredytami. To musi się źle skończyć. Gdy za ten karnawał beztroski banki wystawią rachunek, wszystkie pomniki pychy budowane za kredyty zaczną niszczeć ale już nie będzie środków na ich utrzymanie – dodaje.[/quote]

  Nic dodać niż ująć. Po raz kolejny celne podsumowanie.

 19. Dlaczego Ordon rozkłada raty kredytów tak, że na początku płaci tylko 300 tyś rocznie, a na przyszłe lata odkłada już 1 milion??? Przecież intencja jest jasna. Oto jestem ja, udaje mądrego pana za pieniądze z banków…. wy się na to nabierzecie i mnie wybierzecie, ja pójdę na emeryturkę a kolejni będą spłacać. Nie widzicie tego??? Tak ten lasowiacki lud jest ogłupiony, że nie widzi tego? Topcie się w tym lasowiackim błocie. Ja stąd spadam! Zabieram rodzine w jakieś normalne miejsce.

 20. Nowa Dęba miała dwóch fatalnych przywódców – W. W oraz J. S.

  Lubili obstawiać się całą karierę głupkami, po dwudziestu latach okazało się, że wszędzie powstawiani kretyni.

  TO ONI SPREPAROWALI TO CAŁE LASOWIACTWO.

 21. Otóż to. Z miasta wyjeżdżają wartościowi ludzie. Zostają długi i ci mieszkańcy którzy mają jeszcze stałą pracę. To miasto staje się bankrutem!

 22. Jeżeli traktuje się kasę publiczną jako środek do utrzymania władzy, i nieważne jaką inwestycje się finansuje i czy na nią stac gminę – to juz jest koniec.
  Adieu!

 23. wszystko zabiorę – nic nie będzie..koniec kropa!!
  Tak mi dopomóż najfajniejszy z fajnych – a i wesoło mi się lęka i oblicze jego drży :@.amen.

 24. Kiedyś usłyszałem od znajomego o info, zaciekawiony zaglądnąlem i przyznam, że się przeraziłem agresywnoscią a czasem wręcz chamstwem piszących. Jak można tak obrażać zarówno demokratycznie wybranego burmistrza czy radnego choćby był z opozycji. Chamski język polityki przenika do naszej gminy i to jest smutne.
  A teraz troszkę merytorycznie odnośnie artykułu. Nie wiem co sądzić o autorze artykułu i postawie radnego Marka (przepraszam za poufałość)? Czy panowie liczą na to że żaden mieszkaniec nie zna się na budżecie i nie zaglądnie do dokumentów? Szanowni panowie przecież w projekcie budżetu zamieszczonym na stronie urzędu (nie wiem czy coś się zmieniło po głosowaniu bo jeszcze nie ma na stronie) jest już w tym roku zapisana kwota na spłatę kredytów ponad 3mln zł, więc straszyc spłatą roczną w wysokości nawet 1mln, można tylko kogoś kto się na tym nie zna. Ja się pofatygowałem i sprawdziłem jeszcze Wieloletnią Prognozę Finansową. W roku 2017 i 2019 spłatą kredytów to 2,8mln i 2,7mln. (str.10). Tak więc zadłużenie będzie spadało a nie rosło. Aby liczyć w wyborach na poparcie nie wolno mieszkańców straszyć.

 25. Dziwiłbym się, gdyby ktoś chciał objąć władzę po Ordonie. Będzie tylko spłata jego długów i nic więcej! W każdym razie mnie tu już nie będzie i tego samego życzę wszystkim z mojego pokolenia!

 26. A sprawdzał Pan na jakie inwestycje będą wydawane pieniądze? Co one dają ludziom? Na Panu nie robią wrażenia kredyty 3- milionowe, a na mnie robią. Ciekawe, czy ci co tutaj nami rządzą, też w życiu prywatnym żyją na kredyt?

