Indygo zniknie. W miejscu Zalewajki będzie hotel

23

28-05-2013

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie co po rewitalizacji nowodębskiego zalewu stanie się z budynkami położynymi nieopodal plaży.

Jak wyjaśnia burmistrz Wiełsaw Ordon w przypadku obiektu zwanego Indygo, jego dzierżawca w 2006 roku otrzymał 10-letnią dzierżawę, a więc trwac będzie ona jeszcze 3 lata. Z założeń koncepcyjnych wynika, ze po tym okresie obiekt ten winien być wyburzony.

W przypadku dawnej restauracji Nad Zalewem koncpecja przewiduje powstanie w tym miejscu budynku restauracyjno-hotelowego. Przygotowywalismy sie już do wydzielenia stosownej działki pod sprzedaż (wcześniej uzgodniliśmy z PGE przeniesienie transformatora poza obiekt, na teren nad zalewem). Niestety w tym czasie jeden ze spadkobierców byłych właścicieli tego terenu złożył wniosek o zwrot gruntów w okolicach byłej restauracji. Obecnie toczy się sprawa administarcyjna u wojewody, a więc nie możemy zbyć tego terenu. Po zakończeniu postępowania (niezaleznie od rozstrzygnięcia), doprowadzimy do zbycia terenu na określony cel. – informuje burmistrz Wiesław Ordon.


Film z 2011 roku.

23 KOMENTARZE

 1. i bardzo dobrze bo czasy piwa nalewanego w plastikowe butelki i lania pod krzakami się skończyły kultury się ucz europejczyku

 2. A kto pije stare niby piwo z beczki ? Przecież nawet najdroższego pseudo piwa w butelce z kompani piwowarskiej nie da się pić a co dopiero szczochy z aluminiowej beki. A takie lane i pite z plastiku to chyba bym się zwymiotował. Takie speluny jak zalewajka i indygo to tylko po wiochach powinny powstawać z dala od miast, aby wsiowata i pryszczato zakompleksiona banda małolatów będąca pod wpływem alkoholu, mogła się w spokoju bez przeszkód nawzajem pozabijać.

 3. Mam to samo odczucie.My mieliśmy tam wesele w 2005-na 150 osób:)
  Żal patrzeć.Wszystko się zmienia,zmiany są naturalną częścią naszego życia:)Ale sentyment pozostanie:)

 4. [quote]#6 | jeszcze bardziej zadowolony dnia 05/28/2013 23:03
  A kto pije stare niby piwo z beczki ? Przecież nawet najdroższego pseudo piwa w butelce z kompani piwowarskiej nie da się pić a co dopiero szczochy z aluminiowej beki. A takie lane i pite z plastiku to chyba bym się zwymiotował. Takie speluny jak zalewajka i indygo to tylko po wiochach powinny powstawać z dala od miast, aby wsiowata i pryszczato zakompleksiona banda małolatów będąca pod wpływem alkoholu, mogła się w spokoju bez przeszkód nawzajem pozabijać.[/quote]
  Taki z ciebie mieszczuch jak z koziej <wyraz usunięty> trąbka.Ta wg.ciebie wsiowatość jest o niebo lepsza i kulturalniejsza niż ty i podobni tobie miejskie ćwoki.

 5. "Po zakończeniu postępowania (niezaleznie od rozstrzygnięcia), doprowadzimy do zbycia terenu na określony cel. – informuje burmistrz Wiesław Ordon." Rozumiem, że jeśli sąd nakaże zwrot gruntów spadkobiercy zagrabionych terenów to pan burmistrz i tak sprzeda ten teren jedynie słusznej osobie?

 6. Najlepiej wszystko pozamykać, a wieczorami jak dziadki będziemy oglądać seriale. Niestety ale w naszym specyficznym mieście za "3 lata" nie bedzie gdzie się wybrać potańczyć. Super…..tylko czekać na 2000 odcinek serialu m jak miłość. Uważam, że władza nie powinna być taka dumna, bo są jeszcze 30-latkowie w tym mieście….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here