Kolejne udane starty naszych badmintonistów

3

01-04-2012

25.03.2012r.
W Ropczycach rozegrany został kolejny w tym sezonie Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików w badmintonie. Bardzo dobry występ zanotowali na swoim koncie młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż sześciokrotnie stawali na podium dla zwycięzców. W kategorii juniorów w grze mieszanej trzecie miejsce ex aequo zajęły mixty; Patryk Kopeć (Stal) / Magdalena Machnik (UKS Orbitek Straszęcin) oraz Ernest Ścipień (Stal) / Gabriela Ślisz (UKS Orbitek Straszęcin). W grze podwójnej chłopców piąte miejsce wywalczył debel Patryk Kopeć (Stal) / Dawid Rzeszutek (UKS Volant Mielec), a szóste Ernest Ścipień (Stal) / Igor Iwański (UKS Volant Mielec). Jeszcze lepiej spisali się nowodębscy młodzicy. W grze pojedynczej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Róg, a drugie Beata Mycek (obie Stal). W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel Natalia Róg / Beata Mycek (Stal). Dziewczęta z Nowej Dęby, to aktualnie najlepsze młodziczki na Podkarpaciu w tej dyscyplinie sportu oraz czołowe zawodniczki w Polsce w tej kategorii wiekowej. Obie dzięki znakomitej postawie w tym sezonie zapewniły już sobie udział w majowych mistrzostwach Polski młodzików w grach pojedynczych, które rozegrane zostaną w Słupsku. W grze podwójnej chłopców trzecie miejsce wywalczył debel chłopców Rafał Lejko / Patryk Róg (Stal). Tak więc badmintoniści ze Stali Nowa Dęba po raz kolejny potwierdzili, że w tym sezonie należą do ścisłej krajowej czołówki. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszyscy młodzicy jeszcze w przyszłym sezonie będą występować w tej kategorii wiekowej, natomiast Patryk i Ernest to dopiero pierwszy sezon juniorzy młodsi, a już tak dobrze radzą sobie w kategorii juniorów.

19.03.2012r.
W Straszęcinie rozegrany został finał wojewódzki Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie, w którym rywalizowały ze sobą osobno zespoły dziewcząt i chłopców. Historyczny sukces odniosły w tych zawodach dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, w które w doskonałym stylu wywalczyły bezapelacyjnie pierwsze miejsce, nie dając swoim przeciwniczkom najmniejszych szans. W finale pokonały SP Dubiecko 3:0. Drużyna dziewcząt grała w składzie: Natalia Róg i Beata Mycek. Sukces tym cenniejszy, ponieważ pierwszy raz w tego typu rozgrywkach triumfowała drużyna z Nowej Dęby ze szkoły, w której wiodącą dyscypliną jest piłka siatkowa dziewcząt, a w pokonanym polu pozostawiła silny zespól ze Straszęcina, gdzie wiodącą dyscypliną jest tym razem badminton. Zespół chłopców, grający w składzie: Rafał Lejko i Patryk Róg, wywalczył natomiast w silnej stawce rywali dobre, piąte miejsce. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że cała czwórka będzie jeszcze w przyszłym sezonie występować w tych rozgrywkach!

16 – 18.03.2012r.
W Głubczycach z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. W mistrzostwach dobrze spisała się Izabela Tomczyk ze Stali Nowa Dęba. W deblu kobiet w spólnie z Martyną Personą (AZS AGH Kraków) wywalczyła piąte miejsce, przegrywając walkę o strefę medalową z deblem Aleksandra Jaczewska / Aneta Walentukanis (AZS UWM Olsztyn), po zaciętym pojedynku 1:2 (21:19;17:21;!8:21). W mixście wspólnie z Filipem Przyjemskim (UKS Orlicz Suchedniów) również wywalczyli piąte miejsce, przegrywając walkę o strefę medalową z mixtem Paweł Pietryja (Plesbad Pszczyna) / Justyna Pasternak ( Technik Głubczyce) po zaciętym trzysetowym pojedynku 1:2 (11:21;21:16;18:21). Mimo tego, że nie udało się jej zdobyć medalu, swoją postawą zasłużyła na słowa uznania, plasując się na miejscach punktowanych.