III spotkanie robocze – stwórzmy wspólnie "Strategię.."

74

15-06-2012r.3 spotkanie robocze dotyczące opracowania „Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta i Gminy Nowa Dęba na lata 2013-2020” odbyło się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Przedstawiona została wypracowana misja, SWOT-y w obszarach gospodarczym i społecznym, wypracowane podczas 2 spotkania zespołu, oraz SWOT wypracowany przez młodzież, podczas II Nowodębskiego Forum Młodzieży. W trakcie spotkania Zespół Partycypacyjny zajął się wypracowaniem propozycji celów strategicznych.

Zapraszamy na 4 spotkanie robocze 18 czerwca, godz. 16.00 do Samorządowego Ośrodka Kultury.


Tekst i zdjęcia: UMiG

74 KOMENTARZE

 1. czymś trzeba się zająć i udawać co myśmy to narobili, żenada. Po liczebności widać jak mieszkańcy są zainteresowani tego typu spotkaniami. Jak można coś zaproponować skoro "fachowcy" w tym mieście wiedzą najlepiej.

 2. Proszę przyjdź, zaproś kolegów i koleżanki, popracuj – zapewniam cię, że z przyjemnością "fachowcy" przyjmą cię z otwartymi rękami, nie ma też problemu abyś został moderatorem i kierownikiem zespołu redakcyjnego!?
  Gdzie jesteś? Gdzie radni? Gdzie dyrektorzy szkół? Gdzie działacze związkowi i innych organizacji?Gdzie przedstawiciele podmiotów gospodarczych? Gdzie przedstawiciele policji, wojska, straży pożarnej, itp….?

 3. [quote]Gdzie jesteś? Gdzie radni? Gdzie dyrektorzy szkół? Gdzie działacze związkowi i innych organizacji?Gdzie przedstawiciele podmiotów gospodarczych? Gdzie przedstawiciele policji, wojska, straży pożarnej, itp….?[/quote]

  Ludzie wiedzą że to pic na wodę więc nie tracą pracy. Proste. Dlaczego mają komuś kabzę nabijać? Spadać.

 4. Świetnie się bawicie. Duże tablice, kolorowe pisaki, poważne miny, a pomysłów jak nie było tak nie ma.

  Strategicznymi pomysłami to sie powinni zajmować STRATEDZY, a nie za przeproszeniem….

 5. A może ta ekipa w końcu zajmie się zrównoważoną naprawą mostu na Bystrzyku (Kościuszki) zanim ktoś spadnie i się zabije?Przerasta?

 6. Panowie chyba na takie spotkania szkoda kasy i czasu ludzie potrzebuja nowych miejsc pracy aby normalnie funkcjonowac od pierwszego do ostatniego ,chyba ze nie jestem w temacie ….moze i takie spotkanie cos wniesie

 7. Pożeracze cudzych pomysłów czekają, czekają i doczekać się nie mogą.

  Jolu, czy już oparta o te wartości, mogłabyś coś zaproponować?

 8. most na bystrzyku jest powiatowy. To duźo większy problem nĂ­ź jakaś durna kałuźa. Ale Ostapko tego nie ruszy bo pracuje w powiecie.

 9. ludzie lepiej mieć szkołe Wacława W niż szkUłke łikendowOOO Wiesława O ………. pierwszy przynajmniej nie zmienia swoich poglądów jak rękawiczki w przeciwieństwie do drugiego pana, który sam nie wie kogo ma popierać ….. raz te partie raz tamte a innym razem inne w zależności od tego która jest przy władzy…. :(

 10. do #17
  Wiem,że powiatu.Ale to nie znaczy ,że nie ma go w Nowej Dębie.Prawdziwy gospodarz przybiłby chociaż dwie deski na krzyż a nie odwracał głowę i czekał na powiat.

 11. Ja mam takie buty i opierać się nie mam zamiaru na niczym, ani wogóle.
  Tak do końca nie jestem pewna myśli przewodniej tego tekstu. Moja propozycja to zalegalizowanie tego o czym wszyscy i tak wiedzą, a udają, że tego nie ma. Buziaczki słonka wy moje.