 27. [quote]Dziwiłbym się, gdyby ktoś chciał objąć władzę po Ordonie. Będzie tylko spłata jego długów i nic więcej! W każdym razie mnie tu już nie będzie i tego samego życzę wszystkim z mojego pokolenia![/quote]

  Też stąd spadam. Miasto wymiera a burmisrtrz zamiast powstrzymać degradacje zajmuje się szatniami na wsiach i przekopywaniem plant. No sorry ale tak nie zatrzymamy ludzi w mieście i gminie. Zostaną urzędnicy, emeryci i klienci opieki…. Będą gotować się we własnym sosie i spłacać Ordonowe długi.

 28. [b]Opozycja chyba przygotowuje się do wyborów – nie ma to jak postraszyć mieszkańców, gmina wg budżetu na 2013r. spłaci w br. 3 mln zł, jest wydolna finansowo. Nie należy przyrównywać budżetu zwykłego Kowalskiego (dla którego jest to niebagatelna kwota) do budżetu instytucji samorządowej).

  Problem odpływu i emigracji zarobkowej młodych z małych miast i miasteczek (zwłaszcza na Podkarpaciu) to problem systemowy, z którym od kilku lat nie może sobie poradzić nasze państwo, więc trudno wymagać od obecnego burmistrza skutecznych działań w tym zakresie.

  Likwidacja wielu miejsc pracy w 2012r. (Dezamet, Sanfarm) to wynik polityki grup kapitałowych i pochodna aktualnej sytuacji w kraju (niski poziom zamówień, kiepski budżet państwa)[/b]

  Skończę nieco złośliwie: nastanie (prędzej czy później) "złoty wiek" Nowej Dęby, do władzy dojdzie KWW Ratusz, młodzi powrócą z zagranicznej i krajowej emigracji zarobkowej, gmina będzie się samofinansować, dochody własne przewyższą wydatki (ale fotoradar beeee…), wyburzymy planty, na miejscu których zasadzimy piękny dębowy las, zbudujemy nowy komisariat policji (choć nie wiem po co, bo będzie już tak bezpiecznie, że wszelkie służby porządkowe będą zbędne..)…….. itp. itd. Pan Ostapko musi się jeszcze wiele nauczyć, nie tyle o samorządzie, a przede wszystkim o życiu.

 29. [quote]nie ma to jak postraszyć mieszkańców, gmina wg budżetu na 2013r. spłaci w br. 3 mln zł, jest wydolna finansowo.[/quote]
  KŁAMSTWO: Nie SPŁACAMY lecz zaciągamy KREDYT aby w terminie spłacić wcześniejsze KREDYTY. Tak więc dług się powiększa bo będziemy musieli te 3 miliony spłacić + zapłacić odsetki.
  [quote]więc trudno wymagać od obecnego burmistrza skutecznych działań w tym zakresie.[/quote]
  Co bardziej przyciągnie do Dęby? Nowe planty czy mieszkania dla młodych ludzi? Gdyby były mieszkania to do pracy można dojeżdżać do Stalowej, Mielca, TBG, KLB a nawet Rzeszowa. Ale tu nie ma mieszkań komunalnych. Jak mam pracę w Rzeszowie a ceny mieszkań w Dębie są takie jak w Rzeszowie to kupuje w Rzeszowie. Proste, nie? Ale niech Ordon dalej kopie planty kolejny raz w ciągu ostatnich lat niż sprzyja taniemu budownictwu komunalnemu.
  [quote]Skończę nieco złośliwie: nastanie (prędzej czy później) "złoty wiek" Nowej Dęby, [/quote]
  Nie. Po 2015 roku rozpocznie się płacenie bankom za bal jaki urządził Pan Ordon.

 30. Burmistrz Ordon nie przygotowuje się do wyborów bo on cały czas prowadzi kampanie wyborczą. Wprawdzie na kredyt, ale przecież spłata tych długów nie będzie jego problemem więc co się będzie przejmować? Ciemny lud to kupi, odda głos i Wiesław pociągnie jeszcze jedną kadencje. Później się będą martwić inni. A Lasowiaki ZROBIO duże oczy i nie BEDO wiedziały dlaczego nagle na wszystko nie ma kasy. Tak się to skończy :)

 31. [quote] #40 | wkurzona dnia 02/01/2013 09:38
  nie ma to jak postraszyć mieszkańców, gmina wg budżetu na 2013r. spłaci w br. 3 mln zł, jest wydolna finansowo.

