Jest 'schetynówka' na drogę Jadachy-Ocice

6

02-12-2011r.

Droga Jadachy-Ocice w końcu doczeka się remontu. Projekt Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu zakwalifikował się do rządowego programu „schetynówek”.

W ramach nowej edycji programu samorządy mogą otrzymać z budżetu państwa 30 procent wsparcia wartości planowanego zadania, przy 70 procentowym udziale własnym. Projekt złożony przez powiat tarnobrzeski zajął drugie miejsce na liście.

Inwestycja będzie kosztować 1 milion 770 tysięcy złotych z czego 750 tys złotych przekaże budżet państwa. 400 tysięcy złotych na realizacje zadania przeznaczył nowodębski samorząd. Remont będzie przebiegał etapowo – Pierwszy obejmie odcinek od cmentarza w Chmielowie, poprzez całą miejscowość Chmielów. Kolejny odcinek to ten, który biegnie przez Jadachy. Część drogi, której nie uda nam się wyremontować za pieniądze ze \”schetynówki” planujemy wyremontować z programu popowodziowego, a część z własnego budżetu. -mówi starosta Krzysztof Pitra.

Projekty zaakceptował już wojewoda podkarpacki. Teraz zadania musi jeszcze zatwierdzić ministerstwo administracji i cyfryzacji.

/PT

6 KOMENTARZE

  1. Waleczni Radni tego miasta zapadli w sen zimowy i nawet wiosną będzie trudno ich obudzić. No ale wiosną to się obudzą z ręką w nocniku.

  2. Drogi Internauto, zabierać głos na portalu infonowadeba.pl ma każdy obywatel o ile respektuje regulamin. Pańskie obrażanie innych użytkowników portalu może zostać uznane za złamanie regulaminu, wobec czego Pańskie wpisy mogą być usunięte. Proszę o respektowanie praw innych użytkowników. Dziękuję.

  3. A co z odcinkiem od Cmentarza w Chmielowie w stronę Tarnobrzega??
    Tam droga nadaje się do remontu w pierwszej kolejności. Nie dość, że nawierzchnia w stanie tragicznym to dodatkowo w zimie ten odcinek jest zawsze najsłabiej odśnieżany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here