 12. Ludzie zacznijcie dokładnie oglądać poglądy tego .. jak mu tam ??? ORDONA! Toż to szkoła Wacława W. Raz na ulotkach PiSu się pojawia, później PO.. a na stadionie prezentuje PSL.

 13. Paweł G i Waclaw W to postacie które stworzyły Wieśka O. Powinniśmy im być za to wdzięczni czy raczej powinniśmy być za to na nich źli? To pytanie zwłaszcza do zwolenników Wiesława O. bo skoro Wiesław jest najlepszym co nam się mogło przytrafić to należy dziękować tym co Wielkiego Wiesława w dużej mierze ukształtowali (najpierw jako sekretarza, później w kampanii wyborczej) Paweł, Wacek i Wiesiek to prawie jak Czech, Lech i Rus.

 14. cala podstawa strategii to nowe miejsca pracy, a jak sie tworzy nowe miejsca pracy? Jak i gdzie sie kreuje nowe miejsca pracy?
  Wiecie?

 15. [quote]cala podstawa strategii to nowe miejsca pracy, a jak sie tworzy nowe miejsca pracy? Jak i gdzie sie kreuje nowe miejsca pracy?
  Wiecie?[/quote]

  W Chmielowie dla ludzi z Sandomierza i nielicznych "szczęśliwców" z Dęby którzy robią za niską płacę… Ot, co.
  A tymczasem nieciekawie robi się u nas na strefie w mieście. I nie chodzi nawet o kałużę. Popytajcie ludzi którzy pracują w niektórych firmach niech powiedzą co się mówi o planowanych zwolnieniach. Ludzie zajęci są przetrwaniem a oni chcą byśmy na jakieś posiadówki chodzili które niczego nie zmienią

 16. Ratuszowi to obecni ludzie Wacława W. i liberalnych Platformiaków którzy robią tyle dobrego że płacimy przez nich większe podatki,rachunki itp. A w nagrodę ci którzy im służą dostają pracę w powiatach i chwalą sie jacy to oni dobrzy ile zrobią jak będą u władzy. Ostapko nie ma się czym chwalić dlatego woli krytykować. Tak jest łatwiej.

 17. Kto robił kampanię PLUCIE? Kto pracuje w powiecie? To Ociapko droga Nowa Dębo! Jak bedzie rządził da wam prace, zapłaci wasze rachunki taki on dobry.Tylko jakoś mi śmierdzi propagandą w mieście.;)

 18. Ordon robił kampanie Plucie. Zagłosowałem tak jak Ordon polecił na ulotce. Jako, że to człowiek Wróbla dał Wróblowi posadkę w PGkiM gdy ten wyleciał z powiatu. Z resztą osoba która była pełnomocnikiem Ordona dostała szefa Rady Nadzroczej w PGKiM. Ordon wszystko zawala: przetargi w PGKiM, za krótki peron, kupno lipnego ujęcia za olbrzymią kasę, zatrudnianie ludzi z Tarnobrzega i zadłużanie gminy. Gdyby nie kredyty to czym by Ordon zasłynął?
  Ordonowi sypie się grunt, więc atakuje opozycje bo tylko to potrafi. Szkoła Wróbla. Wacek Wróbel nie został prezesem PGKiM bo podobno w następnych wyborach po wygranej Ordona ma zostać zastępcą Ordona, a Grzęda szefem PGKiM.

 19. Marek Ostapko zajmuje się reklamą. Robił reklamy kiedyś 2005 chyba, Tomaszowi Kamińskiemu (SLD) i ten wygrał, robił Tomaszowi Porębie (PiS) i ten wygrał i robił też podobno Mirosławowi Plucie (PO) i ten też wygrał. Boli Cie, że ktoś jest fachowcem w swojej branży? Zazdrościsz? Bardzo dobrze, że ma takie umiejętności. Pan Ordon tylko potrafi zaciągać kredyty a ludziom podwyższać podatki. Pan Ordon się wypalił. Czas na zmiany.

 20. TKM – Teraz ku… My. To hasło jż było. Coś nowego proszę.
  Czas na zmiany. Czy jeszcze coś możecie zaproponować
  konkretnego oprócz frazesów.

 21. Proszę majstrujących przy tym forum o nie usuwanie niektórych wypowiedzi bo ciągłość myśli jest niezachowana. A tyle się napociłam żeby zrozumiec o co chodzi przedmówcy.