  KŁAMSTWO: Nie SPŁACAMY lecz zaciągamy KREDYT aby w terminie spłacić wcześniejsze KREDYTY. Tak więc dług się powiększa bo będziemy musieli te 3 miliony spłacić + zapłacić odsetki.[/quote]

  spłacamy, poczytaj projekt budżetu na 2013, bądź 2012r. (chyba, że nie wiesz co to jest budżet)

 32. #40 | wkurzona dnia 02/01/2013 09:38
  nie ma to jak postraszyć mieszkańców, gmina wg budżetu na 2013r. spłaci w br. 3 mln zł, jest wydolna finansowo.

  KŁAMSTWO: Nie SPŁACAMY lecz zaciągamy KREDYT aby w terminie spłacić wcześniejsze KREDYTY. Tak więc dług się powiększa bo będziemy musieli te 3 miliony spłacić + zapłacić odsetki.
  więc trudno wymagać od obecnego burmistrza skutecznych działań w tym zakresie.

  Co bardziej przyciągnie do Dęby? Nowe planty czy mieszkania dla młodych ludzi? Gdyby były mieszkania to do pracy można dojeżdżać do Stalowej, Mielca, TBG, KLB a nawet Rzeszowa. Ale tu nie ma mieszkań komunalnych. Jak mam pracę w Rzeszowie a ceny mieszkań w Dębie są takie jak w Rzeszowie to kupuje w Rzeszowie. Proste, nie? Ale niech Ordon dalej kopie planty kolejny raz w ciągu ostatnich lat niż sprzyja taniemu budownictwu komunalnemu.

 33. Jeśli zaciągamy kredyt na spłatę kredytu to de facto dalej mamy stary dług z tym że powiększony o odsetki. To tak jakbyś wziął kredyt na samochód, następnie kredyt na spłatę tego kredytu, następnie następny… i w końcu nie miałbyś kasy na obsługę tego kredytu. Wiecie ile kosztuje Dębę obsługa zadłużenia??? Nie spłata, lecz OBSŁUGA. Uwaga jest to : 950 TYSIĘCY. Prawie milion złotych idzie w kanał.. Pomyślcie co można zrobić za prawie milion złotych!

 34. TYLKO [b] FUNDUSZ HIPOTECZNY DOM[/b] MOŻE POMÓC! RADNY [b]OSTAPKU I BURMISTRZU ORDONIE!![/b] IDŹCIE TĄ DROGĄ!!! tel: 801 005 801! MACIE PRAWO DO GODNEGO ŻYCIA W NOW`Y D`EMBIE!

 35. Ludziska piją te wina Ordona i piją, a kac bedzie okropny, bo wina sa pędzone na żołędziach, kapuście i pożyczkach, tj. pożeczkach

 36. Budżet Ordona przypomina mi fragment skeczu kabaretu PARANIENORMLANI o kwalifikacjach trenera cyt.
  ''ma pan trenera ? tak mam ! a ma kwalifikacje ? MÓWI ŻE MA !!!!!!!!!!" …..
  tak samo jest z budżetem "ma pan budżet ? tak mam !! a jest dobry ? MÓWIĄ ŻE DOBRY buhahahahahahaah :D

  [url]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K3WV5wfMFyk#![/url]

 37. I dobrze mowia izba obrachunkowa to potwierdzila, radni potwierdzili,no moze poza jednym ale kto na tego jednego zwraca uwage ,no kto pytam sie !

 38. może więcej jak myślisz ale czy ty myślisz, zawsze byłeś tylko błaznem na tej stronie i w życiu też jesteś tylko błaznem.

 39. #56 Proszę NIE KRZYCZ! Po cholerę się wydzierasz z całej trąby?
  Głodny jesteś jak małe ptaszki /patrz to -:o:o
  i japę drzesz ?! Urośnij i bądź dorosłą ''kawką'':D tj : szpakiem i rób swoje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here