Trzeźwy Poranek – 7 kierowców na „podwójnym gazie”

2


Dziś policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”, które zakończyły trwające od piątku działania WIELKANOC 2014. Funkcjonariusze skontrolowali 324 kierowców. Celem akcji była poświąteczna kontrola stanu trzeźwości kierujących poruszających się po drogach powiatu tarnobrzeskiego. Siedmiu kierowców odpowie za kierowanie samochodem „na podwójnym gazie”. Dwóch mężczyzn nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami, ciąży na nich sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili działania Trzeźwy Poranek, podczas których wyrywkowo badano kierowców na zawartość alkoholu. W celu sprawnego przeprowadzenia działań funkcjonariusze zorganizowali cztery punkty na terenie miasta i powiatu, gdzie kontrolowali trzeźwość kierujących.

Funkcjonariusze przebadali 324 kierujących. Trzech mężczyzn kierowało samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie czterech kolejnych kierowców wykazało, że jechali w stanie po spożyciu alkoholu.

Przed godziną 5, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej skodę oktavię w miejscowości Nagnajów. 35-letni kierowca miał 0,48 promila alkoholu w organizmie.
Nieco mniej, bo 0,40 promila alkoholu w organizmie wykazało urządzenie u 48-letniego kierowcy fiata 126p. Został on zatrzymany przez policjantów na drodze w miejscowości Siedleszczany w gminie Baranów Sandomierski.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwym odpowie też 37-letni kierowca bmw. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego o godzinie 6.30 w Gorzycach na ul. Odlewników. Urządzenie wykazało u niego 0,34 promila alkoholu w organizmie.

Podczas prowadzonych działań Wielkanoc 2014 do jednostki Policji, zgłosiło się trzynaście osób, które przed podróżą chciało skontrolować swój stan trzeźwości. Policjanci podkreslają, że nawet niewielka ilość alkoholu zaburza koncetrację i może prowadzić do groźnych zdarzeń drogowych.

POLICJA

2 KOMENTARZE

  1. Populacja najbardziej rozwiniętych krajów europy~300 mln ,którym poziomu tak zazdrościmy ma limit 0.5 więc tam byliby trzezwi ,dalej pracowali ,jeżdżąc wnosili podatki tworząc dobrobyt.U nas w pieprzonej polskiej mądrości będą targani po sądach zatykając niewydolny wymiar pseudo sprawiedliwości.Módlmy się o trzezwych legislatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here