 22. albo wygrali dzieki jego dzialaniu albo nie. jesli tak to gosciu jest fachowcem i to sie ceni a jesli nie to w czym masz problem? a skoro robisz nagonke bo falsz i brak kompetencji ordona dzieki temu portalowi wychodzi na jaw to powiedz wporst: masz interes w tym zeby ordon byl u wladzy i to zrozumiemy. ty masz kase z tego ze ordon "rzadzi" i zaciaga kredyty zadluzajac gmine a ludzie cierpia.

 23. Jak zwykle każdy może wziąć udział ale poco skoro lepiej potem wylewać żale na forum .
  Gdyby jednak ktoś chciał to daję linkę: http://www.nowadeba.pl/decydujmy_razem/art10.html

  A MO najpierw płacze, że mu P koło piór robi i jaka to mafia rządzi i że trzeba z tym porządek zrobić a potem z tym samym kolesiem rąsia w rąsie. Pomysłów brak działania brak metody stare fuj.

 24. Bomboni ale się … zaplułeś.

  Twoje zaślepienie i gorąca głowa, przysłania Ci istotę sprawy. Ochłonij człowieku i … pomyśl sam.

 25. [quote]Jak zwykle każdy może wziąć udział ale poco skoro lepiej potem wylewać żale na forum .[/quote]
  weźcie nie osłabiajcie ludzi bo każdy kto był to wie jak to wygląda i poza propagandową oprawą nic rzeczowego ……. jak czytam te bzdury w komentarzach że te spotkania są swietne i spotyka się tam grupa fachowców to zastanawiam sie czy ta operacja na otwartym mózgu nie skończy się powodzeniem ale niestety pacjent zmarł………..jak ze wszystkim ważnym w ND.

 26. klasa próżniacza – ktoś, kiedyś wymyślił to piękne określenie jak ulał pasujące do, pożal się boże, włodarzy tego miasta.
  Obawiam sie jednak, że to nie dotyczy tylko naszej miejscowości.

 27. Dęba zaścianek i pipiduwa!!!Wszyscy tylko umiejąmarudzić i narzekać!Do roboty się wziąć, a nie krytykować! Pomysłów chcecie na tacy podanych? Sami ruszcie glową! Wielkie mieszczuchy – nieroby!

 28. to po jakiego wała wybieramy swoich przedstawicieli żeby im kazby napchac ?? co nie wiedza co maja robic i szukaja jak tu czyjs pomysl podchwycic i powiedzie pozniej ze wprawdzie pomysl byl tego i tego ale dzieki nam i naszej ciezkiej pracy sie udalo buahahahahahahahahahahahahahahahahah

 29. #49 min na takich spotkaniach można przekazać na czym mieszkańcom zależy i ew to doprecyzować a co zostanie zrealizowane to inna bajka :(
  #46 też chodziłem na podobne i zwykle jest tam sporo osób nie z tej bajki. Ale można też spotkać ludzi konkretnych i rzeczowych i wspólnie robić coś ciekawego.

 30. Spędzili pracowników burmistrza… inaczej to już wogole putska by była. Tutaj nie dało się już dzieci ze szkół wsadzić jak poprzednio.

 31. [quote]3 spotkanie robocze dotyczące opracowania „Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta i Gminy Nowa Dęba na lata 2013-2020” odbyło się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. [/quote]
  Hasło "zrównoważony rozwój" to ideologiczna papka. Nie ma czegoś takiego. Cała ta śmieszna ideologia "zrównoważonego rozwoju" padła na zachodzie. Próbowano ją stosować we Włoszech (biedne południe – bogata północ), próbowano w Niemczech (wschód-zachód). Zmarnowano tylko pieniądze. I dzisiaj mamy popełniać te same błędy. Głupota.

 32. Takich okazji jest wiele a ci którzy mówią władzy prosto w oczy co się myśli i co by się chciało w Dębie są wyzywani od najgorszych więc ludzie wolą się nie wychylać. Tutaj można tylko oddawać pokłony.

 33. [quote]Nie pitol bo jakoś nie każdy ma ten problem przy wytykaniu władzy niedociągnięć.[/quote]
  Szczęściarze. Pozazdrościć wybrańcom.

 34. s.r.anie w banie :) wieczne ogólniki usprawiedliwiające bierność. Dlaczego nikt z Ratusza nie powie głośno swoich pomysłów.? A moźe ich nie mają.? Bo źę sie boją to nie uwierzę :)

 35. Z Zordonem i jego załogą na kółkach żadnej strategii nie da się wypracować. Szkoda czasu i energii na przychodzenie na takie posiadkówki które niczego nie zmienią. Pomysł najważniejszy: Odsunąć te nieudolną Łordonowsko ekipę od władzy i posprzątać pozostawiony bałagan. Tylko, że jeszcze przez lata będziemy spłacać ich długi… Masakra. Dzięki nim Dęba staje wioską między Tarnobrzegiem a Kolbuszową.

 36. a co wasz ratusik pokazał poza nieśmiertelną wymówką jest nas 3 nic nie możemy ;)
  Jak tak to oddawać mandaty i nie marnować swojego czasu i cudzych pieniędzy.
  Zresztą to samo się tyczy wszystkich radnych nierobów :P

 37. Krytykę trzeba umieć znosić. Ale jak się ma kompleksy i nieczyste sumienie to wiadomo, że pojawia się złość i agresja…

  Wnoszę aby peron nazwać imieniem Wiesława Ordona.
  Ujęcie wody i rurociągi również proponuje nazwać imieniem Wiesława Ordona. Na strefie proponuje wstawić tabliczkę: Wjazd imienia Wiesława Ordona, z tym że tabliczka musi być nad poziomem wody. Proponuje aby otworzył jeszcze w Dębie muzeum imienia S. Bandery.

 38. Pokazał i pokazuje wtopy Ordona i marnotrawienie pieniędzy o których do tej pory nie było mowy. Robi to co robić ma opozycja. I robi to bardzo dobrze bo dzięki tym działaniom poznajemy brak kompetencji Ordona, Serafina, Mroczkowej i całej tej grupy. Ordon nie pokazał nic prócz zaciągania kredytów. Tam gdzie trzeba się wykazać (np projekt na modernizacje ujecia i wodociagow albo specyfikacja na odsniezanie miasta) zalicza wtopy. Taka prawda i ludzie to widza.

 39. [quote] Dlaczego nikt z Ratusza nie powie głośno swoich pomysłów.?[/quote]
  czy ty jesteś tak zaślepiony nienawiścią do ratusików, że nie widzisz ….. mało było cennych uwag (np. peron) …..mało było cennych propozycji (np. strefa nowodębska) ….. ale wasz jaśnie oświecony ma w du***e to co ktoś mu mówi bo ŁON jest najmundrzejszy a reszta to debile ……… to nie jest niestety MĄŻ STANU za jakiego chcecie go przedstawić to jest zadufany w sobie człowiek bez wizji rozwoju Nowej Dęby ….. no chyba że ta wizja ma być oparta na kredytach …. bo taką ma i ją realizuje ….. poza tym ten człowiek ma w dalekim poważaniu co sądzą inni (w tym jego współpracownicy) i robi jak sam uważa, a że to nie trzyma się kupy to już tego nie mówicie bo strach was ogarnia przed gniewem jaśnie pana…….pokażcie jedną rzecz, którą zrobił z własnej inicjatywy dla ND jedną………………

 40. Ja zaczynam nienawidzieć tego portalu wraz z jego propagandą przeciwko Ordonowi,wszystko kręci WW,to strasznie gówno robiący ludzie,

 41. A mnie drażni propaganda przeciwko temu portalowi robiona przez WW i WO i PG. Największym klopsem WW i PG było wrzucenie do Dęby Ordona… Może Bóg i Historia im to wybaczą. Może…

 42. Ale co im się dziwić.. przecież w poprzedniej kadencji nie było opozycji, nikt nie protestował przeciwko tej panującej głupocie. A dzisiaj? Koleje błędy, wtopy i wpadki są naświetlane. Społeczeństwo dzięki temu widzi te niekompetencje i zmęczenie włodarzy… A to włodarzy boli. Więc trzeba siać bzdury na mieście i w komentarzach. Ładnie to sobie WO, WW, PG i reszta wymyślili. Przecież "ciemny lud to kupi"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here